Renault Megane

Μηνύματα
25
Reaction score
0
Αναζητώ κάποια πρόταση αναβάθμισης του ηχοσυστήματος σε Renault Megane 2013.

Αρχικά σκέφτομαι να πάω σε νέα πηγή μιας και ο μαμά ήχος είναι ψιλοαπαράδεκτός και σε δεύτερη φάση σε ηχεία-ενισχυτή.

Επειδή δεν θέλω να χάσω το oem look προσανατολίζομαι σε κάποιον κινέζο!

Υπάρχει καμιά πρόταση για κάτι της προκοπής;

Ξέρω οτι δεν μπορώ να έχω πολλές απαιτήσεις με αυτά τα μηχανήματα αλλά τουλάχιστον να βρω κάτι αξιοπρεπές με ικανοποιητικό ήχο.
 


Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.281
Reaction score
853
Αυτά που σου πρότεινε ο Νίκος είναι πολύ καλά κι έχεις μια σωστή βάση για οποιαδήποτε επέκταση.
 

Μηνύματα
25
Reaction score
0
Ευχαριστώ για την βοήθεια!

Αυτά βγάζουν ήχο αντίστοιχο βασικών επώνυμων ας πούμε ή χειρότερο;

Έχω διαβάσει οτι αν έχει ενσωματωμένο dsp βγάζει πολύ καλύτερο ήχο, γνωρίζετε κάτι σχετικό;

Επίσης έχω ακούσει οτι για android καλύτερα να έχει 4gb ram για να μην ζωριστεί σε 2-3 χρόνια αλλά δεν βλέπω οι συγκεκριμενοι να προσφέρουν επιλογές πάνω από 2gb...
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.281
Reaction score
853
Για τους ψαγμένους σηκώνει συζήτηση, ο ήχος τους δεν θα σε προδώσει.
Τα 4gb είναι σίγουρα καλύτερα για το κινητό. Στα συγκεκριμένα μουσική θα παίζεις δεν θα κάνει καθημερινές ενημερώσεις.
 

Μηνύματα
7
Reaction score
1
Για τους ψαγμένους σηκώνει συζήτηση, ο ήχος τους δεν θα σε προδώσει.
Τα 4gb είναι σίγουρα καλύτερα για το κινητό. Στα συγκεκριμένα μουσική θα παίζεις δεν θα κάνει καθημερινές ενημερώσεις.
Κοίτα γενικά δεν περιμένω οτι θα έχει τον καλύτερο ήχο απλά σε σχέση με μια pioneer που είχα στο παλιό αυτοκίνητο του 100αρικου και ήταν αρκετά ικανοποιητική για τα γούστα μου αν παίζει παρόμοια θα με καλύψει.
Αν παίζει χειρότερα (όπως παίζει το μαμίσιο) νομίζω οτι δεν θα με ικανοποιήσει.
Γι αυτό το ρωτάω...
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.091
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top