Porsche Cayman S

Μηνύματα
66
Reaction score
0
Η νέα Porsche έχει πάρει τα καλύτερα στοιχεία από τη Boxster S και την 911 Carrera... Το υπέροχο αυτό μοντέλο έχει εξακύλινδρο κινητήρα των 3,4 λίτρωνκαι αποδίδει 295 ίππους στις 6.250rpm και φτάνει τα 100 χλμ/ώρα σε 5,4 δεύτερα. Η τελική του φτάνει τα 275 χλμ/ώρα. Δηλαδή πιο γρήγορη απο τη Boxter S αλλά δυστυχώς λίγο πιο αργή απο την 911 Carrera. To πίσω split wing μετακινήθηκε 80 mm όταν ξεπερνά τα 120 χλμ την ώρα...Οπότε δίνει μεγαλύτερο κράτημα.. Χρησιμοποιεί ως βασικό στήσιμο το σασί και τις αναρτήσεις του Boxter S και οι πολλές αισθητικές βελτιώσεις το κάνουν ακαταμάχητο.
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Πάνο Π., όχι ότι δεν διαβάζεται δηλαδή, αλλά μας έχεις πετάξει τα μάτια έξω βρε παιδάκι μου...η Porsche -> Porce??? To 'ν' -> 'ω'???
:) :shock: :shock: :shock:
Επίσης το μοντέλο αυτό είναι γνωστό εδώ και 1 χρόνο περίπου...και τι σχέση έχει με το Car Audio? :shock: :wink: Εγώ αν θα το πάρω, δεν θα του βάλω καθόλου audio μέσα...μόνο τον ήχο του κινητήρα πίσω μου να ακούω, μου φτάνει...
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
...και τι σχέση έχει με το Car Audio? :shock: :wink: Εγώ αν θα το πάρω, δεν θα του βάλω καθόλου audio μέσα...μόνο τον ήχο του κινητήρα πίσω μου να ακούω, μου φτάνει...

Tελικά Άκη.....έχει σχέση με το Car Audio!!!!
Τι καλύτερο από το soundtrack ενός boxer 6c μιας Porsche ή ενός V8 (ή V12 ακόμα καλύτερα) μιας Ferrari!!! :D :D :D :wink: :wink: :wink:

Άσε τον κόσμο να εκφράζει τα πάθη του, ακόμα κι αν βλέπουμε λαθάκια!!!!
Πάμε τώρα για ένα drift σε κάποια U turn?? :roll: :roll: :wink: :wink: :wink:
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.664
Μηνύματα
2.869.250
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top