Nova vs Ote!

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Παρακαλώ όσοι από nova πήγαν στον Ote στα δορυφορικά.ας γράψουν μια γνώμη.Λόγω της μεγάλης διαφοράς τιμής και της οικονομικής συγκιρίας θα ήθελα να μεταβώ κι εγώ!
Ομως άντε να πω στη γυναίκα μου ότι δε θα βλέπει το E!
Υπάρχει στον ote tv κάποιο αντίστοιχο κανάλι για τα κουτσομπολίστικα της διεθνούς σκηνής?
Από ταινίες,προτιμώ το sundance που έχει ανεξάρτητο σινεμά,παρά τα της νόβα που τα βλέπω κάνα 3μηνο πριν!
Σε ότι αφορά το ποδόσφαιρο,με την επιλογή προπονητή και την οικονομική δυστοκία,ο Πανιώνιος θα πάει σούμπιτος στη Β'Εθνική και δεν θα ήθελα να το βλέπω live κάθε weekend.
Στα ντοκυμοντέρ και ο οτε έχει πολύ καλά απ'όσο ξέρω,δε θα στερηθούμε κάτι!

Με το E! όμως τι γίνεται,έχουμε ενναλακτική?
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Πριν κανα μηνα το σκεφτομουν αλλα τελικα πηρα την προσφορα για το sports pack (εφυγα μετα απο πολλα χρονια απο το πανακριβο full) σε συνδυασμο με forthnet. O OTE εχει 2-3 life style αλλα δεν πρεπει να ναι celebrity gossip οπως το Ε! Στην κατηγορια ψυχαγωγια http://otetv.ote.gr/portal/page/portal/OTETV/Channels/Channels
Καποιος που τα παρακολουθει καθημερινα θα βοηθουσε περισσοτερο...

Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Nova vs Ote!

Πριν κανα μηνα το σκεφτομουν αλλα τελικα πηρα την προσφορα για το sports pack (εφυγα μετα απο πολλα χρονια απο το πανακριβο full) σε συνδυασμο με forthnet. O OTE εχει 2-3 life style αλλα δεν πρεπει να ναι celebrity gossip οπως το Ε! Στην κατηγορια ψυχαγωγια http://otetv.ote.gr/portal/page/portal/OTETV/Channels/Channels
Καποιος που τα παρακολουθει καθημερινα θα βοηθουσε περισσοτερο...

Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2
Ενδιαφέρον φίλε μου κι ευχαριστώ για την απάντηση!:615:

Ας περιμένουμε και άλλες γνώμες,γιατί για δορυφορικό να δίνω 66 ευρώ το μήνα δεν λέει πλέον!
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Να σαι καλα Λεωνιδα. Αφου το Ε! ειναι τοσο απαραιτητο, ακου κ κατι extreme: βαλε ΟΤΕ, γυρνα τη nova start pack, και με 45 ευρω (25+20) αν δεν κανω λαθος, ολοι στο σπιτι happy!!! Τι σκεφτηκα Θεε μου!!!

Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Nova vs Ote!

Να σαι καλα Λεωνιδα. Αφου το Ε! ειναι τοσο απαραιτητο, ακου κ κατι extreme: βαλε ΟΤΕ, γυρνα τη nova start pack, και με 45 ευρω (25+20) αν δεν κανω λαθος, ολοι στο σπιτι happy!!! Τι σκεφτηκα Θεε μου!!!

Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2
Το οποίο δεν το είχα σκεφτεί ποτέ!Καλή λύση και συμφέρει και ικανοποιεί και όλους!:615:
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Nova vs Ote!

υπάρχει και η ανάλογη εγκατάσταση έτοιμη,που πάει στράφη τώρα λόγω της νόβα!
Ευχαριστώ πολύ,αυτό θα γίνει!
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Απο οτι ειδα τωρα το full του ΟΤΕ ειναι στα 28 (για μη συνδρομητες τηλεφωνιας ΟΤΕ) και 20,56 το start της nova. Τσεκαρε το κ εσυ. Α ρε Ε! τι μας κανεις... Τωρα που το σκεφτομαι κ η κοπελα μου ολο σ‘ αυτη την αηδια κολλαει:D
Χαιρομαι που βοηθησα!
Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Nova vs Ote!

