Pioneer Vsx-1014

Μηνύματα
452
Reaction score
2
Έχω τον 814 και για τα λεφτά που ζητάει έχει καλά γκάζια και αρκετή δύναμη. Ο 1014, ως ακριβότερο μοντέλο και με διακριτά κανάλια ισχύος, πρέπει να είναι τουλάχιστον πιο ρωμαλέος και ευκρινής ηχητικά. Εάν το οικονομικό δεν είναι πρόβλημα προσωπικά θα πήγαινα για τον 2014 που προσφέρει και σταθεροποιημένο τροφοδοτικό.
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
o 2014 έχει και άλλα χαρίσματα όπως σύνδεση iLink για καθαρα ψηφιακή μεταφορά του σήματος από το DVD player. (φυσικά πρέπει να υπάρχει και η αντίστοιχη στο player)
 

Μηνύματα
460
Reaction score
0
Το ξέρω Σπύρο και παρότι δεν είναι πρόβλημα τα 200 ευρώ παραπάνω που ζητάει ο 2014...είναι πρόβλημα τα 450ευρώ που θέλω παραπάνω για το 668 της Pioneer που έχει iLink.Αρα ανεβαίνω σε συνολικό κόστος 650ευρώ και θα ήταν ψέμα να πω οτι δέν με πειράζει.Προσπαθώ να μην πέσω στην παγίδα του "λιγο πιο πάνω" γιατι δεν εχει τέλος!!!
 

Μηνύματα
460
Reaction score
0
Στέργιο Αν δεν απατόμαι σταθεροποιημένο τροφοδοτικό, κατα τα λεγόμενα του προσπέκτους της Pioneer έχει και ο 1014.Και μάλιστα έχει την δυνατοτητα να διπλοενισχύσει τα εμπρός ηχεία...κάτι που δεν το λέει στο προσπέκτους.
 

Μηνύματα
460
Reaction score
0
Όσο κι αν εχω ψάξει πάντως δεν μπορω να βρώ να ακούσω ούτε τον pioneer 1014,ούτε τον harman kardon 330.Μήπως ξέρετε κάτι??
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Για τον H.Kardon μπορείς να ρωτήσεις τον Ν.Αρβανιτάκη για να σου πει που υπάρχει. Λογικά θα τον έχουν στην αντιπροσωπεία...

Τον 1014 τον έχω δει σε κατάστημα αλυσίδας ηλεκτρικών αλλά αν θυμάμαι καλά δεν υπήρχε δυνατότητα ακρόασης...
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Προσπαθώ να μην πέσω στην παγίδα του "λιγο πιο πάνω" γιατι δεν εχει τέλος!!!
Σάβα ΑΥΤΗ κι αν είναι μια ακόμα πιο πονεμένη ιστορία !!!! :roll:
Πάντως ένα πολύ σημαντικό θέμα που πρέπει να τηρήσεις είναι να μην βιαστείς και αργότερα μετανιώσεις για μια επιλογή που έκανες υπό πίεση!(όχι πως αν κάνεις επιλογή χωρίς πίεση δεν θα το μετανιώσεις!! :wink: )
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.696
Μηνύματα
2.870.133
Members
37.941
Νεότερο μέλος
daemon76
Top