Shanling UA 2 - dongle Dac


hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Καλημέρα. Η balance έξοδος (2.5mm) μπορεί να βγάλει σε 2 xlr male με το ανάλογο καλώδιο; Ψάχνω να βρω καλώδιο αλλά δεν βρίσκω. Θα με βόλευε πολύ στο γραφείο το μικρό του μέγεθος.
 



Μηνύματα
1.294
Reaction score
445
Καλησπερα..
παρελαβα ενα shanling U2 σημερα… αγορασα και 2 type-c to lightning καλωδια… αλλα δε παιζει.. στο redmi της συζηγου οπως και στο pc παιζει μια χαρα, αλλα το iphone 11 μου δεν το βλεπει καν ..
απο οτι διαβασα , χρειαζεται καλωδιο καταληλου τυπου, και οχι απλο lightning to type-c .
που μπορω να αγορασω τετοιο καλωδιο;
 

Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.763
Reaction score
2.188
Ποια καλώδια lightning type c , αγοράσατε?

Από ποιο κατάστημα το παραλάβατε ?
Συνήθως τα μη Appe lightning καλώδια δεν υποστηρίζουν power mode και δεν δουλεύουν (μαϊμουδιές).

Το κατάστημα που σας το παρέδωσε, θα ξέρει να σας βοηθήσει.
 

Μηνύματα
1.294
Reaction score
445
Καλημερα!..
Αγορασα τα εξης καλωδια:
Ugreen cable MFi USB Type C - Lightning 3A cable 0.5 m
Baseus Cafule Series Metal Data USB Type C - Lightning Cable Power Delivery 20 W 0,25m

και δοκιμαστηκε και με το γνησιο type-c to lightning της apple, που συνοδευε το
κινητο μου.. και τα 3 το ιδιο αποτελεσμα. Δεν το βλεπει καν..

το dac αγοραστηκε απο αγγελια, απο εδω απτο avsite. Ειναι νομιζω ολοκαινουριο..
Δε γνωριζω απο που αγοραστηκε..
 


Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
Καλημερα!..
Αγορασα τα εξης καλωδια:
Ugreen cable MFi USB Type C - Lightning 3A cable 0.5 m
Baseus Cafule Series Metal Data USB Type C - Lightning Cable Power Delivery 20 W 0,25m

και δοκιμαστηκε και με το γνησιο type-c to lightning της apple, που συνοδευε το
κινητο μου.. και τα 3 το ιδιο αποτελεσμα. Δεν το βλεπει καν..

το dac αγοραστηκε απο αγγελια, απο εδω απτο avsite. Ειναι νομιζω ολοκαινουριο..
Δε γνωριζω απο που αγοραστηκε..
Έχετε διαβάσει ότι θα έπρεπε να λειτουργεί σωστά στο iphone σας ή συγκεκριμένη συσκευή?
Συνεχώς διαβάζω για περιορισμούς στο ρεύμα που δίνει η θύρα των iphone και δημιουργεί προβλήματα σε τέτοιου είδους dongles.
Google it και λογικά θα μάθετε τι συμβαίνει.
 

Μηνύματα
1.294
Reaction score
445
Έχετε διαβάσει ότι θα έπρεπε να λειτουργεί σωστά στο iphone σας ή συγκεκριμένη συσκευή?
Συνεχώς διαβάζω για περιορισμούς στο ρεύμα που δίνει η θύρα των iphone και δημιουργεί προβλήματα σε τέτοιου είδους dongles.
Google it και λογικά θα μάθετε τι συμβαίνει.
Σε διαφορα φορουμς, διαβασα οτι υπαρχει μεγαλο θεμα με τα καλωδια.. οτι λειτουργει με πολυ συγκεκριμενα.. σε αλλους παιζει τελεια, σε αλλους με μικροθεματα σε αλλους καθολου... και ολοι απο οτι καταλαβα συγκλεινουν στο "καλωδιο".. προτεινουν της DDHifi σαν σιγουρη λυση .. αλλα 1ον δεν υπαρχουν στην Ελλαδα, και 2ον ειναι 30+ ευρω.. Μου κανει εντυπωση που η shanling δεν αναφερει καπου οτι χρειαζεται καποιο εξειδικευμενο καλωδιο.. αναφερει απλα το εξης, το οποιο εν τελη φαινεται ελαφρα παραπλανητικο - (φωτο απο το επισημο site)
Screenshot_1.jpg


ετσι και εγω αγορασα 2 κοντα καλωδια , και τελικα δε παιζει κανενα...

Γιαυτο εκανα συγκεκριμενα την ερωτηση, πριν, για το αν υπαρχει καποιο καλωδιο που να προτεινει η εταιρια και να παιζει...
 

Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
Από όλα αυτά αντιλαμβάνομαι πως η συσκευή σας είναι μια χαρά και υπάρχουν θέματα συμβατότητας γενικά με τα iphone.
Κάτι που αναφέρεται τεχνηέντως στην περιγραφής της εταιρείας "even cable for iOS devices".

Αν μπορείτε να βρείτε εύκολα η δύσκολα το καλώδιο με το οποίο αναφέρουν οι χρήστες ότι παίζει καλά στη συσκευή σας, καλώς. Διαφορετικά, δύσκολα τα πράγματα.

Δεν θα χάσετε και τίποτα αν στείλετε mail στην εταιρεία σχετικό με το πρόβλημα σας.
 

Μηνύματα
1.294
Reaction score
445
Αυτο θα κανω ναι… για την ωρα παραγκειλα ενα Fiio LT-LT1 το οποιο φαινεται , θεωρητικά, οτι θα κανει την δουλεια… και βλεπουμε…

παντως με το redmi της γυναικας μου, η διαφορα στην ποιοτητα ηχου, στο ηχοσυστημα του αυτοκινητου , στρημαροντας με apple music σε high res, ειναι αισθητη!!
 


Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.763
Reaction score
2.188
Firmware upgrade
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.324
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top