Notebook για τη μικρή..

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Ελπίζω να μην υποστηρίζει το κόμμα του πατέρα της... :p
Το δουλεύουμε και αυτό...
Όχι, θα σου βγει στα ίδια λεφτά, ενώ θα πρέπει να ανοιχθεί η κάσα, καθώς τα σύγχρονα λάπτοπ δεν έχουν καπάκια από κάτω, με αποτέλεσμα να πρέπει να λυθεί όλο το μηχάνημα για να επέμβη κανείς στη ram και το δίσκο. Και το άνοιγμα της κάσας δεν μπορεί να το κάνει οποιοσδήποτε. Άσε που αυτός ο επεξεργαστής είναι πολύ αργός, πλέον. Είναι το ίδιο γρήγορος με τον p8600 του 2009.
Οκ, αυτό δεν το ήξερα, είχα μείνει στην εποχή που ξεβιδωνες 4 βιδουλες από κάτω..

Δε θέλω, free dos, δεν έχω χρόνο τώρα δυστυχώς, θέλω κάτι έτοιμο.
Να πάω σε αυτόν που πρότεινες να τελειώνω?
Εντός μπάτζετ είναι, με οκταρα μνήμη και άμεσα διαθέσιμος λέει..
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.550
Reaction score
37.786
.... παντως αν λοξοδρομησουν αργοτερα η κορη και οι φιλες της μου λες.. 8-) :lolsign:
 
Last edited:

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Σας ζάλισα το ξέρω.. Αλλά υπάρχει μια περίπτωση για Hp με οκταρα μνήμη, ssd 256 και επεξεργαστή AMD ryzen 3 2200U τον οποίο μπορώ να πάρω χωρίς ΦΠΑ στο 300αρι. Είναι όμως free dos.
Αξίζει στο 300αρι?
Αν ναί, τι κάνω μετά?
Αγοράζω ένα κλειδί για Windows από πού?
Και πώς τα κατεβάζω?
Σε άλλον υπολογιστή σε στικακι και μετά κάνω εγκατάσταση στον καινούριο?
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.880
Reaction score
41.094
Πάρ΄ της ένα τέτοιο, θα της μείνει για μια ζωή, ούτε αναβαθμίσεις, ούτε χεριάσματα, θα σου μείνουν και ρέστα. Και κάθε φορά που θα το χρησιμοποιεί θα θυμάται τον μπαμπάκα της.

lc-ls2502-316mss-zoomed.jpg
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Πάρ΄ της ένα τέτοιο, θα της μείνει για μια ζωή, ούτε αναβαθμίσεις, ούτε χεριάσματα, θα σου μείνουν και ρέστα. Και κάθε φορά που θα το χρησιμοποιεί θα θυμάται τον μπαμπάκα της.

View attachment 147982
Και εσύ ρε χαμενε?
Κόρες δεν έχεις?
Πίστευα πως θα με καταλάβαινες.... :tongue:
Νιάμ.
Δεν είναι για τα δόντια σου γερομπισμπικη...!
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.880
Reaction score
41.094
Και εσύ ρε χαμενε?
Κόρες δεν έχεις?
Πίστευα πως θα με καταλάβαινες.... :tongue:

Δεν είναι για τα δόντια σου γερομπισμπικη...!
Μα επειδή τα έχω κάνει τα λάθη αυτά για αυτό στα λέω :laugh:

Στα σοβαρά, ΟΚ είναι πιο ακριβά (αν μπορείς να πάρεις χωρίς ΦΠΑ τρέχει μια προσφορά τώρα στο air νομίζω και ίσως αξίζει) αλλά ησυχάζει το κεφάλι σου. Δεν θα έχεις θέματα με ιούς, με updates, αγορά-κατεβάσματα προγραμμάτων. Είναι επίσης τόσο εύχρηστα που δεν θα χρειαστεί να ασχοληθείς σχεδόν καθόλου. Η μεγάλη έχει ένα τέτοιο και δεν ασχολούμαστε καθόλου και το χρησιμοποιεί και στα σχολικά της χωρίς κανένα πρόβλημα.
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Μα επειδή τα έχω κάνει τα λάθη αυτά για αυτό στα λέω :laugh:

Στα σοβαρά, ΟΚ είναι πιο ακριβά (αν μπορείς να πάρεις χωρίς ΦΠΑ τρέχει μια προσφορά τώρα στο air νομίζω και ίσως αξίζει) αλλά ησυχάζει το κεφάλι σου. Δεν θα έχεις θέματα με ιούς, με updates, αγορά-κατεβάσματα προγραμμάτων. Είναι επίσης τόσο εύχρηστα που δεν θα χρειαστεί να ασχοληθείς σχεδόν καθόλου. Η μεγάλη έχει ένα τέτοιο και δεν ασχολούμαστε καθόλου και το χρησιμοποιεί και στα σχολικά της χωρίς κανένα πρόβλημα.
Λογικά αυτά που λες, αλλά στην παρούσα συγκυρία ούτε για αστείο...
Το ταβάνι που έχω βάλει είναι λίγο πάνω από το πάτωμα!
 


Μηνύματα
7.256
Reaction score
11.799
i5 και i7 ξεφεύγουν. Σε i3 βλέπω λύσεις χωρίς λειτουργικό που δε με ενδιαφέρουν καθώς και κάποιους με hdd. Αλλά έλεγα να πάρω κάτι με ssd.
Κατεβάζεις το λειτουργικό απο τη Microsoft και αγοράζεις License key απο το ebay με 2-3 ευρώ. Λειτουργούν, χωρίς σπαστήρια και λοιπά επικίνδυνα τερτίπια.
 



Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.100
Reaction score
20.576
Αν ναί, τι κάνω μετά?
Χρησιμοποιώντας άλλον υπολογιστή, πήγαινε εδώ και κατέβασε το σχετικό εργαλείο (download tool now).

Στη συνέχεια, τρέξε το εργαλείο (MediaCreationTool1909.exe), και αποξέξου τους όρους χρήσης.
1.jpg

Δες και στα επόμενα βήματα τί πρέπει να επιλέξεις...

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg
 




Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.100
Reaction score
20.576
6.jpg

Έτσι θα έχεις το iso αρχείο των windows 10 αποθηκευμένο στο φάκελο που θα επιλέξεις, (προφανώς στις λήψεις).

Μετά, κατέβασε το rufus και φτιάξε ένα bootable usb flash (που πρέπει να είναι τουλάχιστον 8GB).
 


Μηνύματα
2.765
Reaction score
1.191
Εαν εχει ήδη κάτι σε laptop κτλ μην πάρεις κάτι αλλο. Ξόδεψε τα χρήματα σε μια βιωματική εμπειρία που θα της δώσει νέα ερεθίσματα. Άλλο laptop στο Λύκειο όπου θα υπάρχει μεγαλύτερη ανάγκη !
 




Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.184
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top