Paramount και DreamWorks γίνονται HD-DVD exclusice!!!

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Paramount HD-DVD exclusive!!!!!!!!!

Ύστερα από την τεράστια συμφωνία ύψους 150.000.000$ μεταξύ της Paramount και του HD-DVD Promotion Group η Paramount σταματάει να βγάζει τίτλους για το Blu-ray και έτσι οι ισορροπίες αλλάζουν(όσον αφορά την υποστήριξη των studios μιας και η Fox έχει παγώσει προς το παρόν την κυκλοφορία καινούργιων τίτλων Blu-ray)..........:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:........αυτό ένα πράγμα μπορεί να σημαίνει.............the format war has just begun!!!!!!!:respect:

http://www.blu-ray.com/news/?id=412

http://www.euro2day.gr/articlesfna/41444708/
 

Μηνύματα
1.790
Reaction score
2
Σε μια πολύ ξαφνική ανακοίνωση η Paramount και η Dreamworks ανακοίνωσαν οτι απο εδώ και πέρα θα βγάζουν τις ταινίες τους μόνο σε HD-DVD.

Διαβάστε περισσότερα στα παρακάτω links

Hi-Def Digest: link1 link2
The Digital Bits: link
 


Μηνύματα
1.790
Reaction score
2
Re: Paramount HD-DVD exclusive!!!!!!!!!

Η Microsoft έβαλε το χεράκι της πάλι... ήταν ο μοναδικός τρόπος που το HD-DVD θα την έβγαζε μετα τις γιορτές.
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Απάντηση: Paramount HD-DVD exclusive!!!!!!!!!

Ωχ! Κάποιοι δε θα κοιμηθούν το βράδυ! :crazy_3:


Ανοίξτε κανα-δύο thread ακόμα ρε... Ούτε στις 9/11 τέτοιος πανικός! :happy_8: :happy_5:
 





Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Paramount και DreamWorks γίνονται HD-DVD exclusice!!!

Να σημειώσω πως η Paramount και η Dreamworks βγάζοντας από την συμφωνία τις ταινίες του Steven Spielberg δινει την ευκαιρια στην τριλογία Indiana Jones και στον Στρατιώτη Ryan (Paramount) να βγουν και σε BD.

Άλλες ενδιαφέρουσες ταινίες που στο μέλλον λόγο αυτής της συμφωνίας θα βγουν μονο σε HDDVD είναι.

Ο Μονομάχος ( Dreamworks/Universal)
Shrek 1,2,3 – Dreamworks
Truman Show – Paramount
Deep Impact – Paramount
Forrest Gump – Paramount
Star trek movies – Paramount
The Godfather Trilogy - Paramount

κ.α.
 

Μηνύματα
2.489
Reaction score
1
Απάντηση: Paramount και DreamWorks γίνονται HD-DVD exclusice!!!

:mad_3: :mad_2: :mad_3: :mad_2: ειμαι πολυ νευριασμενος! Βαρεθηκα αυτον τον φαυλο κυκλο. HDdvd, Blu ray και το κακο συναπαντημα. Ποτε θα δουμε επιτελους hd ταινιες στην Ελλαδα με ελληνικα? Αυτη η κινηση παλι πισω μας παει...wall_2
 

Μηνύματα
5.072
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Paramount και DreamWorks γίνονται HD-DVD exclusice!!!

:mad_3: :mad_2: :mad_3: :mad_2: ειμαι πολυ νευριασμενος! Βαρεθηκα αυτον τον φαυλο κυκλο. HDdvd, Blu ray και το κακο συναπαντημα. Ποτε θα δουμε επιτελους hd ταινιες στην Ελλαδα με ελληνικα? Αυτη η κινηση παλι πισω μας παει...wall_2

εγω παλι πολυ το χαιρομαι...!!!!!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Εγώ πάλι καθόλου δεν το χαίρομαι... Είναι κρίμα να επικρατήσει ένα κατώτερο Format. Και όπως και να το κάνουμε η εποχή που ζούμε θέλει μεγάλες χωρητικότητες. Και τα 50GB λίγα είναι...πόσο μάλλον τα 30. Και μην ακούσω πάλι τα αστεία επιχειρήματα κάποιων για τα κατώτερα transfers των Blu-ray...διότι πλέον βλέπουμε και στο blu-ray κορυφαία transfers αλλά και να μην βλέπαμε που λέει ο λόγος, αυτό είναι κάτι που γίνετε και είναι στο χέρι του κάθε studio. Το να αλλάξουν όμως τα Specifications του HD-DVD από 30GB σε κάτι παραπάνω είναι δύσκολο και δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι συμβατό με τα υπάρχοντα HD-DVD Players.
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Paramount και DreamWorks γίνονται HD-DVD exclusice!!!

