scaler να το παρω?

Μηνύματα
7.704
Reaction score
4
Θα ήθελα να μου πείτε κατά πόσο έχω ανάγκη με τον Ζ4 και το Sony DVPNS92V<o:p></o:p> από scaler.<o:p></o:p>
Ρωτάω γιατι σκέφτομαι να πάρω ένα scaler της CINEMATEQ.
Οι καινουριοι σχετικα προβολεις έχουν καλο αποπλεκτη. Μηπως δεν τον χρειαζομαι? Θα δω καλύτερη εικόνα αν τον πάρω? Αξίζει η διαφορά που θα δω? Τον έχει δουλέψει κανείς με Lcd προβολέα?
<!--[if !supportEmptyParas]--> <o:p></o:p><!--[endif]-->
Τι λέτε? Για δώστε μια γνώμη..
<!--[if !supportEmptyParas]--> <o:p></o:p><!--[endif]-->
[FONT=&quot]Ξερει κανεις ποσο θα μου κοστίσει αν του κάνω και [/FONT][FONT=&quot]upgrade[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]με [/FONT][FONT=&quot]hdmi[/FONT][FONT=&quot] ?[/FONT]
 

Μηνύματα
7.704
Reaction score
4
Βασικα μονο αυτο με ενδιαφερει. Να δω καλυτερη εικονα απο το dvd μου στον προβολεα.
Δεν θα συνδεσω τιποτα αλλο πανω στον Scaler.
 



Βαγγέλης Λάμπρου

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.695
Reaction score
277
Κοιτα Μανιακέ, ο Cinemateq (αλήθεια ποιό μοντέλο;) θα βοηθήσει σε μηχανήματα μέχρι 720p.
Στα 1080 απλά τον ξεχνάς.
Οτι λέει οτι βγάζει 1080p...μη σε ξεγελάει, αλλού είναι το κο-κό.
ΠΩΣ το βγάζει!
 

Μηνύματα
688
Reaction score
1
ο hcm αναφερετε στο scaler που πουλαω οποτε ουτε πολλα λεφτα εχουμε αλλα ουτε μεγαλες μπουκιες :)
hcm θες να το δοκιμασεις??
 

NIX

Μηνύματα
1.390
Reaction score
0
Κοίτα,βασικά έχεις ανάγκη από player.
Το Sony DVPNS92V είναι επιεικώς απαράδεκτο.
 

Μηνύματα
463
Reaction score
32
ΛΑΘΟΣ ΛΑΘΟΣ ΛΑΘΟΣ ...
ΤΟ ΝS 92 παιζει παρα, μα πάρα πολυ καλά .......ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ....

Εγω είμαι πολυ ευχαριστημένος για τα 220 ευρώ που "εσκασα" για να το πάρω..
 

NIX

Μηνύματα
1.390
Reaction score
0
Ναι,έτσι νόμιζα κ`εγώ.
Ομως βάλε να παίξει μια ταινία στο sony και μετά βάλε το ίδιο δισκάκι στο pc,θα εκπλαγείς απο το πόσο χάλια εικόνα έχει το sony.Ασάφεια,έλλειψη οξύτητας,θόρυβος,μειωμένος πλούτος χρωμάτων,κακό scaling.

Αν δεν θέλεις να χρησιμοποιήσεις pc σαν βασικό σου player,έχει επιτραπέζια player με παραπλήσια εικόνα στα 800 ευρώ.Θα μου πείς άλλο 200 και άλλο 800.Το πρόβλημα είναι οτι μόλις κάνεις την σύγκριση δεν δίνεις ούτε 1 cent για την εικόνα του sony.Φαίνεται πάρα μα πάρα πολύ χάλια.
 


ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Εγω δεν καταλαβαινω κατι.
Απο την στιγμη που ο NikosR στο δινει να το δοκιμασεις, προς τι η συζητηση?
Εαν σου κανει το παιρνεις, εαν οχι, δεν!
 

Μηνύματα
688
Reaction score
1
Εγω δεν καταλαβαινω κατι.
Απο την στιγμη που ο NikosR στο δινει να το δοκιμασεις, προς τι η συζητηση?
Εαν σου κανει το παιρνεις, εαν οχι, δεν!
ανδρεα δεν μου το ειχε ζητησει πριν ουτε του του ειχα πει να του το δωσω, γι αυτο μαλλον γινεται η συζητηση:happy_5::happy_5:
 

Μηνύματα
7.704
Reaction score
4
Νικο δεν δεσμεύομαι ότι θα το πάρω οπότε και δεν σε δεσμεύω να μην το δώσεις αλλού.
Αν βρεις κάποιον πούλα το! :cool_4:

Αν και όταν το αναποφάσιστο κεφάλι μου που δεν ξέρει τι θέλει :happy_5: αποφασίσει να το πάρει θα σε ενημερώσω και αν υπάρχει ακόμα κανονίζουμε το δοκιμαστικό.
[FONT=&quot]Σε ευχαριστώ και πάλι.. :happy_4:[/FONT]
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.606
Μηνύματα
2.867.586
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top