Marantz SD515 Cassete Deck

Μηνύματα
63
Reaction score
18
Προκειται για το διπλο κασσετοφωνο της Marantz διπλης εγγραφης.
Το μηχανημα ειναι πληρως λειτουργικο, μερικως ελλατωματικο στην εγγραφη καθως μετα απο καποια ωρα καθως γραφει ακουγετε ενας θωρυβος σαν να ζοριζεται. Η αληθεια ειναι οτι το μηχανημα ητανε του πατερα μου το οποιο δεν το χρησημοποιουσε και το χρησημοποιουσα εγω εδω και ενα τριμηνο, δεν με ενδιαφερει και πολυ η 'κασσετα' σαν μεσο αν και εχει το γουστο της. Εγραψα δυο 90λεπτες κασσετες με jazz albums απο το πικαπ μου που ειναι το κυριο μου hobby και οταν στο καπακι προσπαθησα να γραψω και μια δευτερη αδεια κασσετα που ειχα μετα απο ενα 20λεπτο ξεκινισε να ζοριζετε καθως το τονιζω συνεχιζε να γραφει προφανως με καποια ανακριβεια στην ταχυτητα. Επαιξα την κασσετα αρκετες φορες απο τοτε και στο A και στο Β deck και παιζει αξιοπρεπεστατα, η αληθεια ειναι οτι θα το προτιμουσα απο καποια "αψεγαδιαστη" digital εκδοση των album.

Ειναι κριμα να καθετε καθως δεν εχω ορεξη να ασχοληθω με κασσετες και δεν εχω ασχοληθει περαν των πικαπ με κασσετοφωνα και ειναι ενα πολυ ωραια μηχανημα, ολιγον σπανιο και το ξαναλεω διπλης εγγραφης γραφει και στα δυο deck. Οποιος εχει ορεξη να ριξει μια ματια μεσα και να διορθωσει καποιο προβλημα θα εχει ενα πολυ ωραιο deck :)

Πωλείται στα 80 ευρω με τα μεταφορικα δωρο απο μενα αφου προηγηθει καταθεση.
 

Attachments


Μηνύματα
63
Reaction score
18
Up Με 10% εκπτωση οπως προβλεπουν οι κανονισμοι!! 72 ευρω και μεταφορικα δωρο!

κυριως up καθως ανταλαζεται και με καποια κεφαλη κινητου μαγνητη που ισως θα ηθελα!! καντε μου προτασεις!
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.559
Μηνύματα
2.865.575
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top