Marantz 5013, cooling;

Μηνύματα
120
Reaction score
17
Na aγορασω κατι να τον κρυωσω; Εχετε να προτεινεται κατι;
Μετραω με ενα θερμομετρο καπου 42ο εχω
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Αυτό που θέλει είναι να έχεις επαρκή αερισμό από τα πλαϊνά και πάνω (τουλάχιστον 15 πόντους), τα ανεμιστηράκια ρουφάνε την σκόνη και το εσωτερικό θα γεμίσει από διάφορα, 42° δεν είναι πολύ, περίμενε να ακούσεις κι άλλες γνώμες..
 

Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.358
Na aγορασω κατι να τον κρυωσω; Εχετε να προτεινεται κατι;
Μετραω με ενα θερμομετρο καπου 42ο εχω
Αντε πάλι..... Δες εδώ....

Αφήστε τα μηχανάκια στην ησυχία τους επιτέλους.....
 

Μηνύματα
120
Reaction score
17
Αντε πάλι..... Δες εδώ....

Αφήστε τα μηχανάκια στην ησυχία τους επιτέλους.....
Πολλα ατομα ειμαστε;
Και προσεχε πως μιλας, δεν σε υποχρεωνει κανεις να ποσταρεις, ουτε να με βοηθησεις
 

Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.358
Πολλα ατομα ειμαστε;
Και προσεχε πως μιλας, δεν σε υποχρεωνει κανεις να ποσταρεις, ουτε να με βοηθησεις
:smile:
Φορτσατος μας ήρθες.....
Happy cooling λοιπόν..... :roflmao:
Πάρε ενεργά.... :tongue:
 
  • Like
Reactions: PMC


Μηνύματα
64
Reaction score
18
Na aγορασω κατι να τον κρυωσω; Εχετε να προτεινεται κατι;
Μετραω με ενα θερμομετρο καπου 42ο εχω
Καλησπερα,

42 βαθμοι δεν είναι θεμα... ολοι ανεβάζουν θερμοκρασίες αναλογα τον ενισχυτη και την θεση που βρίσκεται.
Αν σε ενδιαφέρει παντως για cooling η καλυτερη επιλογη για εμενα είναι η παρακάτω:


Εχω παρει ένα για εμενα και για ενα φίλο με Yamaha AV που τον είχε σε ράφι με αρκετο χώρο αλλα δεν μπορούσε να τον ακουμπησει... Ειναι εξαιρετικά αθόρυβο
 

Μηνύματα
120
Reaction score
17
Καλησπερα,

42 βαθμοι δεν είναι θεμα... ολοι ανεβάζουν θερμοκρασίες αναλογα τον ενισχυτη και την θεση που βρίσκεται.
Αν σε ενδιαφέρει παντως για cooling η καλυτερη επιλογη για εμενα είναι η παρακάτω:


Εχω παρει ένα για εμενα και για ενα φίλο με Yamaha AV που τον είχε σε ράφι με αρκετο χώρο αλλα δεν μπορούσε να τον ακουμπησει... Ειναι εξαιρετικά αθόρυβο
Το αμερικανικο αμαζον δεν περναει τελωνειο;
 



Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Απο το official site?
Αμερική = Τελωνείο

Κάνε μια εικονική παραγγελία να δεις.

Customs and VAT

International orders are generally subject to local import duties and taxes (VAT). Any import customs, duties, taxes, VAT or tariffs or brokerage fees are the sole responsibility of the receiving customer and cannot be refunded by AC Infinity. In some circumstances, AC Infinity may offer or request collecting these fees on your behalf and paying them to the freight or shipping company.
 

Μηνύματα
64
Reaction score
18
Το αμερικανικο αμαζον δεν περναει τελωνειο;
Καλημέρα και καλο μηνα ..... εννοειτε απο ευρωπη χωρις τελωνειο απλα postαρα το προιον για να το δεις!!!!!
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.923
Reaction score
7.993
Δεν ξέρω τι γίνεται με τους άλλους, ο Marantz χρειάζεται οπωσδήποτε βοήθεια στο θέμα αυτό. Τουλάχιστον τους καλοκαιρινούς μήνες. Ο δικός μου το καλοκαίρι έκαψε την μητρική hdmi με αποτέλεσμα να αχρηστευθεί τελείως, διότι δεν υπάρχει σαν ανταλλακτικό! Στην αντιπροσωπεία, εφ όσον τον έλεγξαν, μου τον έστειλαν πίσω με την σημείωση: Δεν επισκευάζεται!! Ευτυχώς βρέθηκε κατά τύχη άνθρωπος και την επισκεύασε, έτσι γλίτωσα τα 1000+.... προς το παρόν.
Σημείωση δε ότι το μηχάνημα βρίσκεται τελείως ελεύθερο στον χώρο.
Τον έπιανα στην πάνω πλευρά και ζεμάταγε! Όμως σκεπτόμουν ότι είναι επώνυμο προϊόν άρα φυσιολογικό, (δηλαδή, θα έχουν λάβει τα μέτρα τους ως προς αυτό το θέμα) . Όμως!

Έτσι η επί πλέον ψύξη, κρίνεται απαραίτητη, ασχέτως αν δημιουργεί πρόβλημα ή όχι. Εξ άλλου μικρό πρόβλημα είναι η ανά τακτά χρονικά διαστήματα συντήρησή του. Υπάρχουν βοηθήματα που κάνουν τον καθαρισμό του, παιχνιδάκι.....

Ά, και κάτι άλλο: Αν τον χρησιμοποιούμε σαν pro (για τα 2 τουλάχιστον κύρια ηχεία), τότε τον γυρνάμε σε Eco και λύνουμε το πρόβλημα, μια και έξω....
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Ναι πρόσεχε με το φυσητήρα γιατί δημιουργεί στατικό ηλεκτρισμό , και είναι πολύ εύκολο να κάψεις κάτι στην πλακέτα και να κλαίς μετά. Αν το κάνεις , θα πρέπει να είναι εκτός τάσης το μηχάνημα και αφού τελειώσεις να ακουμπίσεις εσύ το σασί του και με το άλλο χέρι να ακουμπίσεις κάποια καλή γείωση για να αποφορτιστεί, εφ όσον δεν είναι γειωμένο. Και δεν το ανάβεις αμέσως αλλά μετά από μερικές ώρες.
 

Μηνύματα
120
Reaction score
17
Ναι πρόσεχε με το φυσητήρα γιατί δημιουργεί στατικό ηλεκτρισμό , και είναι πολύ εύκολο να κάψεις κάτι στην πλακέτα και να κλαίς μετά. Αν το κάνεις , θα πρέπει να είναι εκτός τάσης το μηχάνημα και αφού τελειώσεις να ακουμπίσεις εσύ το σασί του και με το άλλο χέρι να ακουμπίσεις κάποια καλή γείωση για να αποφορτιστεί, εφ όσον δεν είναι γειωμένο. Και δεν το ανάβεις αμέσως αλλά μετά από μερικές ώρες.
Για πες μια καλη γειωση που μπορουμε να ακουμπησουμε;
 


Μηνύματα
120
Reaction score
17
Σώμα καλοριφέρ (όχι με τουμπόραμα), βρύση
καλοριφερ δεν εχω, αλλα το καλοριφερ εχει γειωση χωρις ρευμα;
Πως να την φτασω την βρυση στην κουζινα ειναι
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.570
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top