Nova triple play,να γίνω συνδρομητής;

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205
Είμαι καιρό συνδρομητής OTE και πληρώνω 46€ το μήνα μόνο για τηλέφωνα & Ιντερνετ και η μάνα μου είδε αυτή τη διαφήμιση της Forthnet (29.90€) και σκέφτεται να πάει εκεί που θα έχουμε όλα τα προηγούμενα σε μεγαλύτερο βαθμό + επιπλέον κανάλια.
Ειναι το καλύτερο όντως σε αυτά τα λεφτά ή υπάρχουν και άλλες καλύτερες προτάσεις απο άλλες εταιρείες;
Δεν βλέπουμε καθόλου αθλητικά!!!!!Μόνο ταινίες & ντοκυμαντέρ...
Εχει κανείς τίποτα προβλήματα ή υπάρχουν γενικά τίποτα παγίδες για εμάς που θα γραφτούμε για πρώτη φορά σε τέτοια υπηρεσία;
Εχει αρκετά κανάλια HD που παίζουν όλη μέρα ολοκαίνουριες ταινίες?
Με το Ιντερνετ μπορούν να μου κάνουν επίδειξη τι ταχύτητα θα ποιάνω;Γιατί τόσο καιρό μου λέγαν απο τον ΟΤΕ οτι επειδή έχω μεγάλη απόσταση απο το DSLAM παρόλο που πλήρωνα 24άρα είχα πολύ μικρή,ενώ εδώ μας είπαν οτι με οπτικές ίνες θα έχω μεγάλες ταχύτητες...


------------------------------------------------------ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ----------------------------------------------------

Συγκεκριμένα το πρόγραμμα που σκεφτόμαστε,είναι αυτό:
http://www.forthnet.gr/ServicesBasketForm.aspx?a_id=6208
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Mε 29,90 θα έχεις ίντερνετ, τηλέφωνο και μόνο τα ελεύθερα κανάλια της Nova.
Για τα NovaCinema κανάλια θα πρέπει να δώσεις επιπλέον 15 ευρώ το μήνα.
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Συγκεκριμένα στον τιμοκατάλογο αναφέρει ότι η προσφορά περιλαμβάνει το start pack της Nova.Για τα υπόλοιπα κανάλια πληρώνεις εξτρά.
Δεν χαρίζει κάστανο η Nova....μην νομίζεις....!
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Ομως με τα ίδια λεφτά με τον ΟΤΕ θα έχει τόσα κανάλια παραπάνω.
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Ασυζητητί.....το πακέτο του ΟΤΕ είναι πολύ καλύτερο αυτή την στιγμή....ειδικά για κάποιον που δεν τον ενδιαφέρει η μπάλα γενικά ή το ελληνικό πρωτάθλημα ειδικά...(το μοναδικό ατού της Nova πλέον....)
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Internet θα έχεις ακριβώς το ίδιο με τον οτέ,καμία απολύτως διαφορά.
Στα κανάλια της Νόβα σε αυτή την τιμή είναι το Start Pack που ανέφερε ο φίλος παραπάνω.Περιλαμβάνει εκτός από τα ελεύθερα κανάλια του Hotbird,τα ντοκυμαντέρ κανάλια της Νova,το E!,τα Eurosport,το novasport hilights,τα Ελληνικά,τα Fox που έχουν τηλεοπτικές σειρές και το Novalife που νομίζω βάζει και 1-2 ταινίες.
Με +15 ευρώ όπως πολύ σωστά είπε ο Νίκος θα έχεις και όλα τα κανάλια του Novacinema.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Και βέβαια για τα HD κανάλια του πακέτου της Nova που θα επιλέξεις έχει +5 ευρώ χρέωση αν τα θέλεις.Για κάποιους μήνες σαν νέο συνδρομητή νομίζω 2μήνες, θα στα δώσουν δωρεάν και αν πληρώνεις με πιστωτική τα δίνουν δωρεάν για 1 χρόνο,χωρίς να είμαι απολύτως σίγουρος για το τελευταίο.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Ασυζητητί.....το πακέτο του ΟΤΕ είναι πολύ καλύτερο αυτή την στιγμή....ειδικά για κάποιον που δεν τον ενδιαφέρει η μπάλα γενικά ή το ελληνικό πρωτάθλημα ειδικά...(το μοναδικό ατού της Nova πλέον....)
Eννοούσα τον ΟΤΕ που έχει τώρα , οχι ΟΤΕ TV, που δεν ξέρω τιμές.
 

