Windows 10

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
Με έχει τρελάνει φίλος, να κάνω update, μην χάσω την δωρεάν αναβάθμιση! αλλά απο αυτά που διαβάζω, δεν νομίζω ότι θα την κάνω ακόμα! άσε κανα χρόνο και βλέπουμε, να διορθωθούν λίγο μερικά στραβά!!! Δύσκολα θα αποχωριστώ τα 7άρια μου!
Απλά, να ξέρεις ότι η προθεσμία για ΔΩΡΕΑΝ αναβάθμιση λήγει στις 29 Ιουλίου. Εάν απόφασίσεις να αναβαθμίσεις από εκείνη την ημέρα και μετά, θα χρειαστεί να πληρώσεις (εάν θέλεις να είσαι νόμιμος).
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Απλά, να ξέρεις ότι η προθεσμία για ΔΩΡΕΑΝ αναβάθμιση λήγει στις 29 Ιουλίου. Εάν απόφασίσεις να αναβαθμίσεις από εκείνη την ημέρα και μετά, θα χρειαστεί να πληρώσεις (εάν θέλεις να είσαι νόμιμος).
Όλα μου τα λειτουργικά ήταν, και είναι νόμιμα! απλά, ενώ έχω 0 προβλήματα με τον υπολογιστή μου, δεν θέλω να αρχίσω πάλι απο την αρχή!
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.402
Reaction score
93.999
αβγδούλα, πάλι μου την μπαίνεις:D, απο πότε βρε έγιναν τα 7 ''παλιά''?
Φυσικά είναι παλιά!

Έχουν βγει τρία λειτουργικά μετά τα 7.

Τα 8, τα 8.1 και τα 10. :)



και πόσα προβλήματα γράφεται εδώ μέσα, ότι αντιμετωπίζεται ακόμα, με τα 10? :laugh:
Προσωπικά κανένα και τα έχω από τότε που τα έδωσε για δοκιμή η Μικρομαλακή! :)



πρώτον η κάρτα γραφικών μου (οι οδηγοί) δεν χρησιμοποιούν τους cuda επεξεργαστές, που μου είναι απαραίτητοι!
Δεν φταίνε τα 10 γι' αυτό το πρόβλημα. :)



δεν είναι συμβατή με τα 10, η κάρτα ήχου μου Sound Blaster Audigy 2!
Ούτε γι' αυτό φταίνε τα 10! :)



...γιατί θα σου πω καμιά κουβέντα βαριά για την ηλικία σου!!!:p
Πες ότι θέλεις, δεν έχω πρόβλημα που έκλεισα τα 41! :)
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Πες ότι θέλεις, δεν έχω πρόβλημα που έκλεισα τα 41! :)[/QUOTE]


Σωστά! το πρόβλημα είναι πότε τα έκλεισες τα 41! :p:D:roflmao:
Χωρίς πλάκα τώρα! ασφαλώς και δεν φταίνε τα 10, φταίνε οι οδηγοί των συσκευών, όμως το αποτέλεσμα για μένα είναι το ίδιο!
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
αβγδούλα, πάλι μου την μπαίνεις:D, απο πότε βρε έγιναν τα 7 ''παλιά''? και πόσα προβλήματα γράφεται εδώ μέσα, ότι αντιμετωπίζεται ακόμα, με τα 10? :laugh: Πάρε λοιπόν 2 προβληματάκια
που μάλλον θα αντιμετωπίσω με τα 10! πρώτον η κάρτα γραφικών μου (οι οδηγοί) δεν χρησιμοποιούν τους cuda επεξεργαστές, που μου είναι απαραίτητοι! και δεύτερον, δεν είναι συμβατή με τα 10, η κάρτα ήχου μου Sound Blaster Audigy 2!

