Mercedes w203 - προβλημα με οπτικες ινες

Μηνύματα
5
Reaction score
0
Καλησπερα στη παρεα,

Μπαινω κατεθυειαν στο ψητο. Εχει η μανα μου ενα w203 (c200 tτου 2003) και βρηκα ενα multimedia station να της περασω. Αφου τα ξηλωσα ολα με φρικη διαπιστωσα οτι εχει ενισχυτη που επικοινωνει με το ραδιο cd και το cd changer με οπτικες ινες. Κι εκει κολλησε η φαση.
Προφανως υπαρχει καποιο εξαρτημα που μετατρεπει το σημα της ινας σε αναλογικο ή κατι τετοιο?
Εχει κανεις ιδεα τι παιζει με τις μ@λακιες των γερμανων που μπλεξαμε?
 
Last edited by a moderator:

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
Καλώς ήρθες!

Σου συνδέουν με οπτικές το changer και το player με τον ενισχυτή κι επειδή δε σε βολεύει το θεωρείς μ@λακία; :rolleyes:
Υπάρχουν μετατροπείς, αλλά πρέπει να εξηγήσεις τι θέλεις να κάνεις.
 

Μηνύματα
5
Reaction score
0
Ε αυτο που συμβαινει τωρα μαλακια ειναι. Παιδεμα χωρις λογο.Το πηγα και σε τεχνικο και ουτε αυτος ηξερε. Και δε ξερω αλλον στη περιοχη. Τεσπα. Τι εννοεις ομως τι θελω να κανω? Δεν εχω ηχο στα ηχεια επειδη δε μπορω να τα συνδεσω στο comand. Οι ινες πρεπει να κλεινουν κυκλωμα. Την εξοδο του player την κανεις bypass με ενα loop. Ok. Μετα πως δινεις στα ηχεια? που κι αυτα παιρνουν με ινες?
 
Last edited:

Μηνύματα
15.020
Reaction score
20.769
Συμφωνώ
Είναι κακούργημα
Το ίδιο και στα saab της ίδιας εποχής
Ήθελες να φτιάξεις λίγο τον ήχο με κάτι τις προκοπής και δεν δούλευε τίποτα άλλο γιατί στο δίαυλο ήταν μέσα μέχρι και τα χειριστήρια του κλιματισμού.

Εν τούτοις η αλήθεια βρίσκεται στους σεξ πιστολς
https://www.google.gr/search?q=w203...droid-samsung&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8
 


Μηνύματα
15.020
Reaction score
20.769
ολους τους δυνατους μετατροπεις αναλογα την πηγη που ειχες (command/audio κλπ)
σοβαρο μαγαζι με ηχοσυστηματα εχει σιγουρα λυση στο θεμα (και τον σωστο μετατροπεα)
 

Μηνύματα
5
Reaction score
0
Pankrok τσεκαρε φιλε μου μια το λινκ γιατι μου βγαζει διαφορα. Δες το σε παρακαλω και στειλε μου αν μπορεσεις το σωστο. Η γραψε μου το καταστημα να το ψαξω..
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.284
Reaction score
853
Καλημέρα και Χρόνια πολλά!
Χαλάρωσε λίγο και γράψε τι ακριβώς θες να κάνεις χωρίς μπινελίκια!
Υπάρχει ήχος?
Δεν υπάρχει ήχος?
 

Μηνύματα
5
Reaction score
0
Χρονια πολλα....
χαλαρος ειμαι ρε... σιγα τα μπινελικια...:)
Τι αλλο να πω? Τα ειπα ολα πανω... δε νομιζω οτι μπορω να δωσω αλλες πλροφοριες. Εκτος αν θελεις κατι πιο συγκεκριμενο για να καταλαβεις.
 

Μηνύματα
15.020
Reaction score
20.769
τα βασικα ειναι να ξερουμε ποιο ειναι το εργοστασιακο (command /audio η κατι αλλο) και ποιο ειναι το after που θελεις να βαλεις.

οι μετατροπεις που υπαρχουν ειναι για διαφορες χρησεις , συνδεσει usb, bt , τηλεφωνου , after market πηγη , ενισχυτης κλπ
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.711
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top