Το πιο είναι κατώτερο φορματ αποδεικνύετε εκ του αποτελέσματος ,και ως τώρα το HDDVD έχει απόδειξη πως μονο κατώτερο δεν είναι.
 

Μηνύματα
5.072
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Paramount και DreamWorks γίνονται HD-DVD exclusice!!!

Το πιο είναι κατώτερο φορματ αποδεικνύετε εκ του αποτελέσματος ,και ως τώρα το HDDVD έχει απόδειξη πως μονο κατώτερο δεν είναι.
πες τα ρε ανδρεα γιατι θα με τρελανουν στο τελος!!!!!!!!!!
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Re: Απάντηση: Paramount και DreamWorks γίνονται HD-DVD exclusice!!!

Το πιο είναι κατώτερο φορματ αποδεικνύετε εκ του αποτελέσματος ,και ως τώρα το HDDVD έχει απόδειξη πως μονο κατώτερο δεν είναι.
Καλά δεν θα προσπαθήσω να σου αλλάξω γνώμη... φαίνεται πως τα χαρακτηριστικά του κάθε Format και τα νούμερα δε σου λένε τίποτα (30GB - 50GB). Εμένα όμως μου λένε. Όπως επίσης ξέρω ότι πολύ θα ήθελα να πάρω Backup του τεράστιου όγκου αρχείων multimedia που διαθέτω. Και τα 30GB είναι πολύ λίγα για τη σημερινή εποχή. Αλλά μάλλον εσύ το πάς βινυλιακά το σύστημα.... όλοι ξέρουμε ότι το CD δεν κάνει χρατς χρουτς, έχει πολλά πλεονεκτήματα και μεγαλύτερο εύρος συχνότητας αλλά κάποιοι προτιμούν το βινύλιο. Και εκεί βέβαια η προτίμηση θα οφείλεται σε κάποια "άριστα" transfer γιατί δεν εξηγείται αλλιώς...:happy_5:
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Re: Απάντηση: Paramount και DreamWorks γίνονται HD-DVD exclusice!!!

πες τα ρε ανδρεα γιατι θα με τρελανουν στο τελος!!!!!!!!!!
Δε χρειάζεται να τρελαθείς...απλά δες το λίγο πιο σφαιρικά το θέμα... Το τέλειο Format δεν είναι μόνο αυτό που θα σου δείξει την Super-WOW εικόνα, αλλά και αυτό που θα συμβιώσει καλύτερα με το PC σου και τις αποθηκευτικές σου ανάγκες. Το πρώτο επιτυγχάνεται ανεξαρτήτως Format, το δεύτερο απαιτεί και κάποιες προδιαγραφές ξέρεις... Δε νομίζω ότι θέλει και τόσο μυαλό για να το καταλάβει κανείς.
 

Μηνύματα
5.072
Reaction score
0
μα μιλαμε για ποιοτητα θεασης και αυτη τη στιγμη το HD-DVD δεν το χτυπαει τιποτε στα ισια.
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Όσο βλέπουν ότι ο πόλεμος πουλάει και αυτοί βγάζουν κέρδος, θα συνεχίσουν για πολύ καιρό την ίδια τακτική. Και όταν αποσβέσουν τα χρήματα, που δαπάνησαν, για έρευνες, διαφημήσεις και αρχίσουν και βγάζουν κέρδος, ξαφνικά (γιατί είμαι σίγουρος ότι έτσι θα γίνει) ένα απο τα δύο θα πεθάνει. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να ΜΗΝ ξαναγοράσω ταινία σε HD, μέχρι να δώ τι θα γίνει....ΑΥΤΟΙ είναι λαμόγια και ΕΜΕΙΣ κορόιδα, που τους τα σκάμε και μας δουλεύουν. Και δεν μιλάω τόσο για Sony - Toshiba, όσο για τις βιομηχανίες των ταινιών...Δεν ξαναπληρώνω κανένα λαμόγιο, που μου δίνει ταινίες με το σταγονόμετρο, μου βγάζει 100 φορές την ίδια ταινία με διαφορετική συμπίεση, έτσι για να έχω ποικιλία και ΔΕΝ μου δίνει και Ελληνικούς υπότιτλους....Α στα διαλα πιά...:mad_3:
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
μα μιλαμε για ποιοτητα θεασης και αυτη τη στιγμη το HD-DVD δεν το χτυπαει τιποτε στα ισια.
Πιο σωστά...τα transfers του HD-DVD δεν τα χτυπάει τίποτα στα ίσια. Ναι έχουν λιγότερους κόκους :happy_9:... Blu-ray transfers δεν έχουν βγει ισάξια δηλαδή? Τόοοοοσο χαοτική διαφορά εικόνας?
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.714
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top