PS4 slim - Dolby digital - DTS και προβληματα....

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Kαλησπέρα παιδιά, αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα με το PS4 slim μου και τον home cinema ενισχυτη μου.

καταρχήν ο στόχος μου ειναι να παρώ 5.1 ψηφιακό σήμα απο το ps4 slim (το οποιο δεν εχει optical out)

πριν συνεχισω ο ενισχυτης που έχω ειναι ο ΥΑΜΑΗΑ VS-10 CINEMASTATION (εποχη PS2) και έχει μονο αναλογικές και spdif (optical) εισόδους. δεν εχει hdmi pass-through.

η συνδεσμολογία που κάνω ειναι PS4---> HDMI in προτζέκτορας---> Προτζέκτορας spdif out στον ενισχυτή.

δίνει κανονικα σήμα αλλα 2.0 στερεο. προφανως δεν εχει τροπο να ξεχωρισει το 5.1 σημα το οποιο στέλνει στον ενισχυτη μου.

μεσα απο τις ρυθμισεις του PS4 εχω επιλέξει Bitstream DTS αλλα και πάλι δεν πέρνει 5.1.

Παράγγειλα μεσω ιντερνετ τον παρακατω modulator

https://www.8com.gr/catalog/product...Y3ODcseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsInRhZ3MiOiIifV0

αυτο υποτίθεται οτι ξεχωριζει το σημα hdmi και στελνει 5.1 στο spdif optical.

Λέτε να γίνει η δουλειά μου με αυτό? να μου δώσει 5.1 στον ενισχυτή και βιντεο στον προτζέκτορα? το έχει δοκιμάσει κανεις?

ευχαριστώ πολυ αναμένω για οποιαδήποτε πληροφορία .

καλη χρονια σε όλους.
 


Μηνύματα
2
Reaction score
0
Εδώ γλιτώνεις τα μισά λεφτά περίπου.
δεν μου εμφανιζει το link...αλλα να σου πω την αληθεια πιο πολυ θελω να ξερω αν αυτος ο μετατροπεας οντως κανει αυτο που λεει :p
 



Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top