So far, so good (Mr Spock)

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.443
Reaction score
50.541
- καλησπέρα , αυτό είναι το σύστημά μου

ΠΗΓΕΣ :
Project studie - μάζα+ανάρτηση ( 9'' & 12'' carbon ) , με grado sonata & audio technica 150mlx , makamichi cr3 , tumer harman kardon , fubar via m2tech hiface , adcom gcd 750

ΠΡΟΕΝΙΣΧΥΤΕΣ :
phono rotel 970 bx ( grado ) , adcom gfp 565 + phono ( audio technica ) , buffer tsakiridis με 2 x ecc82 ( sylvania , rca , telefunken , raytheon...)

ΤΕΛΙΚΟΙ :
δύο adcom gfp 5400 , σε ορζόντια διενίσχυση

ΗΧΕΙΑ :
phase technology pc 9.1 ( 3,5 δρόμοι ) , clipsch rb 81

ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ :
grado sr60i

ΚΑΛΩΔΙΑ INTERCONNECT :
όλα monster cable , m1000

ΚΑΛΩΔΙΑ ΗΧΕΙΩΝ :
monste cable Z1R
 




Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.443
Reaction score
50.541
- καλημέρα , τελικά βρήκα πληροφορίες για ανέβασμα φωτό στο φόρουμ και ξεκινάμε με αυτό που φαίνεται από την θέση ακρόασης και traveling 360 μοίρες :













 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.443
Reaction score
50.541
- επάνω στις γωνίες κρέμονται με ελαστικούς ιμάντες και υπό κλίση , 4 klipsch rp15 , σε στέρεο όμως λειτουργεία , όταν παίζουν τα πάνω , τα κάτω ξεκουράζονται , και αντιστρόφως , η δουλειά γίνεται με swicher ixos :





 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.443
Reaction score
50.541
- ότι μαύρο βλέπετε στους τοίχους , είναι ρίκοφον
- και μερικές λεπτομέρειες :

παλιό b&o σε εφεδρεία




- ενισχυτής μικροφώνου με ισοστάθμιση δύο περιοχών , ιδιοκατασκευή


- ακουστικά grado :


- το πικ απ πατάει πάνω σε σάντουιτς από γυαλί - σιλικόνη - mdf - πάλι σιλικόνη - λαμαρίνα :






- το μπάφερ του Τσακιρίδη ( το έχω κάνει αγνώριστο ) :





[DOUBLEPOST=1461142816][/DOUBLEPOST]- και επειδή τα ηχεία βλέπουν 250watt @ 8 ohm . . .

 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.443
Reaction score
50.541
- σας χρωστάω τα άλλα μου ηχεία : phase technology pc 9.1 ( 3,5 δρόμοι ) , τώρα ξεκουράζονται , τα αλλάζω περίπου κάθε 6 μήνες

- ευχαριστώ για την επίσκεψη , να σας πάω μέχρι την εξώπορτα :

 



Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.443
Reaction score
50.541
- οι φωτογραφίες θα μπορούσαν να είναι καλλίτερες , αλλά δεν κατέχω την νέα τεχνολογία , δώστε μου μία zenit , με ταχύτητες , διαφράγματα , φίλτρα και φακούς , για να είμαι στο στοιχείο μου

ΥΓ : το σαλόνι είναι 17τεραγωνικά , και είναι ο βασικός χώρος για την οικογένεια : γυναίκα , δύο παιδιά και ο Εlvis , ο γάτος μας

 



Μηνύματα
1.097
Reaction score
1.168
17 τετραγωνικά χώρος που έχει στοιχεία από μια ζωή γεμάτη αναμνήσεις. Χωρίς αναμνήσεις δεν έχουμε ταυτότητα......

Όλα έχουν κάτι να σου πουν (με η) χωρίς λόγια.

Να έχετε υγεία και όρεξη να χαίρεστε τις μουσικές σας........οικογενειακός:party:
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.443
Reaction score
50.541
17 τετραγωνικά χώρος που έχει στοιχεία από μια ζωή γεμάτη αναμνήσεις. Χωρίς αναμνήσεις δεν έχουμε ταυτότητα......

Όλα έχουν κάτι να σου πουν (με η) χωρίς λόγια.

Να έχετε υγεία και όρεξη να χαίρεστε τις μουσικές σας........οικογενειακός:party:
- ευχαριστώ , το ρίσκο πάντως με τους πολύ προσωπικούς χώρους είναι πως πρέπει πάντα να προσέχεις ποιόν καλείς σπίτι σου . Εδώ μέσα νοιώθω ποιο οικεία , είναι και ότι μπορεί να γράφτηκα πρόσφατα , αλλά μπαίνω χρόνια στο φόρουμ
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.551
Reaction score
37.790

.. δεν εχω να πω κατι o χωρος ειναι απιθανος και μεγαλη εικαστικη/θεματικη/συμβολικη επιρροη (...) ..μεχρι και ο Κειβ με το στομα ανοιχτο εμεινε..... keep it going .. keep it loud ... Doctor Spock !! ;D
ή οπως θα ελεγε και ο W.S.Burroughs "..Enjoy your dirty music Dr Spock" !
 

Μηνύματα
695
Reaction score
1.656
Όχι σαλόνι αλλά αίθουσα μυσταγωγίας mr Spock!!
Κηροπήγια και μαστίγια ανάμεσα σε radio birdman.
Βαλλίστρες και αλυσίδες παρέα με fleshtones και einstürzende neubauten.
Σαρανταπεντάρια ανάμεσα σε .. σαρανταπεντάρια.
Καραψυχεδελική ασπρόμαυρη ραφιέρα!!
Τι άλλο να πω. Σημασία δεν έδωσα στα μηχανήματα.
Βάλε καλύτερες φωτο να ανακαλύψουμε τις κρυμμένες λεπτομέρειες.
Απόλαυση.
 

Μηνύματα
1.097
Reaction score
1.168
Όχι σαλόνι αλλά αίθουσα μυσταγωγίας mr Spock!!
Κηροπήγια και μαστίγια ανάμεσα σε radio birdman.
Βαλλίστρες και αλυσίδες παρέα με fleshtones και einstürzende neubauten.
Σαρανταπεντάρια ανάμεσα σε .. σαρανταπεντάρια.
Καραψυχεδελική ασπρόμαυρη ραφιέρα!!
Τι άλλο να πω. Σημασία δεν έδωσα στα μηχανήματα.
Βάλε καλύτερες φωτο να ανακαλύψουμε τις κρυμμένες λεπτομέρειες.
Απόλαυση.
Το καλύτερο μας έχει φάει........ :D
......Mr spock.. μην τον ακούς εγώ εκτίμησα τη σκόνη στα μηχανήματα καθώς τα ποτά και τον χαμό....... χώρος που τον χαίρετε αυτός που τον έχει και τον χρησιμοποιεί....... και εννοείτε τις σκοτεινές φωτογραφίες.

ΝΑΤΗ προς θεού πλάκα κάνω και "το καλύτερο μας έχει φάει" ουσιαστικά πάει σε εμένα και στις αναβαθμίσεις αντί να κάτσουμε και να ευχαριστηθούμε την μουσική μας.:drinks:
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.865.440
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top