Screen Innovations...

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
...επιτέλους και στην Ελληνική αγορά !!!

''Η Screen Innovations είναι μια εταιρεία για την οποία πολλά έχουν ακουστεί σχετικά με τα πρωτοποριακά υλικά που χρησιμοποιεί στην κατασκευή οθονών τόσο για επαγγελματική όσο και για οικιακή χρήση. Μάλιστα είναι μια από τις πρώτες εταιρείες που πλάσαραν οθόνη ειδικά για 3D προβολείς.
Η γκάμα της είναι μεγάλη και μπορεί να καλύψει κάθε γούστο.
Τα προϊόντα της Screen Innovations θα τα βρείτε πλέον στην ελληνική αγορά από την Αbsolute Audio & Visual'' από το perfect image.gr

 
Last edited by a moderator:

ichaltou

Αλλαχτήρι
Μηνύματα
4.032
Reaction score
1.004
Την είχαν ψάξει πριν αγορασω την Stewart για να φερω απο το εξωτερικο αλλά και αυτές στο ίδιο επίπεδο τιμής έπαιζαν και λίγο ακριβότερες. Πάντως πρέπει να είναι καλές οθόνες...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.247
Reaction score
8.755
Πραγματικός γρίφος αυτές οι οθόνες! Είχα ψάξει κι εγώ πριν πάρω stewart. Πρέπει να είναι κορυφαίες.Έχουν φέρει demo κομμάτια; Μπορούμε να δούμε κάπου καμιά;
 

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Απάντηση: Screen Innovations...

Stewart(thanks god!) διαθέτουμε πολλές στο avsite...

και προβολάρες έχει το 'κατάστημα'(Runco π.χ)...

Μία Screen Innovations(αντιστοίχου τιμής) για το απόλυτο συγκριτικό οθονών...

Rose.Athens-Ziziko...ώρα για δουλειά:105:
 


Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Απάντηση: Screen Innovations...

Να την αγοράσουμε? :136:
Αν αποφασίσετε την αναβάθμιση των συστημάτων σας...ΝΑΙ:205:

τι άλλο πρέπει να γράψω για να ξεσηκώσουμε τον Βαγγέλη;:116:
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.856
Απάντηση: Screen Innovations...

Εγώ τελείωσα με τις αναβαθμίσεις. Αυτός που τρώγεται ακόμα είναι ο Zizik. Σ' αυτόν πες τα. :138:

Δεν νομίζω να καρποφορήσουν οι προσπάθειές σου. Μακάρι, αλλά......
 

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Απάντηση: Screen Innovations...

Αυτός που τρώγεται ακόμα είναι ο Zizik. Σ' αυτόν πες τα. :138:
Ziziko μας γιατί δεν το λες βρε;και curve διαθέτουμε:103:

 
Last edited by a moderator:


Μηνύματα
3.469
Reaction score
150
Καλά ας αναβαθμίσει κανένας άλλος μη πετάμε και Stewart!:116: Πάντως μια επισκεψη στο Site της Stewart και λίγο browsing στα μοντέλα και το εύρος των εφαρμογών θα πείσει τους πάντες Who rules the game.

Κανείς δεν έχει το εύρος μοντέλων της Stewart και τις δύσκολες εφαρμογές που κάνει μηχανικά και μη. Sorry αλλά έτσι είναι.

Δε λέω ότι δεν είναι καλές οι SI (δεν τις έχω δει) αλλά όχι και ν'αλλάζεις Stewart.
 

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Απάντηση: Screen Innovations...

Καλά εντάξει βρε παιδιά μην βαράτε...τον Βαγγέλη Λάμπρου ήθελα να ξαναδώ να γράφει με αφορμή τις αγαπημένες του Stewart,άλλοι ψαρώσανε:103:

...κολλημένοι με τις Stewart....ε κολλημένοι:143:
 


Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Απάντηση: Screen Innovations...

