On- line έλεγχος ακοής



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.664
Reaction score
28.000
Καλό θα ήταν, λέω εγώ τώρα, όλοι οι reviewers εντός και εκτός συνόρων να κάνουν ενα τέτοιο τεστ, γιατί οχι και να μας το δημοσιοποιήσουν.
Ειδικά οι "κορυφαίοι" reviewers του εξωτερικού που είναι όλοι 50+, που μας παρουσιάζουν ενθουσιασμένοι υπερμηχανηματα που μας δίνουν a little more space, a little more detail που μπορεί και να είναι στου κουφού την πόρτα.....
 

Μηνύματα
695
Reaction score
1.656
Είχα δοκιμάσει κάτι αντίστοιχο κι η ήττα ήταν βαριά.
Ακόμη μεγαλύτερη έγινε όταν φώναξα και τα παιδιά να κάνουν το ίδιο τεστ... νόμιζα ότι με δουλεύουν κανονικά. Σχεδόν τερματίσαν τις συχνότητες.
Θα δοκιμάσω κι αυτό αν και είμαι σίγουρος οτι θα αρχίσω σύντομα να μετατρέπω όλα τα 24/96 24/192 και δε συμαζευεται σε mp3 , και πολύ μου είναι.
Σωστή η παρατήρηση ALEXIS!!!
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.664
Reaction score
28.000
Ασε με δηλαδή, με τον καθε συνταξιούχο επαγγελματικά πεθαμένο που μου κάνει ενα site και ενα καναλι στο YouTube και μου το παίζει και reviewer. Με τη κάκαλα ρε μάστορα; Λόγο εμπειρίας; Ακους πρώτα από όλα, ασε την εμπειρία σε δεύτερη μοίρα. Έχουμε γεμίσει από τέτοιους. Και για τα ακουστικά και για όλα.
Πάρε την καμερουλα σου αφου γουστάρεις, κάνε βόλτα τις εκθέσεις ανα τον κόσμο και μέχρι εκεί.
Αυτό βέβαια να το ακούμε και εμείς οι καταναλωτές που αμα κάνουμε το τεστ έχουμε ταβάνι τα 15000hz και θέλουμε ηχεία high definition με όλα τα συμπράγκαλα γύρω γύρω.
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.664
Reaction score
28.000
Φίλος σπούδασε ηχοληψία στην Γερμανία και τώρα δουλεύει στο ZDF. Τους ειπαν λοιπόν εκεί ότι όσο και να προσέχεις υπάρχει φυσική φθορά μετά τα 40. Αυτή είναι περίπου 1200hz ανα δεκαετία. Τώρα αν ακους δυνατά υπάρχει μεγαλύτερη απώλεια με τα χρόνια.
Άσχετο αλλά το γράφω και αυτό για την ιστορία.
Στη Γερμανία αν θες να δουλέψεις ως ηχολήπτης σε κρατικό φορέα πρέπει να ξέρεις μουσική καθώς και 2 μουσικά όργανα.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.375
Reaction score
79.455
Φίλος σπούδασε ηχοληψία στην Γερμανία και τώρα δουλεύει στο ZDF. Τους ειπαν λοιπόν εκεί ότι όσο και να προσέχεις υπάρχει φυσική φθορά μετά τα 40. Αυτή είναι περίπου 1200hz ανα δεκαετία. Τώρα αν ακους δυνατά υπάρχει μεγαλύτερη απώλεια με τα χρόνια.
Άσχετο αλλά το γράφω και αυτό για την ιστορία.
Στη Γερμανία αν θες να δουλέψεις ως ηχολήπτης σε κρατικό φορέα πρέπει να ξέρεις μουσική καθώς και 2 μουσικά όργανα.
Δυστυχώς ειναι πολυ χειρότερα απο 1200 ανά δεκαετία., ανεξαρτήτως έντασης. Δεν ακούμε 15000 στα 70. Άσε, να μας κλαίνε οι ρέγγες.
 



Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Κι εγω κλείνω 5μηνο εμβοών πλέον. Είδα ότι έχω θέμα με τα άκρα της ακοής μου, τόσο στις χαμηλές, όσο και στις ψηλες, όχι τιποτε φοβερο, αλλά μου έλεγε ο Καστρουνής ότι βουίζει ο τόπος κι εγω δεν άκουγα τιποτα!
Ξενέρα μεγάλη... :D
[DOUBLEPOST=1467897542][/DOUBLEPOST]
Πολύ καλό και απογοητευτικό ταυτόχρονα. (για μένα) :(
Eμβοές γαρ.

Κι έλεγα να αλλάξω καλώδιο ρεύματος στο media player. :whistling:
Εγω δεν τολμάω καν να το κάνω. Θα με πιασει κατάθλιψη
 

Μηνύματα
21
Reaction score
24
Στην Αθηνα τουλαχιστον οσο λιγοτερο ακούς τοσο πιο ηρεμος εισαι... Αντε να βαλεις το ποτο σου να ακουσεις λιγη μουσικη και να περασει απ' εξω καραφλας 20αρης με super motard χωρις εξατμισεις και να κανει σουζες. Απ΄τον βιασμο της ακοης ερχονται οι φονοι.....
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.867.204
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top