Marantz 7011 vs Denon 4400 ?

Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
Μια βοήθεια θελουμε εδω γιατί υπάρχουν αρκετές αναφορές και απόψεις και χρειάζεται μια τελευταία διασταύρωση..
Ποιον θα επιλέξουμε και γιατί?
Επίσης θεωρώντας ότι το σύστημα ισοσταθμισης αυτων είναι το καλύτερο βγήκε από τη λίστα ο Yamaha 1070...
Ευχαριστούμε.. :)
 



TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
αν τους βρισκεις ιδια τιμη τοτε τον 4400 .
ποιο καινουργιος αρα θα εχει καποιο update στο μελλον και εχει το auro3d ενσωματωμενο.
 


Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
αν τους βρισκεις ιδια τιμη τοτε τον 4400 .
ποιο καινουργιος αρα θα εχει καποιο update στο μελλον και εχει το auro3d ενσωματωμενο.
Το auro δε νομίζω ότι Θα το εκμεταλλευτώ γιατί δεν θα έχω τέτοια διάταξη...
Τι άλλο update εννοείς?
 


Μηνύματα
1.472
Reaction score
1.407
To auro3d είναι το φορμάτ ανάμεδα στα 3 που μπορεί να δουλέψει με τα άλλα δύο... Πάει με όλα...αν στήσεις ένα auro 3d αυτό μπορεί να λειτουργήσει και σαν ατμός..το ανάποδο Όχι..αν στήσεις ένα auro 3d αυτό μπορεί να δουλέψει και σαν dtsx..το ανάποδο Όχι....
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.404
Reaction score
74.695
αν στήσεις ένα auro 3d αυτό μπορεί να δουλέψει και σαν dtsx..το ανάποδο Όχι.
Ούτε αυτό ισχύει. ;)
Δεν μπορούμε να έχουμε τρία σεταπ εγκατεστημένα...
Μπορούμε όμως να έχουμε αυτό στο οποίο βγαίνει το 95% των object based ταινιών. Τέλος το off topic απο 'μένα, αφού ο Δημήτρης έχει αποφασίσει το layout. :)
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.923
Reaction score
41.183
Πάρε τον πιο οικονομικό που κάνει τη δουλειά που θέλεις και μην το πολύ βασανίζεις.


πολυ ρίχνω από τώρα και μόνο που σκέφτομαι τη στιγμή που θα αλλάξω ενισχυτή και διάταξη κάποτε :laugh::laugh::laugh:
 

Μηνύματα
1.472
Reaction score
1.407
Ούτε αυτό ισχύει. ;)


Μπορούμε όμως να έχουμε αυτό στο οποίο βγαίνει το 95% των object based ταινιών. Τέλος το off topic απο 'μένα, αφού ο Δημήτρης έχει αποφασίσει το layout. :)
Το μόνο που έχω ακούσει είναι ένα auro3d και ήταν φοβερό... Στη έκθεση υποτίθεται ότι έπαιζε ατμος με αυτά που χτυπάνε στο ταβάνι στο δωμάτιο της pioneer αλλά δεν έλεγε τίποτα.
Στο ατμός πρέπει να τρυπήσει και ταβάνι...τεσπα...φαίνεται το auro να είναι πιο φιλικό με τα άλλα δύο..πήραν και αν τα καταφέρω να το στήσω θα μάθω... Αλλά αφού το δίνει μια εταιρία γιατί να μην το έχω;; εφόσον είναι τσάμπα..Στον 4400 είναι έτοιμο
 



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.637
Reaction score
94.583
Λοιπόν μετά από αρκετό διάβασμα έχω καταλάβει πως το auro 3d είναι το καλύτερο ηχητικά. .
Αρκετό;

Μόνο τον Κεφάλα διαβάζεις και λίγο την αγάπη του! :D
 

Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
Αρκετό;

Μόνο τον Κεφάλα διαβάζεις και λίγο την αγάπη του! :D
:) Όχι ήταν αρκετό μεσα απο πολλά site στο νετ....
Η απόφαση έχει παρθεί... :)
Αύριο φώτο..
Ευχαριστώ..
Θα χρειαστώ λίγη βοήθεια ίσως...
 
  • Like
Reactions: PPG





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.593
Μηνύματα
2.867.109
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top