Sennheiser hd-595 ή beyerdynamic dt-770pro

Μηνύματα
17
Reaction score
0
Γειά σε όλους. Σκέφτομαι να αγοράσω ένα ζευγάρι ακουστικά για ακρόαση μουσικής,για ταινίες, αλλά και για παιχνίδια. Έχω σχεδόν καταλήξει ανάμεσα στα hd595 και dt-770pro 80ohm. Έχω δει και τα sennheiser pr-350. Ποια από αυτά τα τρια θα μου προτείνεται; Υπάρχει κάτι καλύτερο μέχρι 200 ευρώ; Υπόψη, τα ακουστικά θα συνδεθούν σε on board κάρτα ήχου, σε pc. Για ενισχυτή δεν το σκέφτομαι αυτή την στιγμή(ίσως αργότερα).
 


Μηνύματα
12.863
Reaction score
10.076
Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω, αλλά δεν έχω ακούσει κανένα από αυτά που λες. Το μόνο που μπορώ να σου πω υπεύθυνα, πάρε τα Sennheiser HD-600 που έχω και εγώ και είναι άψογα. Αλλιώς σε ψείρες που μπάινουν μέσα στο αυτί, πάρε τα Ultimate Ears super fi pro 5, τα οποία επίσης έχω και σε Α-Β αντιπαράθεση με τα Sennheiser HD-600 παίζουν λίιιγο πιο διαφορετικά. Δεν θα έλεγα χειρότερα, εξίσου καλά, απλώς ελάχιστα διαφορετικά. Δεν είχα απαντήσει τόσο καιρό, μια και από άποψη τιμής τα HD-600 ξεφεύγουν λίγο (260-270 Ευρώ). Τα Ultimate Ears super fi pro 5 τα πήρα από ebay 110 ευρώ.
Επαναλαμβάνω, δε νομίζω ότι σε βοηθάει το ποστ μου, απλά έγραψα.

Και εγώ σε όμοια χρήση με εσένα τα χρησιμοποιώ (ακούω και μουσική). Επίσης από άποψη άνεσης τα HD-600 με τα HD-595 φοράνε ίδια μαξιλαράκια. Τα HD-600 είναι ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ ακόμα και μετά από 4 ώρες ακρόασης ντάλα καλοκαίρι.
 

Μηνύματα
17
Reaction score
0
Ευχαριστώ για την απαντησή σου, αλλά δεν μπορώ να υπερβώ τα 200 ευρώ. Τα hd-595 τελικά θα τα φέρει ένα κατάστημα και θα τα δοκιμάσω, θα ήθελα αν έχει κάποιος εμπειρία
από τα αλλα δυο ή κάποιο άλλο, να πει την γνώμη του.
 

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.011
Reaction score
1.470
Διστυχώς δεν τα έχω ακούσει εκτενώς και σε ελεγχόμενο χώρο ώστε να σε οδηγήσω στο ένα ή στο άλλο μοντέλο. Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι η διαφορετική χροιά ήχου της κάθε έταιρίας σε αυτά τα επίπεδα, με την Sennheiser να είναι πιο audiophile και ήσυχη και την Beyer να είναι πιο δυναμική και τονισμένη. Μάλον για την χρήση που εσύ θέλεις η Beyer σου ταιριάζει καλύτερα.
Αυτά τα ολίγα.
Φιλικά,
Γιάννης
 

Μηνύματα
17
Reaction score
0
Τελικά πήρα τα sennheiser hd-595. Πολύ καλά ακουστικά. Ο ήχος τους είναι πολυ καθαρός, και έχει σωστό μπασο. Ούτε τα ηχεία που έχω δεν φθάνουν την απόδοση αυτών των ακουστικών. Τελικά είναι από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει.
 


Μηνύματα
272
Reaction score
1
Τελικά πήρα τα sennheiser hd-595. Πολύ καλά ακουστικά. Ο ήχος τους είναι πολυ καθαρός, και έχει σωστό μπασο. Ούτε τα ηχεία που έχω δεν φθάνουν την απόδοση αυτών των ακουστικών. Τελικά είναι από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει.



Καλοριζικα φιλε! Εννοειται πως πολλα ηχοσυστηματα δεν φτανουν στην αποδοση καλα ακουστικα.


Να δουμε ποτε θα ξαναερθει ο Πετρος με τους ανταπτορες...
 

Μηνύματα
12.863
Reaction score
10.076
Δεν σε έχω ξεχάσει Ηλία, απλά δεν έχω έτοιμο τον αντάπτορα ακόμα, αλλά απέχτησα ένα ωραιότατο πρόβλημα στο αυτί!
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.663
Μηνύματα
2.869.215
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top