Ripping ταινιών DVD πρόγραμμα για PC

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Καλησπέρα σε όλους

Έχω πολλές ταινίες σε μορφή DVD και θέλω να τις ριππάρω όσο το δυνατόν πιο εύκολα σε μορφή αρχείου ώστε να τις βλέπω στο HTPC μου. Είναι όλες αυθεντικές είτε αγοραστές είτε από εφημερίδες επιλεγμένες μια μία. Δεν θέλω να τις βρω στο internet και να τις κατεβάσω καθότι είναι πάρα πολλές και για λόγους νομιμότητας. Ποιο πρόγραμμα ριππάρει εύκολα με υπότιτλους; Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά για την βοήθεια σας.

Φιλικά Κωνσταντίνος.
 




hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Όταν το έκανα αυτό, χρησιμοποιούσα το DVD Decrypter.
Αυτό το θυμάμαι από παλιά ότι το χρησιμοποιούσαμε όταν θέλαμε να αντιγράψουμε κάποιο dvd για να παρακάμψει τα κλειδώματα ή κάνω λάθος;
[DOUBLEPOST=1557221309][/DOUBLEPOST]
Ό,τι ριπάρει DVD, είναι παράνομο, οπότε είσαι μια η άλλη.
Τα DVD που θα ριππάρω είναι δικά μου αγορασμένα όλα original. Δεν είναι για μοίρασμα είναι για ευκολία δική μου.
[DOUBLEPOST=1557221397][/DOUBLEPOST]Με βλέπω στο makeMKV.

Σας ευχαριστώ πολύ.
Κωνσταντίνος
 

Μηνύματα
12.854
Reaction score
10.072
Αυτό το θυμάμαι από παλιά ότι το χρησιμοποιούσαμε όταν θέλαμε να αντιγράψουμε κάποιο dvd για να παρακάμψει τα κλειδώματα ή κάνω λάθος;
Γιατί, όταν τα περνάς στο δίσκο, αντιγραφή δεν κάνεις;
 





hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Καλησπέρα σε όλους. Χρησιμοποιώ το Hadbrake εδώ και κάμποσο καιρό αλλά μόνο για τις Ελληνικές ταινίες που έχω. Για τις ξένες με υπότιτλους δεν έχω καταφέρει ακόμα να βάλω μέσα τους υπότιτλους παρόλο που επιλέγω στις ρυθμίσεις τους το τι θέλω από το DVD. Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος. Υπάρχει κάποιος οδηγός για αυτό;
 



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.843
Καλησπέρα σε όλους. Χρησιμοποιώ το Hadbrake εδώ και κάμποσο καιρό αλλά μόνο για τις Ελληνικές ταινίες που έχω. Για τις ξένες με υπότιτλους δεν έχω καταφέρει ακόμα να βάλω μέσα τους υπότιτλους παρόλο που επιλέγω στις ρυθμίσεις τους το τι θέλω από το DVD. Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος. Υπάρχει κάποιος οδηγός για αυτό;
Το MakeMKV που αναφέρθηκε παραπάνω κάνει όλα όσα χρειάζεσαι.
 


hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Το MakeMKV που αναφέρθηκε παραπάνω κάνει όλα όσα χρειάζεσαι.
Respect my friend, έχω αρχίσει και ripαρω. Τρομερό και εύκολο εργαλείο και με υποστήριξη σωστά υπότιτλων.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.638
Reaction score
94.587
Από τις 7 Μαϊου 2019 στο έχω πει! :)

#3
 


Μηνύματα
540
Reaction score
435
+1 για το Handbrake, το χρησιμοποιούσα πολύ παλιά και δεν είχα προβλήματα. Υπότιτλους πέρναγα με το virtualdub αν θυμάμαι καλά. Πάνε 10+ χρόνια από τότε (v0.78 στο Handbrake τότε)...
 

TGD

Μηνύματα
7.187
Reaction score
7.215
Εγώ είμαι πιστός χρόνια στο DVD Shrink. Κάποτε ήταν δωρεάν, τώρα δεν κυκλοφορεί. Πάντως Disney δισκάκια δίσκολα θα ριπάρεις!
Το DVD Fab Decrypter είναι πολύ καλό, ριπάρει και BluRay.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.867.190
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top