Pass Labs ιδιοκατασκευές

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.004
Reaction score
1.465
Δεν ξέρω αν είναι ο κατάλληλος χώρος αλλά σίγουρα έχει ενδιαφέρον. Φωτογραφίες ιδιοκατασκευών σχετικά με Pass Labs σχέδια. Διαβάστε όλο το νήμα, αξίζει.
http://www.diyaudio.com/forums/pass-labs/166784-pictures-your-diy-pass-amplifier.html
Φιλικά,
Γιάννης
Υ.Γ. Συγχωρέστε με αν έχει ξαναποσταριστεί.
 








Μηνύματα
952
Reaction score
1.129
Εδω και δεκα λεπτα ο b1 κυριολεκτικα κελαηδαει παρεα με τον amcron ps2.Aπιστευτη διαυγεια με αβυσαλεο μπασο η πρωτη εντυπωση.Θα μεινει λιγες ωρες να ¨΄ψηθει΄΄ και αργοτερα θα αξιολογηθει στο μεγαλο συστημα. Respect και πολλες ευχαριστιες στον pappa.
07072014596.jpg
07072014597.jpg
 

Μηνύματα
952
Reaction score
1.129
Xθες και σημερα ,σε αλεπαλληλα τεστ με διαφορους τελικους οπως ,aleph 5 , aleph 3, quad 405,amcron psa-2, και τον ταπεινο 30ετη mini crescento του elector,αυτη η σχεδιαση του Pass αποδειχτηκε κυριολεκτικα ενα μικρο θαυμα! Δεν περιγραφεται η αμεσοτητα του ηχου η διαυγεια το απιστευτο μπασο και εν τελει η ακατανικητη επιθυμια να επικεντρωθεις στο μουσικο δρωμενο ξεχνωντας μηχανηματα κ.λ.π.Πιστευω πως για οσους φιλους ο pro αποτελει ενα ζητουμενο αξιζει τον κοπο μια δοκιμη αυτου του buffer του Pass.Iσως αποτελει το τερμα της αναζητησης ανεξαρτητως χρηματων.Ανεξαρτητα απο τον τελικο που συνδεθηκε(και στον mini crescento!) οι παραπανω αρετες ηταν αμεσα ανιχνευσιμες.
Ενα εξαιρετικο κουτι νομιζω του αξιζει.
 




Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Γιαννη συγχαρητηρια πολυ ωραιες κατασκευες!
Το B1 πως και δεν το υλοποιησες στη εκδοση του δικου μας Sala που ειναι χωρις κανεναν πυκνωτη στο σημα;;
Εχω μαθει απο φιλους diyερ οτι ειναι πολυ καλυτερο.

Και παλι μπραβο!:drinks:

Επισης οποιος ενδιαφερεται εχω τις πλακετες και ολα τα υλικα τους [εκτος τροφοδοτικου] για τον f5 .

Tα εχω κατι χρονια αλλα λογω του χρονου που μου παιρνουν αλλα προτζεκτ δεν βλεπω να τον φτιαχνω ποτε.
 


Μηνύματα
952
Reaction score
1.129
Γιαννη συγχαρητηρια πολυ ωραιες κατασκευες!
Το B1 πως και δεν το υλοποιησες στη εκδοση του δικου μας Sala που ειναι χωρις κανεναν πυκνωτη στο σημα;;
Εχω μαθει απο φιλους diyερ οτι ειναι πολυ καλυτερο.

Και παλι μπραβο!:drinks:

Επισης οποιος ενδιαφερεται εχω τις πλακετες και ολα τα υλικα τους [εκτος τροφοδοτικου] για τον f5 .

Tα εχω κατι χρονια αλλα λογω του χρονου που μου παιρνουν αλλα προτζεκτ δεν βλεπω να τον φτιαχνω ποτε.
Ευχαριστω, δεν την εχω παρει χαμπαρι την εκδοση αυτη, θα ψαξω ομως γιατι οπως παντα ο εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο!

Εχεις σκεφτει για τηλεχειρισμο?
Να ενας τομεας ακομη που δεν εχω ασχοληθει...
Θα βολευε παντως .
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.205
Μπράβο σου. Καλοφτιαγμένες κατασκευές.
Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και ποτενσιόμετρο με επιλογέα αντιστάσεων.
 



Μηνύματα
1.097
Reaction score
1.168
Πανέμορφος,

Και είμαι σίγουρος για τον ήχο του.

Σου εύχομαι καλή χρονιά και ατελείωτες ακροάσεις.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.558
Μηνύματα
2.864.334
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top