Onkyo TX-NR686 ή Denon AVR-X1500H

Μηνύματα
83
Reaction score
18
Καλημέρα σε όλους...
Εϊμαι έτοιμος για την αγορά, κλείνω προς τον Onkyo αλλά και σίγουρος δεν είμαι...
Θα δουλεύει (προς το παρόν) με 5.1, από ότι φαίνεται ο Onkyo είναι υπερπληρης σε χαρακτηριστικά και λίγο πιο "δυνατός" αλλά ο Denon έχει DTS Virtual X (είναι κάτι σημαντικό;;; )
Επίσης, δεν μπορώ να βρω ποιος από τους δύο υποστηρίζει eARC (η TV μου LG E6 δεν έχει αλλά για το μέλλον;)

Τέλος ο Onkyo είναι θηρία (10kg vs 8,5kg) και αν αυτό -στο φτωχό μυαλό μου- έχει να κάνει με τροφοδοτικό, καλό μου κάνει....

Η τιμή είναι πάνω κάτω η ίδια (20€ διαφορά)

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη...
 

Μηνύματα
831
Reaction score
1.033
Αν ειναι λιγο, διαφορα δεν νιμιζω οτι θα δεις/ακούσεις. Στην τελικη, αν θες εντασεις, εναν τελικο θα τον χρειαστείς, μη σου πω δύο.
Νομίζω οτι προτιμότερο ειναι να δεις ποιος εχει καλύτερο λογισμικό ισοστάθμισης και ποιος παίζει τα περισσότερα φορμα ήχου (dts, atmos, auro κοκ).
 




Μηνύματα
83
Reaction score
18
Τον κοιτούσα αλλά είναι +160€...
Δύσκολο και στα τεχνικά που κοιτούσα δεν έχει και τόσο μεγάλες διαφορές από τον 1500. Ή έχει και κάτι χάνω;;;
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Αναλόγως και τι θες να συνδέσεις πάνω του, η διαφορά στην ισχύ είναι ελάχιστη:


 

Μηνύματα
793
Reaction score
440
Αναλόγως τι θέλεις από ευκολίες ρίξε μια ματιά και σε αυτόν.



Από εδώ:

 


Μηνύματα
17
Reaction score
5
Δες τον 1600h.
Καινουριο μοντελο με earc. Από δύο που κοιτάζεις είναι παλιά μοντέλα σχετικά και κανένας δεν έχει earc.
Όπως κ να έχει πάντως μόνο DENON MARANTZ να κοιτάς
 

Μηνύματα
83
Reaction score
18
Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις.
Τελικα TX-NR676 μεταχειρισμενος απο Γερμανια στα 210€.
Ηταν τετοια η τιμη που δεν μπορουσα να μην προχωρησω...
Οτι και να είναι μια χαρά θα είναι για καποιο καιρό :)
 


Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αυτές οι διαφορές με την Όνκυο στην Ελλάδα.
Πριν από δύο χρόνια περίπου που πήρα τον δικό μου ήρθε με πάνω από 1000 ευρώ διαφορά με τις εδώ τιμές μαζί με τα μεταφορικά εννοείται!
 

Μηνύματα
83
Reaction score
18
Εχουν μεγαλες διαφορες αλήθεια είναι... Βεβαια μεταχειρισμενος ο δικος μου αλλα και καινουριος o 686, 375€ Γερμανια με μεταφορικα, τρεχα γυρευε εδω...
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.340
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top