Pioneer SX-880 προτασεις για ηχεία

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.622
Reaction score
12.187
Γλυκοκοιτάζω που λέτε τα Klipsh R-51M. Τι λέτε θα ταιριάξουν με τον SX; Το λέω με γνώμονα ότι τα δικά του ηχεία τα Sansui SP-X9700 (δεν χωράνε στο γραφείο :) ) είναι ηχεία με 103db ευαισθησία και με κόρνες και έχουν ταιριάξει με τον εν λόγω ενισχυτή. Πάντα ήθελα ένα bookself ηχείο με κόρνες να το συνδυάσω με τον εν λόγω ενισχυτή.
Thrown away money (αν προτιμάς wasted δεν έχω θέμα) :) . Πάρε κάτι καλύτερο.
 


PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.622
Reaction score
12.187
Τόσο πολύ χάλια. Με στεναχωρησες και είχα καλές βλέψεις για δαύτα στα 219Ε
Ζητάω συγνώμη που γίνομαι κακός λέγοντας τα πράγματα με το όνομα τους!
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.923
Reaction score
7.993
Μπορείς να πας με τον ενισχυτή για δοκιμή να τα ακούσεις, φαντάζομαι να μην έχει πρόβλημα ο Πωλητής!
Βολικό ηχείο και σίγουρα θα ταιριάξει με τον pioneer. Επίσης ρίξε και μια ματιά σε Dali.
 

Μηνύματα
1.603
Reaction score
1.921
Στα 200 δεν εχω κατι αξιολογο υποψην αλλα αν βαλεις κατι παραπανω τα JBL Stage 130 ειναι νομιζω ιδανικη επιλογη
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Λόγω περιορισμένου budget τα 219Euro ήταν δελεαστικά, οπότε και τα αγόρασα. Λοιπόν τα ηχεία δέσανε με τον Pioneer αλλά και με ένα μικρό SMSL SA300 που έχω. Σαφώς χρειάζονται στρώσιμο ακόμα. Ωστόσο αυτό που παρατήρησα είναι πρώτον ότι οι κόρνες δεν κουράζουν. Υπάρχει μπάσο αρκετό για την nearfield ακρόαση που τα χρησιμοποιώ. Ποιότητα κατασκευής άριστη εξωτερικά, εσωτερικά και από άποψη τεχνικής αρτιότητας δεν μπορώ να ξέρω γιατί δεν τα έχω ανοίξει αλλά και δεν έχω και την γνώση. Ηχητικά πάντως με καλύπτουν. Σε σχέση με τα magnat monitor supreme 102 που είχα εδώ είναι σαφώς αναβάθμιση από όλες τις πλευρές και τα magnat είναι ένα πολύ καλό ηχείο και ίσως το πιο καλό-ζυγισμένο από όλη την σειρά monitor supreme σύμφωνα με μετρήσεις στο διαδίκτυο.
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Ο ενισχυτής πήγε στην East Electronics έγινε επισκευή και συντήρηση και μεθαυριο θα βρεθεί στα χέρια μου. Τα Klipsch έχουν φύγει γιατί μετά από λίγη χρήση κούρασαν οπότε αρχίζει το κυνήγι ηχείων για το καμάρι της νιότης μου. Σύντομα θα σας ενημερώσω.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.606
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top