marantz CD 63SE

Μηνύματα
24
Reaction score
3
καλημέρα,
έχω ένα αγαπημένο CD player marantz 63SE και δεν αναγνωρίζει κανένα CD ξαφνικά !!
πρόσφατα άλλαξα leizer με replaced part γιατί δεν βρέθηκε original ανταλλακτικό. philips που χρησιμοποιεί η marantz.
Δούλεψε κανονικά και τώρα μετά από 3-4 μήνες δεν διαβάζει κανένα CD
Είναι παλιό μοντέλο αλλά αγαπημένο και δεν θέλω να το πετάξω έτσι απλά αλλά και να μην δώσω και μια περιουσία χωρίς αποτέλεσμα..
Θα ήθελα τα φώτα σας ή αν έχετε να μου προτείνετε κάποιον τίμιο ηλεκτρονικό για έλεγχο..
ευχαριστώ εκ των προτέρων !!
 




Μηνύματα
125
Reaction score
76
Η Phipps εδωσε αδεια παραγωγης μετα την διακοπη σε 3 εταιριες , ολες οι παραγωγες 4/5 παραγωγης ηταν για κλαμματα και πανφτηνοι, μονο nos πολυ ακριβοι που δεν ξερω αν αξιζει το κοπο .Εχω και εγω ενα παροπλισμενο. Κριμα για ενα τοσο τιμιο μηχανημα
 

papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.081
Reaction score
1.601
Δεν παιρνεις ενα τηλ τον Σακη eastelectronics στην μεσογειων νομιζω εχει ανταλλακτικα.
 

Μηνύματα
1.173
Reaction score
186
Δεν υπάρχουν original κεφαλές. Όποιος πει ότι βάζει original απλά λέει...ψέμματα. Απλώς υπάρχουν διάφορες κατηγορίες κινέζικων που μετά από δοκιμές υπάρχει περίπτωση να πετύχεις μία καλή που όμως σε καμία περίπτωση δε θα κρατήσει όσο η μαμίσια.
 

Μηνύματα
24
Reaction score
3
Δεν υπάρχουν original κεφαλές. Όποιος πει ότι βάζει original απλά λέει...ψέμματα. Απλώς υπάρχουν διάφορες κατηγορίες κινέζικων που μετά από δοκιμές υπάρχει περίπτωση να πετύχεις μία καλή που όμως σε καμία περίπτωση δε θα κρατήσει όσο η μαμίσια.
σ ευχαριστώ για την απάντηση ,, μετά από έρευνα κατέληξα και εγώ σε αυτό το συμπέρασμα .. απλά το να δοκιμάζεις κεφαλές είναι πολύ δαπανηρό γιατί κανείς δεν σου δίνει εγγύηση καλής λειτουργίας .. τώρα όσο αναφορά τις παρτίδες είναι ένα θέμα που δεν μπορείς να τσεκάρεις εκ των προτέρων. Απλά εμπιστεύεσαι αυτόν που την πουλάει. Υπάρχουν κεφαλές με 30 , 45 και 75€ .. θεωρητικά από επικοινωνία η 75€ είναι καλή παρτίδα αλλά κανείς δεν σου δίνει εγγύηση ούτε 6 μήνες ..
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.330
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top