Smart TV χωρίς λειτουργικό σύστημα. Τι σημαινει???

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Καλησπερα και Καλή Χρονιά. Θα ηθελα τη βοηθεια σας στο εξης θεμα. Σκοπευω να αγορασω οικονομικη τηλεοραση 32΄. Προκειται για δευτερη tv σε βοηθητικο χωρο και ως εκ τουτου δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις. Κατεληξα σε δυο τηλεορασεις οι οποιες την περιοδο αυτη ειναι σε προσφορα.

1) https://www.e-shop.gr/tv-arielli-led32at504-32-led-hd-ready-smart-android-11-p-PER.158845?utm_campaign=newsletter230104&utm_medium=email&utm_source=newsletter-all&utm_term=1-tileorasi&utm_content=1.1-tv arielli led32at504 32 led hd ready smart android 11&uid=277121offer=OFFER2301&d=230120&offer=OFFER2301

2) https://www.mediamarkt.gr/product/t...orasi-united-led-32-un32322s-hd-ready/1750199

η δευτερη (united), την οποια μαλλον θα προτιμουσα λογω καλυτερης τιμης αλλά και ύπαρξης HDR, με προβληματιζει διοτι στα χαρακτηριστικα της ενω αναφερεται ως smart tv, αναγραφει επισης πως δεν εχει λειτουργικο συστημα. Τι σημαινει αυτο?? Ειναι smart ή οχι?? Τι διαφορές εχει απο μια smart με λειτουργικο συστημα?? Τελος, ποια απο αυτες τις δυο θα διαλεγατε (με δεδομενο το χαμηλο της τιμης και ενδεχομένως της ποιοτητας)??
Ευχαριστω εκ των προτερων.
ΥΓ. Η πρωτη επιλογη (Arielli) εχει τιμη 117ευρω και οχι 148 οπως φαινεται στο συνδεσμο.
 
Last edited:

ika

News
Μηνύματα
13.754
Reaction score
12.823
Είναι θέμα μετάφρασης.
Μάλλον εννοεί ο ποιητής πως δεν είναι πχ ANDROID TV, δηλ δεν θα μπορεί να κατεβάζει εφαρμογές από google store.
Σαν τηλεόραση παίζει κανονικά, με το δικό της λειτουργικό
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Είναι θέμα μετάφρασης.
Μάλλον εννοεί ο ποιητής πως δεν είναι πχ ANDROID TV, δηλ δεν θα μπορεί να κατεβάζει εφαρμογές.
Σαν τηλεόραση θα παίζει κανονικά
Ευχαριστω για την απαντηση. Σαν τηλεοραση θα παιζει κανονικα. Οσο αφορα τις smart δυνατοτητες?? Θα ειναι πληρης ή μηπως ελλειπης?? Το μυαλο μου παει σε καποια κινητα - γενικα pcοειδες που προσφέρονται χωρις λειτουργικο. Οπως καταλαβαινεις δεν το κατεχω το θεμα.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.051
Reaction score
20.464
Θα ειναι πληρης ή μηπως ελλειπης??
Θα είναι όσο πλήρης της επιτρέπει το crappy τσάτρα-πάτρα OEM κινεζολειτουργικό της που θα βρωμάει κινεζοκιτρινίλα από δέκα μέτρα απόσταση. Και δίκιο δεν θα βρίσκεις. Κι όλ' αυτά γιατί; Για 18€; Άσε δηλαδή την άθλια ανάλυση του πάνελ. Που 1366x768 δεν βρίσκεις ούτε σε κινητό των 50€, πλέον.
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Θα είναι όσο πλήρης της επιτρέπει το crappy τσάτρα-πάτρα OEM κινεζολειτουργικό της που θα βρωμάει κινεζοκιτρινίλα από δέκα μέτρα απόσταση. Και δίκιο δεν θα βρίσκεις. Κι όλ' αυτά γιατί; Για 18€; Άσε δηλαδή την άθλια ανάλυση του πάνελ. Που 1366x768 δεν βρίσκεις ούτε σε κινητό των 50€, πλέον.
Ευχαριστω για την απαντηση. Καταλαβαινω τι εννοεις, ομως τα οικονομικα μου δεν ειναι για κατι καλυτερο.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.051
Reaction score
20.464
Ευχαριστω για την απαντηση. Καταλαβαινω τι εννοεις, ομως τα οικονομικα μου δεν ειναι για κατι καλυτερο.
Κατανοητό και σεβαστό. Περίμενε ρε παιδί μου μισό μήνα. Κάνε τα μισά τσιγάρα για 10 μέρες. Τα μισά τσιγάρα για δέκα μέρες, για τη χάρη ενός πράγματος που θα το φορτωθείς για εφτά χρόνια.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.312
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top