moonriver 404 reference η leben cs600

Μηνύματα
361
Reaction score
115
προκειται να οδηγησουν tannoy legacy arden
Eυχαριστω εκ των προτερων για οποιαδηποτε γνωμη
Σκεφτομουν και το μικρο το leben cs300x με την el84
 




dcure

Επαγγελματίας
Μηνύματα
763
Reaction score
349
Ο Moonriver 404 Ref είναι ίσως από τα λίγα μηχανήματα που μόλις τον ακούς σου ταιριάζει απόλυτα!Όποιος είχε την τύχη, όπως εγώ να τον ακούσει ,θα καταλάβει τι εννοώ.
Έχει αυτή την συνταγή βρε παιδί μου που ενώ λες ότι 50watts τι να κάνουν τώρα ; όμως μόλις αρχίζει και παίζει τα ξεχνάς όλα πραγματικά.Η δύναμη και η ροή του είναι αξεπέραστη.
Θεωρώ πως έχει DNA Accuphase
Αψογος!
SDC19235.JPG
 

Attachments



Μηνύματα
9.775
Reaction score
1.827
Άκυρες εταιρίες. Δες Wavac αν σας αρέσει αυτή τη φάση.
 

Μηνύματα
361
Reaction score
115
Μιλατε εχοντας προσωπικη αποψη για τον ενισχυτη,τον εχετε ακουσει δλδ.?
 




Μηνύματα
521
Reaction score
41
Τον πήρα σε ευκαιρία μεταχειρισμένο, με εγγύηση, πάντως πούλησαν στο εξωτερικό σε forum, naim k musical Fidelity nu vista κ luxman 505 νομίζω, για χάρη του. Χειροποίητος, κατασκευαδμενος Σουηδία, όχι κινες για μείωση κόστους, δεν μένει standby για διαρκεια στον χρόνο κ αν τον ακούσεις με καλά ηχεία θα κρίνεις αν είναι φθηνός ή ακριβός
 

Μηνύματα
2.353
Reaction score
4.917
Τον πήρα σε ευκαιρία μεταχειρισμένο, με εγγύηση, πάντως πούλησαν στο εξωτερικό σε forum, naim k musical Fidelity nu vista κ luxman 505 νομίζω, για χάρη του. Χειροποίητος, κατασκευαδμενος Σουηδία, όχι κινες για μείωση κόστους, δεν μένει standby για διαρκεια στον χρόνο κ αν τον ακούσεις με καλά ηχεία θα κρίνεις αν είναι φθηνός ή ακριβός
Μπα, έχω βολευτεί με τα hypex nc400 που δεν είναι hiend!
 

Μηνύματα
24
Reaction score
12
Η σουηδική Moonriver Audio λειτουργεί εδώ και λίγα χρόνια υπό τον Έλληνα σχεδιαστή κ. Γιώργο Πολυχρονίδη. Κατασκευάζει στη Σουηδία και διαθέτει προμηθευτές υλικών ανά την Ευρώπη συμπεριλαμβανομένης της χώρας μας, από την οποία προέρχονται οι προσόψεις και οι μετασχηματιστές τροφοδοσίας για τους ολοκληρωμένους ενισχυτές της.

Με σπουδές στον βιομηχανικό σχεδιασμό και επαγγελματική ενασχόληση με το σέρβις ηχητικών συσκευών, ο ιθύνων νους της Moonriver Audio αποφάσισε να υλοποιήσει το δικό του όραμα περί αναπαραγωγής και ξεκίνησε το 2019 με τον ολοκληρωμένο ενισχυτή 404 -το πιο διάσημο ίσως «αδιέξοδο» νούμερο του Διαδικτύου- για να αποδείξει ότι το πρόβλημα… αδιεξόδου του high-end στον δρόμο προς την τελειότητα δεν είναι τα ανεπαρκή υλικά και οι υπάρχουσες τεχνολογίες.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.094
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top