Playstation 3 - NETFLIX - Προβληματα δικτυακά

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.912
Καλημέρα σε όλους

Έχω ένα playstation 3 το οποίο το έχω σε μια 32αρα παλιά non-smart TV. Όταν το ανοίγουμε να δούμε Netflix κυρίως καθότι εκτελεί μόνο χρέη media player, αργεί να πιάσει καλή ποιότητα στην εικόνα και νεκρώνεται η σύνδεση των υπόλοιπων συσκευών οι οποίες ενώ έχουν συνδεση δεν μπορούν να μπούν πουθενά. Λες και καταπείνει 50Mbps VDSL και δεν του φτάνει. Σύνδεέται ασύρματα στο router. Αναφορικά οποιαδήποτε άλλη συσκευή που εκτελεί τα ίδια χρέη (smart-tv, htpc ktl) δεν δημιουργεί αυτό το πρόβλημα. Τι πιστεύεται ότι μπορεί να φταίει; Εγώ καταλήγω σε δύο θέματα αν και δεν είμαι σίγουρος. Είτε η έκδοση του Netflix για το Playstation 3 είναι παλιά και δημιουργεί προβλήματα είτε η κάρτα wifi του playstation 3 πηγαίνει για φούντο μαζί με το playstation το οποίο παίζει να είναι και απο τα λίγα που δεν έχει παίξει ποτέ του παιχνίδια στην ζωή του πέρα απο media υλικό.

Αναμένω με περιέργεια την άποψη σας.

Φιλικά
Κωνσταντίνος
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Είναι updated; Ένα PS3 που χρησιμοποιώ ακόμα για τον ίδιο λόγο είναι τέλειο.
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.912
Είναι updated στην τελευταία version, δεν έχει γίνει ποτέ rooted/hacked είναι full original.
Να αναφέρω ότι είναι το slim version
 


hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.912
Μέχρι και hard reset 18 ωρες
Λες να φταίει ο δισκος και να πρέπει να τον αλλάξω; Βλέπω το φωτάκι του να λειτουργεί συνέχεια.
Ενας SSD θα έκανε την διαφορά?
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.199
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top