ROHM MUS-IC

BLUES

TV
Μηνύματα
1.638
Reaction score
966
Νεος παιχτης στην αγορα των Δ/Σ ντακ τσιπς
Ειναι καιρος να σπασει το μονοπωλειο των ESS SABRE-AKM-AD-BB,μετα απο πολλα χρονια
Την τρεχουσα γενια των Δ/Σ ντακ την γνωριζουμε,οι σαυρες με τις οξειες ψηλες και την μεταλλικη χροια,τα ΑΚΜ,με το χαλαρο χαμηλο και την ασαφεια στην περιγραφη
Ιαπωνικη εταιρεια,σοβαρη, με υπερβατικες μετρησεις
Το νεο τσιπ BD-34301EKV
32bit ΔΣ, 768ΚHz sampling frequency
World’s top-class THD+N and S/N rate performance TSD+N: -115dB, S/N rate: 130dB
PCM sampling frequency: 32kHz to 768kHz
DSD native 2.8 / 5.6 / 11.2 / 22.4MHz
Current output mode: Stereo / Mono
FIR preset 8 type available (Sharp / Slow Roll Off)
Θα παιζει καλυτερα,ειναι ενα ερωτημα
Παντως οι πρωτες εντυπωσεις ειναι αποκαλυπτικες
Το φοραει το νεο LUXMAN D-10X FLAGSHIP SACD,τιμη 12κ ευρω
www.whatsbestforum.com/threads/luxmans-new-d-10x-flagship-sacd-player.29353/
και παρουσιαστηκε στην εκθεση στο Τοκυο(TIAS) 22-24/11/19
Πριν ειχε εμφανιστει στο Μοναχο,στην Deluxe,σε evaluation board
https://av.watch.impress.co.jp/docs/news/1137208.html
Τωρα που βγηκε επισημα στην παραγωγη και μπηκε στο παιγχνιδι και η Λαχμαν,θα ακολουθησουν και αλλοι
 

Μηνύματα
1.263
Reaction score
2.207
Νομίζω ότι από θέμα chipset το έχουν τερματίσει ήδη όλοι οι υπάρχοντες παίκτες... SNR 130db κλπ. Στην όλη υλοποίηση παίζονται οι όποιες διαφορές για εμένα.
 

BLUES

TV
Μηνύματα
1.638
Reaction score
966
Νομίζω ότι από θέμα chipset το έχουν τερματίσει ήδη όλοι οι υπάρχοντες παίκτες... SNR 130db κλπ. Στην όλη υλοποίηση παίζονται οι όποιες διαφορές για εμένα.
Καλησπερα,Θαναση
Να σου υπενθυμισω προσφατες ακροασεις,που ησουν παρον,οπου τα παραδοσιακα δ/σ(3-4ης γενιας ΑΚΜ(και με βοηθεια Εσοτερικ) ΚΑΙ ΣΑΥΡΕΣ με τουμπανα τροφοδοσιες,και τις καλυτερες μετρησεις,δεν επαιξαν σωστα
Ο αρχικος σχεδιασμος και η λιθογραφια κατασκευης ειναι εκ των ουκ ανευ,κατ ,εμε
Ας δουμε και την αντιδραση της Εσοτερικ και της ολης αγορας,σε αυτες τις νεες εξελιξεις,μιας και η Λαξμαν μπηκε στο παιγχνιδι
Το βεβαιο ειναι οτι ηχο απαιτησεων απο την Εσοτερικ και την ΑΚΜ,δεν εχουμε ακουσει μεχρι τωρα
Οψομεθα
 

Μηνύματα
1.263
Reaction score
2.207
Καλησπερα,Θαναση
Να σου υπενθυμισω προσφατες ακροασεις,που ησουν παρον,οπου τα παραδοσιακα δ/σ(3-4ης γενιας ΑΚΜ(και με βοηθεια Εσοτερικ) ΚΑΙ ΣΑΥΡΕΣ με τουμπανα τροφοδοσιες,και τις καλυτερες μετρησεις,δεν επαιξαν σωστα
Ο αρχικος σχεδιασμος και η λιθογραφια κατασκευης ειναι εκ των ουκ ανευ,κατ ,εμε
Ας δουμε και την αντιδραση της Εσοτερικ και της ολης αγορας,σε αυτες τις νεες εξελιξεις,μιας και η Λαξμαν μπηκε στο παιγχνιδι
Το βεβαιο ειναι οτι ηχο απαιτησεων απο την Εσοτερικ και την ΑΚΜ,δεν εχουμε ακουσει μεχρι τωρα
Οψομεθα
Με το dac που ήδη έχεις... πόσο πιο πάνω να πάς? :) Αν ήταν να ρίξω χοντρά λεφτά μόνο σε ηχεία θα τα έδινα...
Πάντως δεν είναι κακό να υπάρχει ανταγωνισμός... εγώ έχω δηλώσει ESS φάν πάντως. Αλλά ότι μετράει και παίζει καλύτερα στην τελική.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.593
Μηνύματα
2.865.203
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top