Ο συνδυασμός πάντως της 'Black Diamond Zero Edge Screen' της S.I με τον 4Κ Sony vpl-vw1000es πρέπει να σκοτώνει:121:

 
Last edited by a moderator:

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.406
Reaction score
74.703
Ας απαντήσω σοβαρά, γιατί δεν είναι θέμα ψαρώματος ούτε κολλήματος.

Μπορεί η SI να φτιάχνει εξαιρετικές οθόνες, εφάμιλλες των Stewart, δεν ξέρω ούτε τις έχω δει.

Το αστειάκι "αναβάθμιση" του Μανώλη όμως, είναι βέβαιο ότι δεν ισχύει.
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.247
Reaction score
8.755
Εγώ πάντως αν δεν τις δω δε ρίχνω πέτρα αναθέματος. Αίσθηση μου είναι ότι είναι πολύ καλές οθόνες, ίσως μοναδικές στο είδος τους.
 

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Απάντηση: Screen Innovations...

Τώρα που ήρθαν στην Ελλάδα με επίσημο αντιπρόσωπο νομίζω ότι είναι μια πρώτης τάξεως ευκαιρία για ένα τέτοιο συγκριτικό που δεν νομίζω να έχει ξαναγίνει....

Γιατί όλοι λένε για τις Stewart ότι είναι οι καλύτερες χωρίς ποτέ να έχει γίνει μια σύγκριση με αντιστοίχου ποιότητας και τιμής οθόνη...

Το θέμα είναι να θέλει η Αbsolute Audio & Visual....

Προβολείς για να στηρίξουν ένα τέτοιο συγκριτικό και Stewart υπάρχουν....ελπίζω και εθελοντές που διαθέτουν και τα δυο:119:

Προσωπικά πάντως-για να πω και την αλήθεια-με ενοχλεί να λέμε συνέχεια ότι μετά τις Stewart το χάος η' αν δεν είναι Stewart ό,τι και να πάρεις δεν θα δεις διαφορά κλπ(το έχω διαβάσει πολλές φορές αυτό εδώ μέσα)...χωρίς ποτέ να έχει δει κανείς μια άλλης εταιρίας οθόνη αντιστοίχου τιμής για να το στηρίξει αυτό με επιχειρήματα...
 

Μηνύματα
27.256
Reaction score
25.246
Απάντηση: Screen Innovations...

Πέστα ρε Μανώλη. Εγω πάντως δεν εχω stewart.Πήρα OS. Τέλη του 09 , και δεν εχω κανένα παράπονο. Σίγουρα δεν είχε τιμή stewart, αλλά αυτό ήταν και το ζητούμενο.
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Απάντηση: Screen Innovations...

Προσωπικά πάντως-για να πω και την αλήθεια-με ενοχλεί να λέμε συνέχεια ότι μετά τις Stewart το χάος η' αν δεν είναι Stewart ό,τι και να πάρεις δεν θα δεις διαφορά κλπ(το έχω διαβάσει πολλές φορές αυτό εδώ μέσα).....
ε,μα πια..!
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.406
Reaction score
74.703
Re: Απάντηση: Screen Innovations...

Πέστα ρε Μανώλη. Εγω πάντως δεν εχω stewart.Πήρα OS. Τέλη του 09 , και δεν εχω κανένα παράπονο. Σίγουρα δεν είχε τιμή stewart, αλλά αυτό ήταν και το ζητούμενο.
Τι σχέση έχει αυτό πάλι?

Τόσοι άνθρωποι αγοράζουν οθόνες με 150-200 ευρώ και αν δεν εμφανίσουν πρόβλημα, είναι ευχαριστημένοι.
Κι εγώ είχα Screenline με μουσαμά τα παλιά χρόνια, και ήταν μιά χαρά.


Μόνο που εδώ δε μιλάμε γιά μουσαμάδες.
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.488
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top