Μηνύματα
3
Reaction score
2
φίλε @Ulysses αφού σε ενδιαφέρει μόνο το βασικό πακέτο σε 3play τότε είναι προφανές ότι συμφέρει η forthnet-nova με διαφορά στην τιμή και τις απορίες για την ταχύτητα νομίζω στην κάλυψε ο @lesarros
 

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205
Ναι με κατατοπίσατε απόλυτα...Όντως θα πήγαινε αρχικά στη Nova αλλά αποφάσισε η μάνα μου να δώσει κάτι παραπάνω και να πάει στην ΟΤΕ TV...
Είπε να σας ευχαριστήσω για τα μηνύματα σας...
 

Μηνύματα
3
Reaction score
2
Ναι με κατατοπίσατε απόλυτα...Όντως θα πήγαινε αρχικά στη Nova αλλά αποφάσισε η μάνα μου να δώσει κάτι παραπάνω και να πάει στην ΟΤΕ TV...
Είπε να σας ευχαριστήσω για τα μηνύματα σας...
Φίλε μου οκ να σαι καλά
αλλά αφού σε περίοδο κρίσης που κόβουμε και το χεσ..μο εσύ προτιμάς να δώσεις κάτι παραπάνω για τις σχεδόν ίδιες υπηρεσίες όπως σου λέει και ο @lesarros για ένα Γερμανικό Brand (οτε πωλήθηκε κάτι χρόνια)
 

Μηνύματα
6.141
Reaction score
169
Μας τα εχει κανει τσουρεκια τις τελευταιες μερες η νοβα με τις προσφορες της. Λες κι αν θελαμε να βαλουμε θα περιμεναμε να μας παρουν μεσημεριατικο τα ξενερωτα ασχετα κοριτσακια να μας πουλησουν μπουρδες. Τα free ειναι free ουτως η αλλως οποτε...

Βαλε ΟΤΕ. Απλα να ξερεις οτι οι ταινιες που βαζει ειναι λιγο ποιο πισω χρονικα απο αυτες της νοβα.
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση με την ΝΟΒΑ είναι πως βγάζει συνέχεια προσφορές και πακέτα για καινούργιους συνδρομητές.....και όλους τους ήδη υπάρχοντες.....τους γυρίζουν την πλάτη....ούτε μια μικρούλα προσφορά ετσι για δείγμα....
 


Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Το ιδιο κανει και ο ΟΤΕ:(
Δεν το ήξερα.....ας πρόσεχαν και αυτοί....είναι που είναι δύσκολες οι εποχές....το πάνε φιρί φιρί να ψάχνουν τους πελάτες με το τουφέκι!!!
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Δεν το ήξερα.....ας πρόσεχαν και αυτοί....είναι που είναι δύσκολες οι εποχές....το πάνε φιρί φιρί να ψάχνουν τους πελάτες με το τουφέκι!!!
Μονον σε οσους απειλουν να φυγουν απο το δικτυο κανουν προσφορα καλυτεης τιμης (συνηθως μιση συνδρομη στην ΟΤΕτβ), οι υπαρχοντες προς ανανεωση απλα...ρουφαν το αυγο!
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση με την ΝΟΒΑ είναι πως βγάζει συνέχεια προσφορές και πακέτα για καινούργιους συνδρομητές.....και όλους τους ήδη υπάρχοντες.....τους γυρίζουν την πλάτη....ούτε μια μικρούλα προσφορά ετσι για δείγμα....
Γιώργο κάνουν.
Είχα το sports pack +internet+ τηλεφωνία με 53 ευρώ και τώρα με 64,90 έχω και τα nova cinema.
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Αν σας έχει γίνει καλύτερη προσφορά τότε οκ...Σε συνάδελφο που είναι για χρόνια πελάτης τους, του το είχαν αρνηθεί αρκετές φορές...Δεν ξέρω.....ίσως να μην είχε πιέσει αρκετά...
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.748
Reaction score
83.539
Η κατάσταση έχει γίνει όπως και με τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας. Μόλις λήξει το συμβόλαιο κάνεις αίτηση σε άλλη και την ίδια μέρα έχεις αντιπροσφορά. Μόνο που στη δορυφορική δεν είναι σίγουρο ότι θα σου κάνουν κάποια πρόταση. Παίζουν διάφορα ρόλο: Πόσα χρόνια είσαι συνδρομητής, με ποιον τρόπο πληρώνεις (προτιμούνται όσοι κάνουν χρήση πιστωτικής), τι πακέτο έχεις κλπ.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.710
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top