New PS3 update


Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Φυσικά το συγκεκριμένο update ήρθε καπάκι με την αναβάθμιση του playstation store που αναμέναμε!!
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Αυτή τη στιγμή τσεκάρω το καινούριο playstation store. Οι εντυπώσεις μου, μέχρι στιγμής, είναι πολύ καλές, αφού μπήκε μιά τάξη στο χάος που επικρατούσε πρώτα. Τακτοποιημένα και νοικοκυρεμένα είναι όλα!!
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Αντε να δουμε.
Θα το κατεβασω το απογευμα.
Ξερουμε τι αλλο αλλαζει ή ειναι μονο για το store και τον HD ηχο?
 

Μηνύματα
935
Reaction score
1
Πολυ ωραια η νεα εμφανιση του store. Περα απο αυτη την αλλαγη και την υποστηριξη του dts hd δε ξερω τι αλλο αλλαζει.
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Αντε να δουμε.
Θα το κατεβασω το απογευμα.
Ξερουμε τι αλλο αλλαζει ή ειναι μονο για το store?
Μόνο για το store και για το DTS-MA νομίζω.

update: Η μόνη ένσταση που έχω να κάνω είναι ότι θα ήθελα να έχει και ένα search engine παιχνιδιών, πράγμα που δεν υπάρχει. Μακάρι να μπει στο μέλλον..
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Kαμία διαφορά στην ταχύτητα πλοήγησης του Store είδατε; Ρωτάω γιατί άλλαξαν τη δομή και δεν φορτώνει το μενού σαν Web Interface απλά έχει ένα στάνταρ Preloaded Interface και ανανεώνεται μόνο το Content...(κατά τα λεγόμενα της τύπισας στο βίντεο από το Playstation Blog αν θυμάμαι καλά). Επίσης κάποιος με ενισχυτή HDMI και δυνατότητα πολυκάναλου PCM να μας πεί καμία ακουστική εμπειρία με Blu-ray που να περιέχει ήχο DTS Master Audio.
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Kαμία διαφορά στην ταχύτητα πλοήγησης του Store είδατε; Ρωτάω γιατί άλλαξαν τη δομή και δεν φορτώνει το μενού σαν Web Interface απλά έχει ένα στάνταρ Preloaded Interface και ανανεώνεται μόνο το Content...(κατά τα λεγόμενα της τύπισας στο βίντεο από το Playstation Blog αν θυμάμαι καλά). Επίσης κάποιος με ενισχυτή HDMI και δυνατότητα πολυκάναλου PCM να μας πεί καμία ακουστική εμπειρία με Blu-ray που να περιέχει περιεχόμενο DTS Master Audio.
Είναι λίγο πιο αργό...
 


Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
:111: :111: :111: Σοβαρά; Παπάτζες έλεγε η κινέζα τότε :609:
Και σε μερικά μενού, αργεί να φορώσει τα εικονίδια δεξιά ή δεν τα φορτώνει καθόλου. Αλλά αυτό μπορεί να είναι παροδικό πρόβλημα. Πάντως μου άφησε της αίσθηση του πιο αργού απο το παλιό, χωρίς να σημαίνει ότι δεν φορτώνει σχετικά γρήγορα.
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Άντε να σχολάσω να το κάνω Install... Δημήτρη δεν κάνεις κανένα test ρε μιας και έχεις τον 705; Έχεις κανένα δισκάκι με DTS Master Audio;
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Άντε να σχολάσω να το κάνω Install... Δημήτρη δεν κάνεις κανένα test ρε μιας και έχεις τον 705; Έχεις κανένα δισκάκι με DTS Master Audio;
Καλή ιδέα! Πάω να τσεκάρω και θα σας πω....
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Καλή ιδέα! Πάω να τσεκάρω και θα σας πω....
:615:...άντε μπας και ψηθούμε να πάρουμε κανένα προσιτό ενισχυτάκι με HDMI 1.3 (Yammy 663 :136:) Κάνε μας και συγκρισούλα με απλό Optical....
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Και σε μερικά μενού, αργεί να φορώσει τα εικονίδια δεξιά ή δεν τα φορτώνει καθόλου. Αλλά αυτό μπορεί να είναι παροδικό πρόβλημα. Πάντως μου άφησε της αίσθηση του πιο αργού απο το παλιό, χωρίς να σημαίνει ότι δεν φορτώνει σχετικά γρήγορα.
Το παλιό ήταν αργό... Όχι στο κατέβασμα, για την πλοήγηση μιλάω πάντα.
Για να δούμε, γιατί ακόμα το ανεβάζουν και προσθέτουν υλικό και φωτογραφίες απ' ό,τι διαβάζω. Δημήτρη έχεις άδεια σήμερα; Ζηλεύω... (όχι τόσο για το Store :137:)
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Job done!!
Πρώτα δοκίμασα να το δώσω σε bitstream μορφή και, όπως περίμενα, πήρα απλό DTS ήχο. Έτσι το άλλαξα απο το PS3 σε LPCM. Το DTS-MA το αναγνωρίζει κανονικά, όπως θα δείτε και στις φώτος και παίζει και πολύ καλά!! Η ταινία είναι το Close Encounters!!
 

Attachments


Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Το παλιό ήταν αργό... Όχι στο κατέβασμα, για την πλοήγηση μιλάω πάντα.
Για να δούμε, γιατί ακόμα το ανεβάζουν και προσθέτουν υλικό και φωτογραφίες απ' ό,τι διαβάζω. Δημήτρη έχεις άδεια σήμερα; Ζηλεύω... (όχι τόσο για το Store :137:)
Μακάρι να είχα άδεια...είμαι απόγευμα...
 


Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Job done!!
Πρώτα δοκίμασα να το δώσω σε bitstream μορφή και, όπως περίμενα, πήρα απλό DTS ήχο. Έτσι το άλλαξα απο το PS3 σε LPCM. Το DTS-MA το αναγνωρίζει κανονικά, όπως θα δείτε και στις φώτος και παίζει και πολύ καλά!! Η ταινία είναι το Close Encounters!!
Ζηλεύωωωωωωωωω.....θέλω ενισχυτή με HDMI :425::434:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.747
Reaction score
83.528
Απάντηση: Re: New PS3 update

Και σε μερικά μενού, αργεί να φορώσει τα εικονίδια δεξιά ή δεν τα φορτώνει καθόλου. Αλλά αυτό μπορεί να είναι παροδικό πρόβλημα. Πάντως μου άφησε της αίσθηση του πιο αργού απο το παλιό, χωρίς να σημαίνει ότι δεν φορτώνει σχετικά γρήγορα.
Αυτό ισχύει, αλλά γενικά είναι πιο γρήγορο από το παλιό στα 10 λεπτά που το "δούλεψα" σήμερα το πρωί. Τι να πω... :118:
 

Μηνύματα
308
Reaction score
0
Καλημέρα και από εμένα παίδες. Χαίρομαι πολύ που τα νέα είναι ευχάριστα σήμερα. Ξέρει κανείς Link να "χτυπήσω" το Update από τώρα οπότε μόλις πάω σπίτι να το κάνω γρηγορότερα;
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.604
Μηνύματα
2.867.553
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top