Windows 10

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Πήγα από View attachment 57627 windows 8.1 στα 10. Aν κάνω επαναφορά υπολογιστή μετά από καιρό θα πάω στα 10 η στα 8.1??
Εξαρτάται τί είδους επαναφορά θα κάνεις. Αν διαλέξεις επαναφορά σε προηγούμενη ημερομηνία, απλά θα φέρεις το PC στην κατάσταση που ήταν μέχρι εκείνη την ημερομηνία. Θα χαθούν όσες ενημερώσεις και προγράμματα εγκαταστάθηκαν από εκείνη τη στιγμή και μετά, αλλά το λειτουργικό δεν θα αλλάξει.

Αν διαλέξεις επαναφορά στο προηγούμενο λειτουργικό [τα 10άρια παρέχουν αυτή τη δυνατότητα μέσω των "Ρυθμίσεων" (Settings)], τότε θα ξαναγυρίσεις στα 8.1.
 

Μηνύματα
376
Reaction score
250
Εξαρτάται τί είδους επαναφορά θα κάνεις. Αν διαλέξεις επαναφορά σε προηγούμενη ημερομηνία, απλά θα φέρεις το PC στην κατάσταση που ήταν μέχρι εκείνη την ημερομηνία. Θα χαθούν όσες ενημερώσεις και προγράμματα εγκαταστάθηκαν από εκείνη τη στιγμή και μετά, αλλά το λειτουργικό δεν θα αλλάξει.

Αν διαλέξεις επαναφορά στο προηγούμενο λειτουργικό [τα 10άρια παρέχουν αυτή τη δυνατότητα μέσω των "Ρυθμίσεων" (Settings)], τότε θα ξαναγυρίσεις στα 8.1.
η επαναφορά λέει για 1 μηνά μόνο στα 8.1. Μετα τον 1 μηνα τι γίνεται αυτό δεν καταλαβαίνω όταν θα το γυρίσω στις εργοστασιακες ρυθμίσεις θα είναι τα 8.1 που είχε ??
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.430
Πλάκα κάνει ελπίζω. Έχουν όλοι FB στο οποίο μόνοι τους βάζουν τι ώρα έχ3σαν και τους πείραξε το 10;
Θα επιθυμούσα να παρακολουθούνται περισσότερο όσοι είναι κατά της "παρακολούθησης" για ιδεολογικούς λόγους.
 

Μηνύματα
13.638
Reaction score
6.602
μετα απο προχθεσινο update των windows 10,δεν δουλευει η LAN (realtek) της μητρικης (Gigabyte....). Δεν ξερω αν ειναι φαουλ της microsoft η της Realtek αλλα εγω εχω ουσιατικα αχρηστο desktop.Εχει συμβει και σε αλλους? Βρηκα διαφορα στο google αλλα ουσιαστικη λυση κανεις.
 

Μηνύματα
376
Reaction score
250
μετα απο προχθεσινο update των windows 10,δεν δουλευει η LAN (realtek) της μητρικης (Gigabyte....). Δεν ξερω αν ειναι φαουλ της microsoft η της Realtek αλλα εγω εχω ουσιατικα αχρηστο desktop.Εχει συμβει και σε αλλους? Βρηκα διαφορα στο google αλλα ουσιαστικη λυση κανεις.
έμενα μου κολλάει ο τερματισμός επανεκκίνηση
 

Μηνύματα
13.638
Reaction score
6.602
έμενα μου κολλάει ο τερματισμός επανεκκίνηση
μονο που εσυ θα μπορεσεις να το διορθωσεις στο επομενο update (καποια στιγμη),εγω ομως χωρις προσβαση στο ιντερνετ, θα πρεπει να το κανω αυτο απο αλλον υπολογιστη και μετα να φορτωσω τα νεα αρχεια.
 



