Netflix

Μηνύματα
793
Reaction score
440
Ναι καλά, εδώ άρχισαν να λένε πως εφόσον έχει διαφημίσεις πρέπει να είναι δωρεάν. :biggrin: :roflmao:
Βάφω το αυτοκίνητο σας στα χρώματα της εταιρείας μου και με ξεχρεώνεται μηνιαίος. :biggrin::biggrin::biggrin:
 




xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.106
Οι αυξήσεις είναι μονόδρομος. Οι συνδρομητές έχουν μειωθεί και αυτοί που έμειναν έχουν αυξημένες απαιτήσεις για τις οποίες δεν υπάρχουν χρήματα διαθέσιμα.
 

Μηνύματα
18.923
Reaction score
13.302
Ε καλά, όχι ότι μειώθηκαν οι συνδρομητές σημαντικά, για κάποιες εκατοντάδες χιλιάδες λένε (μάλλον κοντά στο 1 εκατομμύριο), αλλά αυτό είναι τι ποσοστό στα 220 εκατομμύρια! Αν συνεχίσουν όμως με τις συνεχείς αυξήσεις (πράγμα που ακολουθούν κι άλλοι, και το Disney+ όπως ειδα σε άλλο μήνυμα, ή το Amazon Prime το Σεπτέμβριο), να είναι σίγουροι ότι θα αρχίσουν να φυλλορροούν...
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Σε άλλο σχετικό άρθρο διάβασα πως το Disney+ ξεπέρασε το Netflix σε αριθμό συνδρομητών.
 

Μηνύματα
18.923
Reaction score
13.302
Ε και σε αυτό, βάζουν όλους μαζί τους συνδρομητές τριών διαφορετικών υπηρεσιών της Walt Disney. Disney+, Hulu και μία ακόμα που μου διαφεύγει...

Edit. To αθλητικό ESPN+ είναι η τρίτη.
 
Last edited:

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Ε και σε αυτό, βάζουν όλους μαζί τους συνδρομητές τριών διαφορετικών υπηρεσιών της Walt Disney. Disney+, Hulu και μία ακόμα που μου διαφεύγει...
Σύμφωνα με σχετική διαρροή, τα Hulu και Star+ θα μπούν στο Ελληνικό Disney+ τον άλλο μήνα. Δεν νομίζω να είναι ξεχωριστες συνδρομές, αλλά για συνολικό πακέτο.

Σαν τα HBO MAX & Discovery+ τα οποία από του χρόνου θα είναι μια υπηρεσία.
 

Μηνύματα
18.923
Reaction score
13.302
Ξεχωριστές υπηρεσίες ήταν, τώρα αν τα βάλουν πλέον όλα μαζί στα διεθνή πακέτα, είναι άλλο πράγμα. Και η μέτρηση αφορά το σύνολο αυτών των υπηρεσιών. Όταν γίνουν ένα, τότε θα δικαιούνται να λένε ότι το Disney+ ξεπέρασε το Netflix. Για την ώρα μπορούν να λένε ότι το σύνολο των συνδρομητικών υπηρεσιών streaming της Disney, ξεπέρασαν το netflix.

Ta HBO Max και Discovery+ είναι λίγο διαφορετική υπόθεση νομίζω, η ενοποίηση τους έρχεται μετά την συγχώνευση των μητρικών εταιρειών τους.

Δες πόσο κοστίζουν και τα τρία σαν πακέτο...

 
Last edited:








costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Που μας έχουν καταντήσει οι αλήτες…
Πολλές φορές βλέπω με αγγλικούς υπότιτλους, ενώ έχει ελληνικούς.
Συνήθως βαριέμαι να ασχοληθώ να τους αλλάξω 😜😂🤣.

Είχε ξεκινήσει από παλιά αυτή η συνήθεια, όταν δεν έβρισκα ελληνικούς υπότιτλους σε κατεβασμενες ταινίες, και μετά ο γιος μου προτιμούσε τους αγγλικούς για να κάνει κι εξάσκηση στη γλώσσα. Κι έμεινε στο τέλος έτσι, δεν ασχολούμαι.
Όσο τα παιδιά μου δεν ήξεραν αγγλικά, ήταν ένα θέμα ποια ταινία θα έβαζα. Τώρα έχουν λυθεί αυτά. Και μια λέξη να μη πιάσουν, είτε με ρωτάνε είτε σιγά τα ωά. 😁

Σε ταινίες στην αγγλική γλώσσα, πολλές φορές δε βάζω υπότιτλους, ούτε προσέχω καν εάν έχει υπότιτλους ή αν για κάποιο λόγο σταμάτησαν να παίζουν. 😁😜😂

Ας πούμε την συλλογή του game of thrones την αγόρασα σε Blue ray για να έχει dolby atmos ήχο, και εν γνώση μου χωρίς ελληνικούς υπότιτλους. Καρφί δε μου καίγεται. 😜😂😁
 
Last edited:


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.106
Μας κατέστρεψε με τις αυξήσεις του! :lol:

Οι Τούρκοι έχουν τεράστιο θέμα με τον πληθωρισμό τους. Το Netflix είχε ανεβάσει τον περασμένο Απρίλιο τις τιμές των συνδρομών. Το 4Κ πακέτο είχε πάει από TL 54.99 σε TL 77.99, ήτοι από 3€ σε 4.3€ .

Σήμερα είδα ειδοποίηση ότι ανεβαίνει στις TL 93.99, περίπου 5,15€.

70% αύξηση σε ένα χρόνο!

Screenshot 2022-09-14 082219.png


Screenshot 2022-09-14 085340.png
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.194
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top