Octagon sf 8008 combo

Μηνύματα
88
Reaction score
17
Καλό απόγευμα
Καθώς δεν έχω καμμία εμπειρία από linux δέκτες ή από enigma, ίσως να φανούν ανόητα αυτά που με πεδευουν με τον δέκτη και το λογισμικό
Έχει κανείς από τους έμπειρους της παρέας ιδέα για το πως βρίσκω τον browser ?
Ο δέκτης συνδέεται και πως με υπολογιστή για αναπαραγωγή αρχείων ?
Έψαξα όλο το internet και δεν υπάρχει πουθενά manual.
Ευχαριστώ και καλή βδομάδα.
 
Last edited:

Μηνύματα
10.413
Reaction score
4.859
Καλό απόγευμα
Καθώς δεν έχω καμμία εμπειρία από linux δέκτες ή από enigma, ίσως να φανούν ανόητα αυτά που με πεδευουν με τον δέκτη και το λογισμικό
Έχει κανείς από τους έμπειρους της παρέας ιδέα για το πως βρίσκω τον browser ?
Ο δέκτης συνδέεται και πως με υπολογιστή για αναπαραγωγή αρχείων ?
Έψαξα όλο το internet και δεν υπάρχει πουθενά manual.
Ευχαριστώ και καλή βδομάδα.
ποιο λογισμικό έχεις βάλει στον δεκτη; Υπάρχουν πολλά και με διάφορες δυνατότητες που προκύπτουν μετά απο τις εφαρμογες (plugin) που θα κατεβασεις στον δεκτη σου. Χωρις να μπει κάποιο enigma2 λογισμικό δεν κάνεις μεγαλα πράγματα με τον δεκτη αλλα και δεν ειναι ευκλο να περιγραφουν οι διαδικασίες αν δεν ξερεις ούτε τα βασικά (πως γινεται το φλασαρισμα για να μπει το νεο λογισμικό κατ αρχήν, και μετα πως θα μπεις στο ιντερνετ με τον δεκτη (ειτε μεσω καλωδίου εθερνετ, ειτε με wifi)
 

Μηνύματα
88
Reaction score
17
Καλ
ποιο λογισμικό έχεις βάλει στον δεκτη; Υπάρχουν πολλά και με διάφορες δυνατότητες που προκύπτουν μετά απο τις εφαρμογες (plugin) που θα κατεβασεις στον δεκτη σου. Χωρις να μπει κάποιο enigma2 λογισμικό δεν κάνεις μεγαλα πράγματα με τον δεκτη αλλα και δεν ειναι ευκλο να περιγραφουν οι διαδικασίες αν δεν ξερεις ούτε τα βασικά (πως γινεται το φλασαρισμα για να μπει το νεο λογισμικό κατ αρχήν, και μετα πως θα μπεις στο ιντερνετ με τον δεκτη (ειτε μεσω καλωδίου εθερνετ, ειτε με wifi)
Καλημέρα,
Έχω το open atv, αν αυτό εννοείτε και ο αποκωδικοποιητής είναι συνδεμένος και με καλώδιο και wi fi , αλλά δεν βρίσκω brwser.
Από extensions δουλεύει με netflix και youtube
 

Μηνύματα
10.413
Reaction score
4.859
Καλημέρα. Εγώ έχω το open vix λογισμικό και δεν πρέπει να διαφέρουν ιδιαίτερα στα plugins που διαθέτουν. Παλαιότερα σε άλλους Linux δεκτές που είχα υπήρχε ο opéra browser αλλά σ αυτό δεν κατάφερα να τον βρω στα διαθεσιμα extensions, ούτε και στα επιπλέον πρόσθετα από διαφορά πάνελ τρίτων. Ακόμη κι αν υπάρχει όμως θα είναι φοβερά δύσχρηστος αν δεν υπάρχει έστω κάποιο usb πληκτρολόγιο. Σκέψου ότι έχω Android tv, έχω και συνδεδεμένο usb πληκτρολόγιο και έχω κατεβασμένο browser και παρόλα αυτά τον χρησιμοποίησα μόνο μια φορά απλά για να δω ότι δουλεύει! Το ταμπλετ από το οποίο σου γράφω τώρα κάνει αυτή την δουλειά 100 φορές πιο εύκολα και απλά....Σε κάθε περίπτωση δες μήπως στο δικό σου λογισμικό υπάρχει για κατέβασμα στα plugins ο browser opera
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.865.287
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top