Με τα hd μαζί γλυτώνω σχεδόν 20 ευρώ!Δεν είναι και λίγα!
Να είσαι καλά,αύριο κάνω αίτηση για δορυφορικό οτέ και υποβάθμιση νοβα στο start pack από Ιούλιο,μιας και ο Ιούνιος είναι ήδη πληρωμένος!:126:
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Nova vs Ote!

Τελικά με κάποιους μήνες καθυστέρηση αποφάσισα να βάλω ΟΤΕ ΤV και θέλω τα φώτα σας παιδιά!Αύριο παραλαμβάνω το δέκτη για το OTE TV.Εχω το Toroidal T90 με 8 διπλά lnb και δυστυχώς οι 9Ε είναι στη θέση 8.Απ'ότι έχω διαβάσει το diseq 1.1 δεν λειτουργεί προς το παρόν με τον δέκτη.Θα μπορέσω εύκολα να το γυρίσω το lnb στη θέση 2,3 ή 4 μόνος μου για να βλέπει στις 9Ε ή θα πρέπει να φωνάξω τεχνικό?Η θέση 1 είναι για hotbird λόγω νόβα προς το παρόν (και ελπίζω όχι για πολύ ακόμη) και δεν μπορεί ν'αλλάξει λόγω του Pace 831.Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!
 

Μηνύματα
837
Reaction score
68
Απάντηση: Nova vs Ote!

Θα βγάλεις το καλώδιο των 9E από τη θέση 8 του διακόπτη και θα το βάλεις στη θέση 2 (εννοείται πως το δορυφόρο που έχεις στη θέση 2, τον βάζεις στην 8 και ρυθμίζεις ανάλογα και το δέκτη που έχεις για θέαση καναλιών πλην nova).
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Nova vs Ote!

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την άμεση απάντηση!Καταλαβαίνω σωστά ότι είναι το ίδιο να βάλω το καλώδιο από τη θέση 8 στη 4 που είναι ο Hellassat που δεν έχει κάτι ενδιαφέρον τώρα και να πάει ο hellassat στην 8?
Στη 2 έχω τον Astra και θα ήθελα να μείνει εκεί.Αν δε γίνεται πάλι αλλάζω και τον Astra δεν πειράζει!
 




Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Nova vs Ote!

Αύριο το απόγευμα (σήμερα δηλ.) που θα το εγκαταστήσω θα σας πω!:126:
 



Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Nova vs Ote!

Τελικά τα πράγματα ήταν πολύ πιο εύκολα απ'όσο φανταζόμουν.Ευτυχώς ο Οτε έβαλε 2 πολύ ενδιαφέροντα κανάλια για το γυναικείο φύλο:Το TLC (True Life Chapters) και το Style TV που μάλιστα έχει και κάποια προγράμματα του E!Μετά λοιπόν απο παρακολούθηση μιας εβδομάδος,τελικά εχθές πήρα το ok από τη σύζυγο και η Νόβα 31/10/2012 σταματάει!:606:
 

Μηνύματα
698
Reaction score
10
Απάντηση: Nova vs Ote!

ακομα τους ταιζετε τους παροχους?δεν πατε καλα μου φαινεται.....πεταμενα λεφτα για το τιποτα
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Nova vs Ote!

Ανάλογα όπως το βλέπει κανείς φίλε μου και ανάλογα τις ανάγκες του βέβαια.Τώρα για την σημερινή κατάσταση να δίνω 66 ευρώ για το full της Νοβα το θεωρώ πεταμένα λεφτά.Για τα 24.88 του ΟΤΕ TV μια χαρά είναι αν θες να δεις κάτι άλλο,όχι τόσο για τις ταινίες αλλά για ντοκυμαντέρ,αθλητικά κ.α
Αν ζοριστούν τα πράγματα περισσότερο και δεν μπορούμε κι αυτό,θα το κόψουμε εννοείτε!
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.303
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top