Party Music - Μουσικη για παρτυ

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Cortex - Troupeau Bleu / Chanson D'un Jour D'hiver from LP "Troupeau Bleu" (1975) Disques Espérance Records



Απιστευτα cool Γαλλικο jazz-funk pop. Πιανο, fretless μπασσο, τυμπανα και η αιθερια φωνη της Mireille Dabray γεμιζει τον χωρο του παρτυ, με καποια διασπαρτα σολος απο σαξοφωνο η συνθια. Εξοχως εξοχο και απαλο σαν τα αρχιδακια του Dave Chapelle.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Pepe Sánchez Y Su Rock Band - Sentimiento 7" single (1976) Marfer Records


Ο απίθανος Pepe Sánchez με το κλασικό underground groovy "Sentimiento", ενα funk jazzy killer imaginary floor filler πρωτοκλασάτο. Έβγαλε 3 albums, το πρώτο του "Regression" του 1976, που περιέχει επισης το "Sentimiento", ειναι φανταστικό, και επανεκδόθηκε πρόσφατα, τα αλλα 2 δεν τα εχω ακούσει.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Mustafa Ozkent Ve Orkestrasi - Dolana Ay Dolana from LP "Genclik Ile Elele" (1973) Evren Records


Θεσπέσιο funk jazz psych lounge library απο τον φοβερο Τούρκο μουσικό και τον μοναδικο του album πίσω απο το 1973. Μουστάκι, καφέ, ναργιλέ, διαφορα αποστάγματα και αραλίκι σε ξεχασμένο lobby 70's ξενοδοχείου της Κωνσταντινουπολης παρέα με cover version Τουρκικη rock μπαντα. Έξοχο.
Μολις εχω γυρίσει απο το γήπεδο, πρεμιέρα σημερα η ομαδάρα στην Football League, με Καλλιθέα. Για να μην πολυλογώ όσοι τυχεροί βρεθήκαμε σημερα εκει είδαμε το ματς της τελευταίας δεκαετιας, με την Καλλιθέα να κάνει μια διαστημική εμφάνιση (χωρις ίχνος υπερβολής) κι αντι να μας κερδίσει, βάσει εικόνας και απόδοσης, 2-5, η Απολλωναρα κέρδισε στο τελευταιο κυριολεκτικά δευτερόλεπτο, με ανατροπή 3-2. Δεύτερη κακή εμφάνιση για την ομάδα, μετα αυτη με τον ΟΦΗ στο κύπελλο την Τρίτη, αλλα και δεύτερη νίκη, πάλι με πολυ μεγαλη δόση τύχης. Τι να πει κανεις...
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.630
Reaction score
36.415
Μολις εχω γυρίσει απο το γήπεδο, πρεμιέρα σημερα η ομαδάρα στην Football League, με Καλλιθέα. Για να μην πολυλογώ όσοι τυχεροί βρεθήκαμε σημερα εκει είδαμε το ματς της τελευταίας δεκαετιας, με την Καλλιθέα να κάνει μια διαστημική εμφάνιση (χωρις ίχνος υπερβολής) κι αντι να μας κερδίσει, βάσει εικόνας και απόδοσης, 2-5, η Απολλωναρα κέρδισε στο τελευταιο κυριολεκτικά δευτερόλεπτο, με ανατροπή 3-2. Δεύτερη κακή εμφάνιση για την ομάδα, μετα αυτη με τον ΟΦΗ στο κύπελλο την Τρίτη, αλλα και δεύτερη νίκη, πάλι με πολυ μεγαλη δόση τύχης. Τι να πει κανεις...
Ω ρε πάρτυ αυτά είναι Απολλωνάρα 3-2.εύγε..

:lolsign:

Swans - Bring the Sun (2014) LP''To Be Kind'' Young God Records.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Ω ρε πάρτυ αυτά είναι Απολλωνάρα 3-2.εύγε..

:lolsign:

Swans - Bring the Sun (2014) LP''To Be Kind'' Young God Records.
Μου'φυγε η ψυχη Γαλλε, στο τριτο γκολ βρεθηκα από τα πανω διαζωματα στα καγκελα με ένα σαλτο :lol: κι εχασα τον μικρο (τον ειχα παρει μαζι) . μου εφυγε η μαγκια. :headbang: Με πηρε βολτα το Κτηνος λεμε και με ξαναεφερε. :rolleyes:
 

xristos twin

Music, Serials
Μηνύματα
413
Reaction score
500
ZIGGY PHUNK – DISCO IN THE NIGHT ORIGINAL MIX



[DOUBLEPOST=1521846166][/DOUBLEPOST]Les Rita Mitsouko & The Sparks - Singing In The Shower

 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.838
Μηνύματα
2.877.975
Members
37.953
Νεότερο μέλος
simera2805
Top