Please Help DOOP Doop ZSD 1100 Επίγειος Ψηφιακός Δέκτης

Μηνύματα
129
Reaction score
59
Πήγα και αγόρασα αυτό ....

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/...quipment/Receivers/ZD-1100-Mpeg4-Stb-Dvbt.htm

από το πλαίσιο (τι βλάκας) αφου το σεταρα μου κάνει ένα ανεπαίσθητο αλλά εκνευριστικό βόμβο (για όσους έχουν πικάπ χωρίς γείωση καταλαβαίνουν)

Για να μην πάω πίσω στο πλαίσιο και τους το τρίψω στην μούρη δεδομένου ότι δεν είχαν κάτι άλλο να μου προτείνουν, λέγοντας μου μάλιστα ότι είναι μια χαρά μηχάνημα, πείτε αν έχετε ιδέα για το τι πρέπει να κάνω ώστε να εξαφανιστεί ο βόμβος.
 

Μηνύματα
892
Reaction score
81
Απάντηση: Please Help DOOP Doop ZSD 1100 Επίγειος Ψηφιακός Δέκτης

να τον πάτε πισω και να σας τον αλλαξουν αμεσως
 

panosop

Συστημικός
Μηνύματα
5.571
Reaction score
668
Απάντηση: Please Help DOOP Doop ZSD 1100 Επίγειος Ψηφιακός Δέκτης

αν αυτος ο βόμβος οφείλεται στο μηχάνημα, να τους το πάς πίσω. Δοκίμασε το όμως πρώτα και σε μια αλλη τηλεόραση μηπως είναι αλλού το πρόβλημα.
 

Μηνύματα
6.141
Reaction score
167
Απάντηση: Please Help DOOP Doop ZSD 1100 Επίγειος Ψηφιακός Δέκτης

Οση ωρα εκανες να γραψεις εδω θα σου τον ειχαν αλλαξει κιολας ;)
Το μηχανημα ειναι αψογο!
 

Μηνύματα
129
Reaction score
59
Απάντηση: Please Help DOOP Doop ZSD 1100 Επίγειος Ψηφιακός Δέκτης

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! Δεν έχω άλλη τηλεόραση να το δοκιμάσω αλλά με το που το κλείνω ο βόμβος εξαφανίζεται. Επίσης ο βόμβος δυναμώνει όταν αλλάζω κανάλι και στην οθόνη εμφανίζεται το σχετικό box με τις πληροφορίες (κανάλι, εκπομπή, ώρα κλπ) μόλις κλείσει το box ο βόμβος επανέρχεται σε "φυσιολογικά" επίπεδα.
Αυτά θεωρείται ότι είναι θέμα του μηχανήματος? θα δοκιμάσω να αλλάξω το καλώδιο του scart μήπως είναι από εκεί το πρόβλημα

Αν σκεφτείτε κάτι παρακαλώ πείτε μου

Ευχαριστώ πολύ
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.154
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top