PS3 ΠΡΟΒΛΗΜΑ....

Μηνύματα
6.785
Reaction score
152
Αγορατηκε αρχες του 2007 με 40αρη σκληρο ο οποιος αντικατασταθηκε προσφατα με ενα 500αρη...

τις τελευταιες μερες μετα απο 90' περιπου διαρκους παιξιματος παφωνε την εικονα και αρνιοταν σαν γαΐ δουρι που το χτυπας να συνεχισει ενω δυσκολευοταν να φτυσει και το δισκακι,το οποιο γινοταν μετα απο επανεκκινηση.
τωρα πλεον αντιμετωπιζει και δυσκολιες στην οραση,αφου δεν διαβαζει τα δισκακια οταν μπουνε στην σχισμη,αν και αυτο μπρορει να γινει μετα απο Χ προσπαθειες,οποτε θα εχω περιπου 90' στην διαuθεση μου πριν ξανακολλησει....


Ξερει κανεις τι γινεται;
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.157
Reaction score
93.275
Δεν είμαι και τόσο του... τεχνικού κομματιού, αλλά δεν δοκιμάζεις να ξαναβάλεις τον παληό σκληρό?

Τώρα που το σκέφτομαι, έβαλα κι εγώ ένα 500άρη σκληρό (μαύρο WD) που δουλεύει στις 7200 στροφές, αντί των 5400 του αρχικού. Επειδή ενδόμυχα έχω κάποιο φόβο, έχω κρατήσει τον παληό...
 

Μηνύματα
12.831
Reaction score
10.048
Λες να ζεσταίνεται περισσότερο με τον μεγάλο δίσκο; Ας βάλει τον παλιό πάνω και να δοκιμάσει λίγες μέρες, όπως ειπώθηκε.
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: PS3 ΠΡΟΒΛΗΜΑ....

Αγορατηκε αρχες του 2007 με 40αρη σκληρο ο οποιος αντικατασταθηκε προσφατα με ενα 500αρη...

τις τελευταιες μερες μετα απο 90' περιπου διαρκους παιξιματος παφωνε την εικονα και αρνιοταν σαν γαΐ δουρι που το χτυπας να συνεχισει ενω δυσκολευοταν να φτυσει και το δισκακι,το οποιο γινοταν μετα απο επανεκκινηση.
τωρα πλεον αντιμετωπιζει και δυσκολιες στην οραση,αφου δεν διαβαζει τα δισκακια οταν μπουνε στην σχισμη,αν και αυτο μπρορει να γινει μετα απο Χ προσπαθειες,οποτε θα εχω περιπου 90' στην διαuθεση μου πριν ξανακολλησει....


Ξερει κανεις τι γινεται;

Σπυράκο, sorry αλλά τώρα είδα το πμ σου

Στο θέμα μας τώρα.
Μάλλον κάποια θερμή κόλληση σε τσιπάκι (μάλλον γραφικών) την έχει ακούσει και είναι πρόβλημα σε αρκετά PS3 πρώτης γενιάς
Θεωρητικά θέλει άνοιγμα και με πιστολάκι μαλλιών να σπρώξεις το τσιπ να κάτσει στη θέση του αλλά λογικά θα το ξαναπαρουσιάσει

Βέβαια, δοκίμασε και με τον παλιό σκληρό μήπως όντως υπάρχει πρόβλημα διαχείρησης θερμότητας

Πάρε τηλέφωνο εδώ:
http://www.ebw.gr/

που αναλαμβάνουν επισκευές και από όσο έχω ακούσει επιτυχημένες
 

Μηνύματα
6.785
Reaction score
152
Απάντηση: PS3 ΠΡΟΒΛΗΜΑ....

το προβλημα λυθηκε ...εν μερει!
αγορασα σημερα το slim 320gb και θα εχω χρονο να δω τι φταιει στο παλιο....
τιμη αγορας:269ε..:123:
 


Μηνύματα
6.785
Reaction score
152
Απάντηση: PS3 ΠΡΟΒΛΗΜΑ....

