Nvidia shield - SPMC προβλημα

Μηνύματα
2.330
Reaction score
182
Παιδια καλησπερα. Εχω το nvidia shield κ εδω κ χρονια το spmc οπου βλεπει μέσω smb τις shared ταινίες απτο pc μου.
Ξαφνικα, πιθανον μετα το android update που εγινε πρόσφατα στο shield, οταν παίζει 4Κ ταινία φαινεται μονο στο πανω αριστερό τεταρτημόριο. Σα ζουμαρισμενη εκει.
Αν βαλω 1080 ταινία παίζει κανονικά.
Καμια ιδεα τι να κανω; φταίει καθαρα το προγραμμα
 

Μηνύματα
2.330
Reaction score
182
Αν δε ξερετε δέχομαι και προτάσεις για αλλο αντίστοιχα ωραιο πρόγραμμα για να παιζει δοαδυκτιακα 4κ ταινίες.
Ευχαριστώ
 


n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Το τελευταίο update (9.0.1) λύνει αρκετά από τα προβλήματα του προηγούμενου και περιέχει όλα τα έως τώρα hotfixes. Επιβεβαίωσε ότι η συσκευή σου το έχει πάρει προτού αλλάξεις κάτι.

Ωστόσο καταθέτω μια ακόμη ψήφο για το Kodi.
 

Μηνύματα
2.330
Reaction score
182
Στο kodi ενω βαζω ακριβώς το ιδιο path στο shared folder με αυτο πουχω βαλει στο spmc, το ατιμο το kodi λεει δε μπορει να. Συνδεθεί.
Καμια ιδεα;
 



Μηνύματα
1.326
Reaction score
4.407
Σ' αυτήν την περίπτωση κανε το εξής:
α) Πήγαινε στο kodi και βάλε το path, Σε κάποιο σημείο θα σου πει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί με τον σέρβερ αλλά αν
θες μπορεί να κρατήσει την διεύθυνση του. Του λες να την κρατήσει.
β) Τώρα πήγαινε στις ρυθμίσεις του shield ρυθμίσεις/προτιμήσεις συσκευής/αποθηκευτικός χώρος/ενεργοποίησε την εντολή transfer files over local network/κατέβα στο mount network storage και κανε mount τον σέρβερ σου as guest.
γ) Πήγαινε στο kodi και λογικά θα δεις το shared folder σου. Αν έχεις πάνω από ένα shared folders αλλά χρησιμοποιείς μόνο αυτό που έχεις βάλει στο path πες μου να σου πω τι θα κάνεις μετά.

030522053355.png
 
Last edited by a moderator:


Μηνύματα
1.326
Reaction score
4.407
Έκανες όλα τα παραπάνω και εξακολουθεί να σου βγάζει Operation not permitted και μετα couldn't connect to network server? Εχεις pm,
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.219
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top