Netflix

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.744
Reaction score
83.524
"Ζητείται τουρκική συνδρομή Netflix.
Προτιμητέα, γνωστού Admin, με αγάπη σε λαδερά και σούπες

Πληροφορίαι, εντός"
Να δω τι μηνύματα θα λαμβάνω που έχω δηλώσει διεύθυνση κατοικίας την Αγιά Σοφιά. :biggrin:
 





xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.744
Reaction score
83.524
Νέα επιλογή στο premium πακέτο.


.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.744
Reaction score
83.524
Πόσο χρεώνει το Netflix για την κοινή χρήση κωδικού πρόσβασης;

Η χρέωση για την κοινή χρήση κωδικού πρόσβασης θα διαφέρει στις διάφορες αγορές. Το Netflix έχει μέχρι στιγμής περιγράψει πόσο θα χρεώνει στον Καναδά, τη Νέα Ζηλανδία, την Πορτογαλία και την Ισπανία, καθώς και στη Λατινική Αμερική, όπου πρωτοεφάρμοσε τις αλλαγές.

Στον Καναδά, τη Νέα Ζηλανδία, την Πορτογαλία και την Ισπανία, οι χρεώσεις έχουν ως εξής:

Εάν χρησιμοποιείτε ένα πρόγραμμα Standard ή Premium, μπορείτε να προσθέσετε έναν επιπλέον υπο-λογαριασμό μέλους για έως και δύο άτομα με τα οποία δεν συγκατοικείτε με επιπλέον 7,99 CAD το μήνα ανά άτομο στον Καναδά, 7,99 NZD στη Νέα Ζηλανδία, 3,99 ευρώ στην Πορτογαλία και 5,99 ευρώ στην Ισπανία.

Ενώ το Netflix δεν έχει επιβεβαιώσει την ακριβή χρέωση για την κοινή χρήση του κωδικού πρόσβασης στις ΗΠΑ ή το Ηνωμένο Βασίλειο, η υπηρεσία streaming χρεώνει περίπου 3 δολάρια σε μέρη της Λατινικής Αμερικής.




 



Μηνύματα
1.511
Reaction score
1.841
Check in στην έδρα λέει τις συσκευές μία φορά τον μήνα, θα φέρνει ο γιος μου την smart tv δηλαδή; Ευτυχώς είναι 32αρα.
Επίσης σαν φοιτητής συνδέεται από διάφορα σπίτια που πηγαίνει όπου μαζεύονται (εννοείται κάνει logout φεύγοντας) , θα πρέπει να το σταματήσει και αυτό; Βλέπω να νικά το παιχνίδι η υπηρεσία με την χαμηλότερη συνδρομή και ας έχει λιγότερο περιεχόμενο.
 

Μηνύματα
13.644
Reaction score
6.612
Παρόμοιο θέμα έχω και εγώ.......στο σπίτι της μητέρας μου έχω ενα xiaomi box s και ενεργοποίησα το netflix,επειδή 1-2 φορές την εβδομάδα,μπορεί να πάω εκεί με την κόρη μου και ίσως θέλει να δει κάτι (αν και προτιμά να μιλάει με την γιαγιά της). Είμαι όμως ο ίδιος χρήστης,που περιστασιακά (τελείως όμως) ,το έχει σε ένα άλλο σπίτι. Μου ήρθε ειδοποίηση φυσικά και έκανα logout,αλλά το βρίσκω υπερβολικό.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.744
Reaction score
83.524
Δίκιο έχετε.

Από την άλλη το Netflix είναι ιδιωτική εταιρεία και προσπαθεί να προφυλάξει το προϊόν της. Στην έκθεση προς τους μετόχους του αποκάλυψε ότι έχει ~230 εκατομμύρια συνδρομητές και τουλάχιστον 100 εκατομμύρια νοικοκυριά που μοιράζονται συνδρομή από τους πρώτους (κάποιους). Το νούμερο είναι τεράστιο.

Προσπαθεί να αναγκάσει περισσότερους σε κανονική συνδρομή κι ας χάσει ένα ποσοστό όσων ήδη πληρώνουν και το μοιράζονται. Οι τρόποι για να το κάνει δεν είναι εύκολοι, χωρίς δηλαδή να εκνευρίσει τους "σωστούς" πελάτες του που αντιμετωπίζουν νέες δυσκολίες χωρίς να φταίνε.

Αυτό που βλέπω είναι ότι ο κόσμος καλόμαθε και απαιτεί από τις εταιρείες πολλές και ακριβές παραγωγές. Όλοι μας λέμε ότι είδαμε την τάδε καλή ταινία/σειρά κι άντε τώρα να περιμένουμε τις επόμενες. Οι τιμές των streaming συνδρομών δεν μπορούν να συντηρήσουν τέτοιες απαιτήσεις αν ο συνολικός αριθμός των λογαριασμών δεν αυξηθεί αρκετά. Οι οποίες τιμές θεωρούνται ήδη ακριβές από μεγάλο ποσοστό των θεατών. Αυτή η μάχη για τη χρυσή τομή "τιμής/ποιότητας" σημαίνει ότι καμία πλευρά δεν θα είναι ευχαριστημένη.
 

Μηνύματα
13.644
Reaction score
6.612
Μεγάλη κουβέντα ανοίγουμε........ "τιμή-ποιότητα", κάτε τελείως υποκειμενικό. Κάποιοι βλέπουν ώρες ατελείωτες Νetflix και κάποιοι ψάχνουν αρκετή ώρα, για να βρουν μια ταινία ή σειρά της προκοπής (για τα δικά τους γούστα). Μήπως το καλύτερο θα ήταν μια βασική συνδρομή 2-3 ευρώ και μετά χρονοχρέωση? Kαι με την ευκαιρία......στα χαρακτηριστικά σεξ,βια κλπ,που βγαίνουν όταν επιλέγεις μια σειρά η ταινία,ας μπει και η επιλογή "ομοφυλοφιλία".
 

TGD

Μηνύματα
7.193
Reaction score
7.219
Δηλαδή αν πάω ταξίδι πρέπει να κάνω logout από το σπίτι πριν κανω login στο aurbnb;
 

Μηνύματα
13.644
Reaction score
6.612
Δηλαδή αν πάω ταξίδι πρέπει να κάνω logout από το σπίτι πριν κανω login στο aurbnb;
Δεν χάνεις τίποτα αν το κάνεις,αλλά από την στιγμή που θα μπεις στον δικό σου λογαριασμό,από άλλου,θα σου έρθει μήνυμα.
 

Μηνύματα
1.511
Reaction score
1.841
Kαι με την ευκαιρία......στα χαρακτηριστικά σεξ,βια κλπ,που βγαίνουν όταν επιλέγεις μια σειρά η ταινία,ας μπει και η επιλογή "ομοφυλοφιλία".
Δε χρειάζεται, σε όσες ταινίες έχω δει τελευταία θα υπάρχει ένα τέτοιο ζευγάρι, για κάποιο λόγο οι σεναριογράφοι το θεωρούν κάτι σαν να τρώει πρωινό ο πρωταγωνιστής.
 



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.641
Reaction score
94.593

Μηνύματα
13.644
Reaction score
6.612
Περίεργο αυτό με την "Σμύρνη μου αγαπημένη".........θετικό μεν αλλά δεν το περίμενα, για "κάποιους" λόγους.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.465
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top