Πετρο, το 320αρι bundle GT5 εχει παντου 360ε εκτος απο το seven οπου προσφερουν και μια τιμονιερα φερραρι δωρο....
την εκοψα ψιλομουφα και απερριφθη...
αν σκεφτεις πως το buzz εχει 60ε περιπου,τοτε 200-210ε για το μηχανακι ειναι παραπολυ καλη τιμη....
επομενως απο τα 210 εως τα 360ε αγοραζω 3 παιχνιδια απο το ebay...
αν δεχτουμε οτι το buzz δε μετραει,τοτε με 100ε παιρνω και το GT5 και το assassins brotherhood απο το ebay.....:126:
 

Μηνύματα
12.831
Reaction score
10.048
Και τι σχέση έχουν αυτά με αυτό που σου είπα παραπάνω;:142:

Σήκω τώρα από καρέκλες-ντιβάνια-καναπέδες-κρεβάτια και πήγαινε αγόρασε το πιο απλό GT5 με 59-60 ευρώ και την τιμονιέρα Logitech Driving force GT με άλλα 130 ή τη Logitech G27 με 320, βάλε το buzz στο συρτάρι και στρώσου στο GT!!!:140::607:
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
παιδες να ρωτησω κ γω με τη σειρα μου μια κ ειμαι ασχετος με αυτες τις παιχνιδομηχανες. Μου δωσε το ανιψι ενα ps3 οχι σλιπ το παλιο κλασσικο με το 40αρι δισκο αν θυμαμαι καλα. απλα μου ειπε οτι εχει προβλημα το drive κ θελει να αλλαχθει. Που μπορω να απευθυνθω μπας κ βρω κανενα μεταχειρισμενο κ παιξουμε κανα παιχνιδακι? γενικοτερα αξιζει να φτιαχθει ή θα μας κοστισει ο κουκος αηδονι??? :118:
 

Μηνύματα
346
Reaction score
1
Απάντηση: PS3 ΠΡΟΒΛΗΜΑ....

οχι αξιζει να το φτιαξεις.
τι ακριβως παρουσιαζει προβλημα?
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
εχει προβλημα το drive στο να διαβασει τα δισκακια. δεν το χω δοκιμασει προσωπικα απλα απ οτι μου λεει το ανιψι κ που τα βαζει μεσα δεν αναγνωριζει τιποτες.....

η αντιπροσωπεια λες να κανει τιποτα ή μπορει να γινει η αλλαγη κ απο μενα με τη προυποθεση οτι να βρεθει κανενα drive?
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Re: PS3 ΠΡΟΒΛΗΜΑ....

εχει προβλημα το drive στο να διαβασει τα δισκακια. δεν το χω δοκιμασει προσωπικα απλα απ οτι μου λεει το ανιψι κ που τα βαζει μεσα δεν αναγνωριζει τιποτες.....

η αντιπροσωπεια λες να κανει τιποτα ή μπορει να γινει η αλλαγη κ απο μενα με τη προυποθεση οτι να βρεθει κανενα drive?

Ρώτα εδώ :126:
 


Μηνύματα
346
Reaction score
1
Απάντηση: Re: PS3 ΠΡΟΒΛΗΜΑ....

εχει προβλημα το drive στο να διαβασει τα δισκακια. δεν το χω δοκιμασει προσωπικα απλα απ οτι μου λεει το ανιψι κ που τα βαζει μεσα δεν αναγνωριζει τιποτες.....

η αντιπροσωπεια λες να κανει τιποτα ή μπορει να γινει η αλλαγη κ απο μενα με τη προυποθεση οτι να βρεθει κανενα drive?
μαλλον το laser εχει χαλασει. παρε ενα απο ebay και δωστο σε καποιον να το αλλαξει. βρες καποιον απο το ps3-gr.com ειμαστε καλα παιδια εκει!
 


Μηνύματα
176
Reaction score
0
Απάντηση: PS3 ΠΡΟΒΛΗΜΑ....

η εκδοση με το 40αρι σκληρο ειναι η πρωτη που κυκλοφορησε και η χειροτερη τεχνολογικα
μακρια απο αυτες τις κονσολες
 

Μηνύματα
2.258
Reaction score
249
Απάντηση: PS3 ΠΡΟΒΛΗΜΑ....

η πρωτη δεν ειναι αυτη με τα 60 gb και υποστηριξη sacd ;
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.423
Reaction score
94.049
Απάντηση: PS3 ΠΡΟΒΛΗΜΑ....

η πρωτη δεν ειναι αυτη με τα 60 gb και υποστηριξη sacd ;
...με 4 usb και αναγνώστη καρτών.

Σωστά.
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: PS3 ΠΡΟΒΛΗΜΑ....

...με 4 usb και αναγνώστη καρτών.

Σωστά.

.....και δυνατότητα αναπαραγωγής παιχνιδιών PS2!!!

Ναι, αυτήν έχω (ακόμα), χοντρούλα και made in Japan :107:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.580
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top