Multichannel DSD media player

Μηνύματα
1.500
Reaction score
2.823
Καλημέρα,
Υπάρχει κανένα προσιτό (όχι Oppo για παράδειγμα) media player που να παίζει πολυκάναλα αρχεία dsd ?
Το Sony UBP-X800 που έχω κολλάει μερικά δευτερόλεπτα μετά την έναρξη της αναπαραγωγής και δεν έχω βρει το γιατί, υποθέτω ότι δεν είναι συμβατό με αυτά τα αρχεία (στο εγχειρίδιο δεν υπάρχει σαφής αναφορά).
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.369
Reaction score
125.403
Foobar.
Η πιο οικονομική λύση είναι φουμπαρ.

Τα παίζει όλα.

Δε ξέρω από κινητό αν μπορείς να το δουλέψεις, έχει εφαρμογή πάντως.

Επίσης ρουν, μπορεί και τα παίζει μια χαρά. Το ρουν ρεντι πολυκάναλο Ντακ δε ξέρω...
 

Μηνύματα
1.500
Reaction score
2.823
Δεν παίζω από υπολογιστή Κώστα. Η πλάκα είναι ότι μόλις διαπίστωσα μετά από πολλούς πειραματισμούς πως το Sony παίζει όποια πολυκάναλα dff γουστάρει, άλλο και τούτο !!
Δυστυχώς δεν παίζει τα περισσότερα, οπότε πρέπει να βρω μια λύση...
 

Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.961
Δεν παίζω από υπολογιστή Κώστα. Η πλάκα είναι ότι μόλις διαπίστωσα μετά από πολλούς πειραματισμούς πως το Sony παίζει όποια πολυκάναλα dff γουστάρει, άλλο και τούτο !!
Δυστυχώς δεν παίζει τα περισσότερα, οπότε πρέπει να βρω μια λύση...
Εγω δεν εχω προβλημα Αντωνη. Δεν ξερω γιατι εχεις προβλημα. Γραψε αν θελεις καποια αρχεια που εχεις και δεν τα παιζει να το τσεκαρω και σε μενα. Μου φαινεται πολυ περιεργο παντως.
Σκέφτομαι μήπως κάτι δεν έχεις σωστά στις ρυθμίσεις του Σόνυ
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.369
Reaction score
125.403
Δεν παίζω από υπολογιστή Κώστα. Η πλάκα είναι ότι μόλις διαπίστωσα μετά από πολλούς πειραματισμούς πως το Sony παίζει όποια πολυκάναλα dff γουστάρει, άλλο και τούτο !!
Δυστυχώς δεν παίζει τα περισσότερα, οπότε πρέπει να βρω μια λύση...
Πιθανώς να παίζει αυτά με sony κωδικοποίηση, και να μη παίζει αυτά με Φίλιπς.

Δες με το sonorus μήπως μπορείς να κάνεις μετατροπή σε sony, ή το αντίστροφο.
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.588
Μηνύματα
2.866.617
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top