Scott 420a vs Hitachi 4500

Μηνύματα
10
Reaction score
19
Καλησπέρα παίδες.
Κάτοχος ενός Sony TA-F220 ο οποίος πλέον χρειάζεται recaping και δεν είμαι σίγουρος αν αξίζει.

Μου έχουν προταθεί ένας Scott 420A και ένας Hitachi ha-4500 και οι δύο με αλλαγμένους πυκνωτές και service προσφατα.
Για τον Scott βρίσκω ελάχιστα στο internet αλλα λένε τα καλύτερα.
Για τον Hitachi βρίσκω αρκετά παραπάνω επίσης θετικα.

Έχει κανείς εμπειρία με τους παραπάνω ενισχυτές να με βοηθήσει?

Εννοείται πως θα υπάρξει ακρόαση πριν την αγορά.

Οπτικά ο Scott είναι ποιο ωραίος. αλλά δεν τον θέλω για έκθεμα 😁

Οποιαδήποτε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη

Thanks
 

Μηνύματα
766
Reaction score
1.594
Πες μας λίγα πράγματα για τα ηχεία και το χώρο σου. Υπάρχει συγκεκριμένος λόγος που βρίσκεσαι ανάμεσα σε αυτές τις δύο vintage επιλογές;
 

Μηνύματα
10
Reaction score
19
Πες μας λίγα πράγματα για τα ηχεία και το χώρο σου. Υπάρχει συγκεκριμένος λόγος που βρίσκεσαι ανάμεσα σε αυτές τις δύο vintage επιλογές;
Ηχεία έχω κάτι παλιά ανακατασκευασμένα ITT (φώτο). Αλλαχθηκαν κάποιοι πυκνωτές στα crossover που είχαν καεί. Τα tweeter που είχαν καεί επίσης αλλαχθηκαν με ribbon και τα midrange με κάτι 5" της audax. Γενικά ψηλό budget κατασκευή, όχι κάτι ιδιαιτερο Ο χώρος είναι ένα σαλόνι περίπου 40m2. Τους δυο αυτούς ενισχυτής τους επέλεξα γιατί σε γενικές γραμμές μ αρέσει ο vintage εξοπλισμός, έχω διαβάσει καλά πράγματα στο internet και για τους δύο και ειναι σε τιμή ευκαιρίας. Αν με ρωτήσεις περισσότερα θα καταλάβεις ότι είναι και άμπαλος γενικά με την φάση 😁
 

Attachments



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.867.179
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top