Pace DS810XE HD

Χρήστος Ακρατόπουλος

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
14.836
Reaction score
53



Μόλις μου ήρθε ένα ενημερωτικό e-mail από την satlux.gr

Προσφέρουν τον Pace DS810XE HD receiver μόλις 179 Ευρώ με το ΦΠΑ...

www.satlux.gr

The DS810XE is a free-to-air digital satellite set-top box packed with support for the leading edge digital TV standards and content protection technology including MPEG-4 AVC/H.264, Dolby Digital, AAC HE, DVB-S2, DiSEqC 1.2 HDMI with HDCP, 3DES, AES and USB 2.0.
The DS810XE allows the viewer to watch High Definition MPEG-2, MPEG-4 AVC/H.264 or standard definition programmes at the best possible quality.



The DS810XE has an auto set up feature, which enables it to be easily configured for use with most types of display – SD or HD - together with various connector types to provide simple connection to the latest display technology.


In addition, the DS810XE can output High Definition content to a HDMI display and simultaneously output in re-formatted Standard Definition to a second TV or VCR using the SCART and composite outputs.


The superior performance of the DS810XE is based on a 300MHz core CPU that delivers in excess of 420DMIPs. Our uncompromising digital design includes true colour 2D/3D graphics processing and a dedicated audio/video AVC High Definition decoder.


The new styling is designed to blend with the latest trends in home audiovisual equipment.

Υ.Γ. Δεν θέλω να κάνω διαφήμιση απλά μου φάνηκε πολύ χαμηλή η τιμή...
 

Μηνύματα
33
Reaction score
0
Πραγματι και στο site με 179 ευρω ???

πριν δυο ημερες η τιμη του ηταν γυρω στα 340 ευρω!!
 

Μηνύματα
1.901
Reaction score
6
Ο συγκεκριμένος δέκτης έχει αρκετά προβλήματα στο software του που δεν έχουν διορθωθεί ακόμα και με την τελευταία αναβάθμισή του.... Για παράδειγμα η συμβατότητά του με trex και diablo δεν είναι και ότι καλύτερο, ενώ κολλάει αρκετά συχνά και επανέρχεται μόνο με power off !
Το τι του κατεβάζουν στο avforums.com δεν λέγεται.... :)

Βέβαια με τέτοια τιμή, κάνεις και λίγο τα στραβά μάτια, ειδικά αν ισχύει το ότι η εικόνα του είναι καλύτερη από του Humax!!!
 




Μηνύματα
1.901
Reaction score
6
Που το είδες το δεύτερο ??? ϊσα ίσα , ένα από τα πράγματα που "κράζουνε" στο avforums είναι η έλλειψη δεύτερου CI !!!
 


Χρήστος Ακρατόπουλος

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
14.836
Reaction score
53
Να οργανώσουμε ένα power-buy?

Μίλησα με την εταιρία και το συζητάνε για λίγο καλύτερη τιμή από τα 180 Ευρώ...

Πείτε μου για τους πω και εγώ...
 

Χρήστος Ακρατόπουλος

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
14.836
Reaction score
53
Ένα από τα θετικά του δέκτη είναι ότι μπορεί να προβάλει ταυτόχρονα σε 2 τηλεοράσεις (1 σήμα hd και 1 σήμα sd).

Επίσης σε λίγες μέρες έρχεται και η Ελληνική αναβάθμιση.

Η εταιρία ήταν αυτή που ανέβασε το hd feed σήμα στον W3 από τον τελικό του UCL.
 




Μηνύματα
1.901
Reaction score
6
Επειδή ξέρω ότι πολλοί εδώ μέσα είστε "ματάκηδες", να η πίσω όψη του Pace DS810XE :

όπως βλέπετε έχει μέχρι και modem! (άχρηστο βέβαια για εμάς...)

Και εδώ το εσωτερικό του (φαίνεται και το 1 CI !!) με το chip της Broadcom BCM7411 να διακρίνεται καθαρά (είναι ο mpeg-2 / h264 decoder):


Μήπως πρέπει να ανοιχτεί νέο thread για να δούμε πόσοι ενδιαφέρονται για Powerbuy ????
 


Μηνύματα
2.318
Reaction score
0
Δεν βλέπω ethernet για card-sharing ( είναι νόμιμο εντός σπιτιού ) οπότε δεν ενδιαφέρομαι ... Εκτός αμα υπάρχει κάτι απο pstn modem ( θέλει μαγκιά για να το κάνεις; )
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.667
Μηνύματα
2.869.499
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top