Monitor Audio bronze

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Καλησπέρα κ καλώς σας βρήκα! :D

Ποιά η γνώμη σας για την σειρά bronze της MonitorAudio ?
Σκεφτόμουν τα Β4, Β1 , Β center και το αντίστοιχο sub.
Θα χρησιμοποιηθούν 60% για ταινίες και 40% για audio.
Συνδυάζονται kαλά με τον Yamaha rxv750 ?

Ο χώρος που θα καλύπτουν για ταινίες ειναι περίπου 20τμ ενώ σε audio κάτι πιο λίγο απο 40τμ.
Το budget μου ειναι κοντά στα 2000 euro για όλα τα πιο πάνω κ δεν θέλω να το ξεπεράσω!

Thanks!!!!!
:D
 

Μηνύματα
210
Reaction score
0
Έχω εδώ και 7-8 μήνες τα Monitor Ausio Bronze B2 να παίζουν με έναν Marantz SR7400. Κατα τη γνώμη μου είναι εξαιρετικά ηχεία, για τα χρήματά τους, με κύριο χαρακτηριστικό την αρκετά μεγάλη απολαβή ισχύος, κάτι που άλλωστε χαρακτηρίζει όλα τα ηχεία της Monitor Audio.

Πιστεύω πως για ταινίες θα σε καλύψουν άνετα, ίσως στη μουσική να νιώσεις ότι χρειάζεσαι κάτι παραπάνω.

Όπως και να 'χει πάντως, πήγαινε να τα ακούσεις στην αντιπροσωπεία, θα βγάλεις μόνος συμπέρασμα!

Καλή τύχη στην επιλογή!!
 


Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Καλώς εχόντων των πραγμάτων σε 1 μήνα περίπου θα μπώ στο καινούργιο μου σπίτι.
Θα ήθελα να μάθω ποιές ειναι οι τιμές των ηχείων της σειράς Bronze B4, B2, B1, Bcenter και του αντίστοιχου SUB.
Είμαι πολύ ''ζεστός'' για την συγκεκριμένη σειρά και σκοπέυω να τα δώ και απο κοντά, αλλα λόγω έλλειψης χρόνου και τόπου διαμονής θέλω να ξέρω που 'παιζουν' τα ηχεία αυτα, χωρίς να χρειαστεί να κάνω ένα μικρό ταξιδάκι κάποιο Σάββατο για ηχεία που ίσως δεν είναι εντός budget.......

Γι'αυτο παρακαλώ κάποιος καλός άνθρωπος απο την Ηχοέκφραση ας μου πεί (έστω και με πμ) τι να περιμένω........:D

Thanks!!!!!!!
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.678
Μηνύματα
2.869.793
Members
37.945
Νεότερο μέλος
beetlejeans
Top