Opel Corsa OPC Νεα Συνθεση

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Χαιρετω τη παρεα,μολις εγινε μελος στο forum.
Εχω ενα Opel Corsa OPC και θα ηθελα να το βαλω πανω καποια πραγματα.
Ασχετος εντελως απο sound car, πρωτη φορα ασχολουμαι
Budget: 800,900 ευρο.(τα πανελ θα γινουν free απο ενα φιλαρακι)

Τα πραγματα που σκεφτομαι
Πηγη: DEH-S6010BS (3RCA 4V) αν υπαρχει καλυτερη επιλογη δεκτη.
Πορτες απο δυο 10 ιντσα hertz h beyma και απο μια κορνα hertz h beyma (θα γινουν πανελ)
Ενισχυτης: Δεν εχω ιδεα


Τα πραγματα που υπαρχουν (απο ενα φιλαρακι) ειναι:
Sony XS-NW1202E
Felix FX
-4410

Ο Felix θα ειναι Μονο για το Sony XS-NW1202E. Ο ενισχυτης που θα αγοραστει θα ειναι για τις μπροστινες μοναδες

Θελω να μου πειτε γνωμες για αυτην την συνθεση και αν εχετε να προτεινετε κατι αλλο,και τι αλλο θα χρειαστω πχ :καλωδιωσεις,crossover,μπαταρια,και οτιδιποτε αλλο χρειαζετε.Σκοπος να παιζει Δυνατα Καθαρα και Ποιοτικα
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.281
Reaction score
853
Καλώς ήρθες στην παρέα μας!
Κατάλαβα ότι θέλεις ήχο spl, αυτό σημαίνει ότι δεν μπορεί να παίζει και ποιοτικά!!!
Σχετικά καθαρά θα παίζει με δυνατούς και ποιοτικούς ενισχυτές καθώς και με σωστή ρύθμιση.
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Καλησπερα και καλως ηρθες!

Πες μας τι θελεις η τι σκεφτεσαι για το αυτοκινητο σου. Να παιζει καλα και ποιοτικα - καθαρα η να εχει εντασεις και μπαμ μπουμ κλπ spl?

Που προσανατολιζεσαι;
Γιατι αν τα θες και τα δυο μαζι...

Ζορικος ο οριζοντας!
 


Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.281
Reaction score
853
Ζόρικος ο ορίζοντας!

Βέβαια τα κριτήρια του καθένα μας διαφέρουν όσον αφορά την ένταση και την ποιότητα, αυτό που θα πρέπει να γνωρίζεις είναι ότι θα χρειαστείς σωστής διαμέτρου χάλκινα καλώδια ρεύματος με σωστούς κονέκτορες σε όλες τις επαφές.

Δώσε λεπτομέρειες πέραν των 10ιντσων στις πόρτες, δίνοντας ένα πλάνο μεγαφώνων.
 

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Μπροστα λεω να βαλω απο δυο 10ιντσα (σε καθε πορτα) hertz h beyma και απο μια κορνα hertz η beyma. Πισω το sub to sony να παιζει με τον fellix. Πηγη DEH-S6010BS.

Αρα θελω ακομη εναν ενισχυτη για τα μπροστινα και crossover, πυκνοτη.

Αν μπορεις να δωσεις λινκ για κιτ καλωδιον, crossover και γενικα οτι αλλο χρειαζεται και να μου προτεινεις ενισχυτη.
 


Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.281
Reaction score
853
Χριστός Ανέστη!

Μεσολάβησε Μεγάλη βδομάδα ως προς τον χρόνο απάντησης!
Για ορισμό κιτ καλωδίων θα πρέπει να γνωρίζει αυτός που θ απαντήσει τους κωδικούς των ενισχυτών και με το άθροισμά τους να επιλεχθεί το βασικό καλώδιο ρεύματος και γείωσης. Το να σου πω πάρε μηδενικό είναι αρκετά ακριβό ειδικά αν είναι χάλκινο.
Καλό είναι να πας σε κατάστημα caraudio διότι μεγάλα ρεύματα πυκνωτής κονέκτορες κλπ χρήζουν γνώση γιατί είναι επικίδυνο.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.324
Μηνύματα
2.858.564
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top