Pioneer SC-LX57 ή SC-2024

vassilis1984

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
421
Reaction score
60
Καλησπερα και χρονια πολλα!.

Εχω τον sc lx57, μοντελο του 2012(αν δεν απατωμαι) με τον οποιο ειμαι φουλ ευχαριστημενος, και γενικα απο avr ειμαι μεγαλος φαν των class D της pioneer. Στο ερωτημα τωρα, πηγαίνοντας απο τον lx57 στον sc2024 ο οποιος ειναι 2 χρονια μεταγενεστερο μοντελο, θα ειναι μια αναβαθμιση στο θεμα του ηχου? Το σετ απ μου τωρα ειναι 5.1 με διενισχυση στα μπροστινα, οποτε το 9.2 και οι εξτρα ζωνες του lx57, δεν με ενδιαφερουν. Επισης δεν χρησιμοποιω τα hdmi inputs του ενισχυτη οποτε το 4k/60hz του 2024 δεν με απασχολει. Χρησιμοποιω μονο το hdmi cec/arc και ολα ειναι πανω στην τηλεοραση.


 

Μηνύματα
7.237
Reaction score
4.617
Αναβάθμιση θα κάνεις έτσι αλλιώς αν βάλεις όλες τις πηγές πάνω στον ενισχυτή .
Εάν το κρατήσεις με όλα πάνω στην τηλεόραση δεν υπάρχει κ λόγος να αλλάξεις ενισχυτή .
Ξεκινάς με το να βάλεις όλα πάνω στον υπάρχοντα ενισχυτή
 


vassilis1984

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
421
Reaction score
60
Αναβάθμιση θα κάνεις έτσι αλλιώς αν βάλεις όλες τις πηγές πάνω στον ενισχυτή .
Εάν το κρατήσεις με όλα πάνω στην τηλεόραση δεν υπάρχει κ λόγος να αλλάξεις ενισχυτή .
Ξεκινάς με το να βάλεις όλα πάνω στον υπάρχοντα ενισχυτή
Ο υπάρχων δεν περνάει 4k, και ο 2024 δεν περνάει hdr, εντωμεταξύ η μόνη hdmi πηγή που έχω είναι το ps4 pro, όλα τα υπόλοιπα γίνονται από την τηλεόραση που είναι μια Sony xd9305 με Android.
Δεν περιμένω μεγάλη αναβάθμιση από την αλλαγή αυτή
Μεγάλη δεν περιμένω ούτε εγώ, απλά έναν μικρό φόβο μήπως τελικά είναι υποβάθμιση, μια και οι lx5* σειρά είναι πάνω από τους 20**
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.374
Reaction score
79.450
Μεγάλη δεν περιμένω ούτε εγώ, απλά έναν μικρό φόβο μήπως τελικά είναι υποβάθμιση, μια και οι lx5* σειρά είναι πάνω από τους 20**
Πιο πιθανό υποβάθμιση παρα αναβάθμιση. Ακόμα πιο πιθανό να μην έχει νόημα έτσι κι αλλιώς.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.593
Μηνύματα
2.867.118
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top