Oppo 103d προβλήματα HDMI

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.944
Reaction score
20.445
Τον πήρα μόλις και με αποθάρρυνε οτι αυτά είναι απίθανο να επισκευάζονται.
Έστειλα ένα email στην Oppo UK μπας κι έχουν.[...]
Εάν δεν βαριέσαι, κάνε το πακέτο και στείλε το στον @xenos. Πού ξέρεις...:)
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.656
Σήμερα θα το δουλέψω χωρίς καπάκι να δούμε.
Μάπα το καρπούζι. Στα 35 λεπτά άρχισαν τα ξεκλειδώματα... >:(

Να 'ναι καλά τα BDP-93 μου που μετά απο πολλές χιλιάδες δίσκους δεν καταλαβαίνουν τίποτα. Έβαλα κι ένα Chromecast για Νετφλιξιέρα.
 


Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Η αυξηση της θερμοκρασιας κανονικα βοηθαει οταν εχεις ριγματωσεις λογω διαστολης,αλλιως εδω ειναι ασταθεια καποιου εξαρτηματος στην ανοδο της, εαν βαλεις εναν ανεμηστηρα να βαραει θα βοηθησει; μαλλον...
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.656
Eνω πριν σε μικροτερο χρονο;
Δυο φορές ακόμα το έκανε, σε περισσότερο χρόνο. Την Τρίτη είχε παίξει 2½ ταινίες πριν αρχίσει (για πρώτη φορά) και προχθές έγινε με Netflix.

Χθες την ώρα της ταινίας απλώς το πέταξα στην άκρη και έβαλα άλλο (ήδη συνδεδεμένο), δεν θεωρώ λογικό να εκνευρίζομαι με το player πάνω απο 2 λεπτά.

εαν βαλεις εναν ανεμηστηρα να βαραει θα βοηθησει; μαλλον...
Δεν πρόκειται. Προτιμώ να το πάω στο βάθος της υπόγας, πίσω απο κούτες για να ξεχαστεί. :p


Το πήρα μεταχειρισμένο, οπότε δε κλαίω πολύ. Ζνιφ. :cry::cry::cry:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.656
H Oppo Deutschland ζήτησε σχεδόν 300€ για την επισκευή, συν αποστολή. Δεν μου πουλάνε το ανταλλακτικό, μάλλον λογικά αφού περιέχει το λειτουργικό και θα χρειάζεται προγραμματισμό. :(
Μια τελευταία ελπίδα έχω, τον xenos, αλλιώς στην υπόγα κρυμμένο πίσω απ' τις κούτες να μην το βλέπω.


Όλο και πιό όμορφο μου φαίνεται το Panasonic DP UB824. UHD με subtitle shift, 4Κ Νετφλιξιέρα και εγγύηση. :party:
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.656
Θα πουλήσω το drive (που δε χαλάει με τίποτα) και τα ολοκαίνουρια, απάτητα και αβάδιστα remotes απο τα άλλα μου Oppos για να βγάλω τη ζημιά. :D
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
H Oppo Deutschland ζήτησε σχεδόν 300€ για την επισκευή, συν αποστολή. Δεν μου πουλάνε το ανταλλακτικό, μάλλον λογικά αφού περιέχει το λειτουργικό και θα χρειάζεται προγραμματισμό. :(
Μια τελευταία ελπίδα έχω, τον xenos, αλλιώς στην υπόγα κρυμμένο πίσω απ' τις κούτες να μην το βλέπω.


Όλο και πιό όμορφο μου φαίνεται το Panasonic DP UB824. UHD με subtitle shift, 4Κ Νετφλιξιέρα και εγγύηση. :party:
Ποτε και απο που περιμενω :D
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.865.440
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top