ΥΓ. και μην μου πεις άλλαξε τις κάρτες, γιατί θα σου πω καμιά κουβέντα βαριά για την ηλικία σου!!!:p
Για CUDA μπορείς να γυρίσεις σε προηγούμενο driver, όπως εδώ:
https://obsproject.com/forum/thread...0-and-want-to-use-nvenc-there-is-a-fix.34548/

Για Audigy 2 βλέπω ότι υπάρχουν Windows 10 drivers, είσαι σίγουρος ότι δεν παίζει?
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Λοιπόν απο το πρωί, έχω κάνει την αναβάθμιση σε 10, η κάρτα ήχου έβγαλε οδηγούς και δουλεύει! για την κάρτα εικόνας μου, έχω παλιότερους οδηγούς, που δούλευαν στα 7 τέλεια όλα τα cuda, αλλά φοβάμαι να τους εγκαταστήσω, μην κάνω καμιά πατάτα!
τρίτον, επανεγκατέστησα το OFFICE 2007 (γνήσιο), γιατί όλα τα έγγραφα με κατάληξη .docx δεν έτρεχαν! μέχρι στιγμής όλα τα άλλα προγράμματα τρέχουν κανονικά, τώρα είδα και ένα άλλο πρόβλημα στο IncrediMail στα μηνύματα με σύνδεσμο στο facebook όταν τον πατάω δεν με πηγαίνει! κατά τα άλλα το ψάχνω!

ΥΓ. η πλάκα ήταν όταν δεν έβρισκε τον εκτυπωτή! παίρνω τηλ. τον φίλο μου και του βάζω τις φωνές!
και μου λέει ''βγάλε το USB και ξαναβάλτο, και μην κάνεις σαν γριά!'' το οποίο βέβαια δούλεψε!!! :p:D
Βέβαια μου λείπει το aero!!!!! μα παράθυρα είναι αυτά? τσ! τσ! τσ!
 
Last edited:

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Τελικά κανένα έγγραφο του word δεν ανοίγει! και έχω εκατοντάδες, θα το παλέψω λίγο, και μετά θα γυρίσω στα 7άρια μου!!!
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.402
Reaction score
93.999
Με το OpenOffice δοκίμασες; :p
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Το έφτιαξα με λίγη βοήθεια απο φίλο! είχε λίγο μπέρδεμα με τα αρχεία, έπρεπε να δηλώσω οτι θα τα τρέχω σαν Admin!!!
Τώρα συνήλθαμε λίγο!
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
Πες με προληπτικο... παραμενω 7 στο κεντρικο πιτσι (ενα i3 mind you)...θαρρω οτι περισσοτερο μπλεξιμο θα εχει... εδω προπερσυ πηγα 7 απο xp..(λολ)..
Ενα μικρουλι λαπτοπ που εχω (απο περσυ) για μουσικη αποκλειστικα τρεχει κ με τα10.. απο 8 που ηταν οταν το αγορασα..
Απο i5-i7+ win10 μου ακουγεται οκαυ..παλαιοτερα μηχανηματα..κ σε παλαιοτερα λειτουργικα..ισως να ειναι κ καλητερα.. (imho)
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Δεν είναι καλύτερα, αλλά ο καθένας κάνει ό,τι θέλει. :)
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
Δεν είναι καλύτερα, αλλά ο καθένας κάνει ό,τι θέλει. :)
Χαχα... ισως φοβαμαι εγω λοιπον τις αναβαθμισεις, ισως δεν πειραζω κατι που λειτουργει,προτιμω καινουρια εγκατασταση απο upgrade, οποτε θα μου παρει...πολυ καιρο να το κανω..
:)
 




Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Όταν είσαι τεμπέλαρος... :rolleyes:
Το κύριο μου το είχα αναβαθμίσει, αλλά της κυράς και μερικά ακόμη τα έκανα τις τελευταίες τρεις μέρες με πολλά θέματα και ταλαιπωρία. >:(>:(>:(
Τελείωσα πριν λίγο και απολαμβάνω.
 

Μηνύματα
1.237
Reaction score
1.559
Τα εχω κατεβασει αλλα δεν εχω κανει ακομα εγκατασταση
Μπορω και μετα της 29?
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
Θεωρητικά, ναι. Μια δοκιμή θα σε πείσει!:laugh:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.297
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top