Μηνύματα
1.816
Reaction score
339
μπααα...απλά είστε όλοι μαμάκες και δεν το πατάτε όπως πρέπει ...εξάλλου θα έπρεπε να λέτε και ευχαριστώ που αντί να σας το κλείσει, σας κάνει τσάμπα upgrade...:D
 

Μηνύματα
376
Reaction score
250
Καλησπερα ξερει κανενας πως διορθωνω το προβλημα στο wifi δεν δουλευει?? Ευχαριστω
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.280
Reaction score
93.717
Microsoft pays woman $10,000 over forced Windows 10 upgrade

Windows Updates aren't always a good thing. Sometimes, an unwanted automatic update can ruin your day...or livelihood. Just ask Teri Goldstein, the California travel agent whose computer allegedly kept crashing after an unwanted upgrade to Windows 10 -- right in the middle of her busiest season.

But Goldstein struck back. Last month, she won $10,000 from Microsoft for the business she says she lost, and the new computers she says she had to buy to replace her crippled PC.

Goldstein spoke to both Computerworld and The Seattle Times at length about the problems, which began back in August 2015. That's actually months before Microsoft's recent extra-sneaky push to trick Windows 7 and 8 users into upgrading to the new operating system, but Goldstein says she was fooled none the same.

"I had never heard of Windows 10," Goldstein told The Seattle Times. "Nobody ever asked me if I wanted to update."

Goldstein won her judgment in small-claims court, where $10,000 is the maximum she could claim. Microsoft appealed the decision at first but later thought better of the idea. "The company dropped its appeal to avoid the expense of further litigation," a Microsoft spokesperson said in a statement.
http://www.cnet.com/news/microsoft-pays-woman-10000-over-forced-windows-10-install/
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.609
Reaction score
94.505
Κάτσε να πάρω τηλέφωνο τον Γονδολέτα... :D
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.280
Reaction score
93.717
Κάτσε να πάρω τηλέφωνο τον Γονδολέτα... :D
Του τα είπα κι εγώ. Έγινε η ίδια μλκία με τον υπολογιστή της αδερφής μου στη δουλειά, και ο Κοντολέτας τον πάλευε μια μέρα...Ξέχασα να της πω να διεκδικήσει αποζημίωση. :laugh:
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Με έχει τρελάνει φίλος, να κάνω update, μην χάσω την δωρεάν αναβάθμιση! αλλά απο αυτά που διαβάζω, δεν νομίζω ότι θα την κάνω ακόμα! άσε κανα χρόνο και βλέπουμε, να διορθωθούν λίγο μερικά στραβά!!! Δύσκολα θα αποχωριστώ τα 7άρια μου!
 

Μηνύματα
376
Reaction score
250
Με έχει τρελάνει φίλος, να κάνω update, μην χάσω την δωρεάν αναβάθμιση! αλλά απο αυτά που διαβάζω, δεν νομίζω ότι θα την κάνω ακόμα! άσε κανα χρόνο και βλέπουμε, να διορθωθούν λίγο μερικά στραβά!!! Δύσκολα θα αποχωριστώ τα 7άρια μου!
μια χαρα ειναι τα 10 φιλε
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.609
Reaction score
94.505
Άστον βρε, αφού του αρέσουν τα παλιά!

Από το avatar του καταλαβαίνεις! :whistling::D
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Άστον βρε, αφού του αρέσουν τα παλιά!

Από το avatar του καταλαβαίνεις! :whistling::D
αβγδούλα, πάλι μου την μπαίνεις:D, απο πότε βρε έγιναν τα 7 ''παλιά''? και πόσα προβλήματα γράφεται εδώ μέσα, ότι αντιμετωπίζεται ακόμα, με τα 10? :laugh: Πάρε λοιπόν 2 προβληματάκια
που μάλλον θα αντιμετωπίσω με τα 10! πρώτον η κάρτα γραφικών μου (οι οδηγοί) δεν χρησιμοποιούν τους cuda επεξεργαστές, που μου είναι απαραίτητοι! και δεύτερον, δεν είναι συμβατή με τα 10, η κάρτα ήχου μου Sound Blaster Audigy 2!

ΥΓ. και μην μου πεις άλλαξε τις κάρτες, γιατί θα σου πω καμιά κουβέντα βαριά για την ηλικία σου!!!:p
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.604
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top