Mission Impossible 7 & 8 (2021 & 2022)

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.096
Reaction score
93.050
Next 2 'Mission: Impossible' Movies Will Be So Huge, They'll 'Swallow' the Last 3

He said he wouldn’t be going back to Mission: Impossible after unequivocally nailing it with Fallout. And then, before you knew it, director Christopher McQuarrie wasn’t just confirming that he would make Mission: Impossible 7 – he announced that he was doing 8 too, shooting the pair back-to-back for release in 2021 and 2022. If there’s a way of upping the ante after arguably the best film in the iconic action series, this is it – and it’s a decision that McQuarrie isn’t taking lightly.

Cruise.jpg



“I pitched the idea of making two movies, and now I have to justify why it’s two movies,” he tells Empire in the John Wick issue, on sale now. “You’ve got to earn that. You’ve got to make something that swallows the last three movies whole. I’m freaked out now. We’ve talked ourselves into something. Holy shit.” As for the notion that these films surely have to take Tom Cruise’s stunts to new levels of possibly lunar lunacy, McQuarrie has pause for thought. “Here’s the problem with going to the moon: how do you fall from the moon?” he asks. We’re sure Cruise could find a way.

https://www.empireonline.com/movies...ast-three-movies-whole-says-christopher-mcqu/
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.280
Reaction score
93.688
:party:
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.280
Reaction score
93.688

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.280
Reaction score
93.688

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.280
Reaction score
93.688









Μηνύματα
813
Reaction score
963
Ωραία με πολύ δράση. Γενικά κλασσική Mission Impossible. Μπορώ να πω πως ο Tom Cruise είναι στα καλύτερά του σε αυτή την ταινία. Το χάρηκα και ας μας αφήνει στα κρύα του λουτρού μέχρι του χρόνου για το Part II.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.586
Reaction score
82.960
Μάλλον η πιο καλή του franchise για μένα. Ούτε κατάλαβα πότε πέρασαν σχεδόν 3 ώρες.

Πλήρης εφαρμογή της κατάλληλης συνταγής για το είδος: Προσαρμόζουμε το υποτυπώδες σενάριο ώστε να δικαιολογεί τις θεαματικές υπερβολές που θέλουμε να "ενώσουμε".

Αυτό που έχασε ο 007 το πολλαπλασιάζει ο Ίθαν Χαντ.
 
Last edited:

Μηνύματα
7.185
Reaction score
1.168
Παλιότερα δεν μου άρεσαν καθόλου οι ταινίες της σειράς, ενώ είχα δει (πιτσιρίκι) στο σινεμά το πρώτο του Ντε Πάλμα και έχω θετικές αναμνήσεις, ειδικά το 2 και το 3 σε σκηνοθεσία John Woo και J.J. Abrahms νομίζω ήταν τυπικά φέσια - αμερικανιές - περιπέτειες, αλλά με την χειρότερη δυνατή έννοια του όρου (καθώς γενικά μου αρέσουν τόσο οι αμερικανιές, όσο φυσικά και οι περιπέτειες). Για εμένα δηλαδή οι δύο ταινίες αυτές δεν βλέπονται.

Έτυχε να δω με απροθυμία το τέταρτο της σειράς, το Ghost Protocol και το βρήκα εκπληκτικό, και η συνέχεια ήταν ολοένα και καλύτερη, τόσο το Rogue Nation όσο και το Fallout νομίζω ότι είναι ταινίες που ουσιαστικά ορίζουν το πως πρέπει να είναι μία ταινία δράσης με ειδικούς πράκτορες.

Συνεπώς περιμένω πως και πως να δω το καινούριο.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.280
Reaction score
93.688
Ούτε κατάλαβα πότε πέρασαν σχεδόν 3 ώρες.
Ποτέ δεν με κούρασε η διάρκεια ταινίας Mission Impossible και 007.

Μάλιστα ζητούσα πάντα μεγαλύτερη διάρκεια.

Ααα και θέλω πάντα να τις βλέπω μόνος μου στο σπίτι την πρώτη φορά. :)
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.325
Reaction score
74.372
Καλό ήταν αλλά τεράστιο στο πιό άβολο καλοκαιρινό σινεμά στην χώρα. Καταπιαστήκαμε, και είχα την έξυπνη ιδέα να πάρουμε μηχανάκι. 🤮
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.538
Reaction score
76.914
Καλό ήταν αλλά τεράστιο στο πιό άβολο καλοκαιρινό σινεμά στην χώρα. Καταπιαστήκαμε, και είχα την έξυπνη ιδέα να πάρουμε μηχανάκι. 🤮
σε εκείνο με τη φουσκωτή οθόνη που έγερνε δεν πάτε πλέον? :biggrin:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.325
Reaction score
74.372
σε εκείνο με τη φουσκωτή οθόνη που έγερνε δεν πάτε πλέον? :biggrin:
Εκείνο έχει καλούτσικο φαγάκι και τα καθίσματα είναι αρκετά αναπαυτικά. Στο σημερινό πιάστηκε ο λαιμός του Ντολμαδακιού επειδή η οθόνη είναι ΠΟΛΥ ψηλά, οι καρέκλες γέρνουν μπροστά και το φαγητό ήταν χάλια.

Δεν ασχοληθήκαμε με εικόνα και ήχο... :biggrin:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.499
Members
37.876
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top