Pioneer PL-300 ή καινούργιο;

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Σαφώς το lenco είναι καλύτερο από το Pioneer. Όταν λες ταλαιπωρημένο τι εννοείς? Το ξύλο? Τά έχει τα βαριδάκια του antiskating? Αν ναι τότε προχώρα.
Αχρησιμοποίητο για πολλά χρόνια με οτι συνέπεια έχει αυτό για ιμάντεσ, τσιμούχες βαλβολίνες κλπ.
Σκόνη φουλ. Βαριδάκια δεν ξέρω αν τα έχει όλα. πρέπει να δω με πιο προσοχή. Το ξ΄θλο είναι οκ. ΤΟ πλαστικό κάλυμα λειτουργικό αλλα ταλαιπωρημένο.

Και που να βρούμε μάστορι εν μέσω καραντίνας.
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Τελικά το πικαπ είναι το Pioneer PL-400....έτσι πληροφοριακά το λέω....όχι οτι ξέρω ποιές είναι οι διαφορές του με το 300. Έχει σίγουρα αλαγμένη κεφαλή με κάποια φτηνιάρικη....αλλά δεν έχει βελόνα.

Επίσης ανακάλυψα και ένα Lenco L-78 (https://www.catawiki.gr/l/26035295-lenco-l78) το οποίο όμως είναι πολύ ταλαιπωρημένο. Μόνο αν μου πείτε οτι είναι ακριβό ή σαφώς καλύτερο μηχάνημα από το Pioneer θα ασχοληθώ.
Απλά το ένα με μια κεφαλή παίζει άμεσα ενώ το άλλο θέλει σίγουρα πολύ καλό σέρβις.
Ψάξε ψάξε φιλαράκι αύριο θα μας βγάλεις κάνα linn sondek :lolsign:

Κια εγώ θα έλεγα να ασχοληθείς με το lenco;)
Αχρησιμοποίητο για πολλά χρόνια με οτι συνέπεια έχει αυτό για ιμάντεσ, τσιμούχες βαλβολίνες κλπ.
Σκόνη φουλ. Βαριδάκια δεν ξέρω αν τα έχει όλα. πρέπει να δω με πιο προσοχή. Το ξ΄θλο είναι οκ. ΤΟ πλαστικό κάλυμα λειτουργικό αλλα ταλαιπωρημένο.

Και που να βρούμε μάστορι εν μέσω καραντίνας.
Μίλα με τον Σάκη.
 


Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Στέλιο ο Σάκης είναι μια λύση αλλα δυστυχώς δεν πηγαινοέρχομαι στην δουλειά. Αλλιώς το μαγαζί του είναι 5' με την μηχανή απο το γραφείο μου. Βέβαια υπάρχει μια λυση .....είδομεν.

@jpaudio γιατί αυστηρά με το Pioneer;
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.173
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top