Sony FULL LED TV KE 75XH9096

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Υπάρχει προσφορά στο συγκεκριμένο μοντέλο, την έχει κάποιος αξίζει ή να περιμένω BF?

 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Πολύ καλή τιμή ΑΝ δεν είναι εκθεσιακή.
Έχω το μεγαλύτερο μοντέλο, XH9505 σε 75"

Εγώ αν είχα 65αρα θα πήγαινα μόνο σε 85.
Ειναι ουσιαστικότερη αναβάθμιση.
Βέβαια ξεφεύγουμε πάρα πολύ σε χρήματα..

Υπάρχει ολόκληρο νήμα "δίπλα" για το συγκεκριμένο μοντέλο.
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Πολύ καλή τιμή ΑΝ δεν είναι εκθεσιακή.
Έχω το μεγαλύτερο μοντέλο, XH9505 σε 75"

Εγώ αν είχα 65αρα θα πήγαινα μόνο σε 85.
Ειναι ουσιαστικότερη αναβάθμιση.
Βέβαια ξεφεύγουμε πάρα πολύ σε χρήματα..

Υπάρχει ολόκληρο νήμα "δίπλα" για το συγκεκριμένο μοντέλο.
Και εγώ για 85 λέω απλά είναι πολύ δελεαστική η τιμή.
 



Μηνύματα
1.705
Reaction score
982
Υπάρχει προσφορά στο συγκεκριμένο μοντέλο, την έχει κάποιος αξίζει ή να περιμένω BF?

Αν παει σε σημειο που θα βλεπεις συχνα πρεπει να πας στο καλυτερο μοντελο 9505 αν την βρεις διαθεσιμη
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Αν παει σε σημειο που θα βλεπεις συχνα πρεπει να πας στο καλυτερο μοντελο 9505 αν την βρεις διαθεσιμη
Ναι. Δε ψάχνω για oled αλλά για μία πολύ καλή led γιατί είναι στο σαλόνι με πολύ φως και παίζει τουλάχιστον 12 ώρες το 24ωρο
 

Μηνύματα
1.705
Reaction score
982
Ναι. Δε ψάχνω για oled αλλά για μία πολύ καλή led γιατί είναι στο σαλόνι με πολύ φως και παίζει τουλάχιστον 12 ώρες το 24ωρο
Εγω εχω την 65 9096 και επειδη εχω πολυ φως προτεινω το καλυτερο μοντελο λογω του καλυτερου ανακλαστικου φιλτρου και της αισθητα μεγαλυτερης φωτεινοτητας
Ειδικα αν βλεπεις hdr dolbly vision . χρειαζεσαι μεγαλη φωτεινοτητα ωστε να μπορεσεις να αντιμετωπισεις κατα το δυνατον τις ανακλασεις του φωτισμου .
Επισης προτεινω να κανεις οτι περναει απο το χερι σου να παρεις την σωστη σε διασταση τηλεοραση σε σχεση με την αποσταση . Πιανει το χερι σου εσενα εισαι μαστορακος !
Βαλε και την πενταετη εγγυηση
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Προς το Πάσχα είχε σκάσει προσφορά η kd 85 που λες στο sony center Γλυφάδας στα 2500 με δώρο την εγγύηση. Τελικά αγόρασα το 3ο arendal αντί για αυτήν.
 

Μηνύματα
1.705
Reaction score
982
Προς το Πάσχα είχε σκάσει προσφορά η kd 85 που λες στο sony center Γλυφάδας στα 2500 με δώρο την εγγύηση. Τελικά αγόρασα το 3ο arendal αντί για αυτήν.
Ειναι σε προσφορα στο mediamarket μεχρι σημερα στα 2500 κ επιστροφη 20% με καρτα eurobank (2000€)
Το επομενο μοντελο που την αντικαθιστα , x95j ειναι πολυ ακριβο αυτη τη στιγμη .
Αν ειχα καρτα eurobank την ειχα παρει χτες
 
Last edited:

Μηνύματα
539
Reaction score
1.203
Ναι. Δε ψάχνω για oled αλλά για μία πολύ καλή led γιατί είναι στο σαλόνι με πολύ φως και παίζει τουλάχιστον 12 ώρες το 24ωρο
Τα ιδια κι εγω. Για αυτο ο Μανωλης μου συνεστησε το συγκεκριμενο μοντελο. Δεν εχω μετανιωσει.
Αν σε παιρνει, παρε την 85-αρα.
 

Μηνύματα
29
Reaction score
4
Να ρωτήσω και εγώ για την 85j άμα έχει διάφορες μεγάλες Με την εν λόγω 90j μιας και με ενδιαφέρει το θέμα αν και θα περιμένω τό bf και το εν λόγω κατάστημα ζητάει προπληρωμή και δεν το εμπιστεύομαι γιατί έχουν σκάσει πολλά κανονιά από προσφορές άγνωστον κατάστημα τόν .. just say
 

Μηνύματα
1.705
Reaction score
982
Sony X90J vs Sony X85J Side-by-Side TV Comparison - RTINGS.com

H X90j ειναι πιο φωτεινη ,χρησιμο για φωτεινο περιβαλλον και προβολη hdr/ dolby vision
H X85j σε sdr περιεχομενο δεν θα εχεις κανενα θεμα και εχει πιο καλη ομοιογενεια φωτεινοτητας
Κατι που μου εχει λειψει απιστευτα σε σχεση με τις παλαιοτερες τηλεορασεις που ειχα
Σε περιβαλλον με χαμηλο φωτισμο , σκοτεινο θα εχεις την καλυτερη δυνατη θεαση πιστευω
Προτεινω την πρωτη

Υ.Γ Κατι ασχετο αλλα και σχετικο με τον @ankokdog.Ο μπομπιρας του συναδελφου μου , εσπασε χτες to τζαμι στην 65XH9505 !!! που την αγορασε πριν 6 μηνες .
Προσοχη λοιπον ..!
 
Last edited:

Μηνύματα
29
Reaction score
4
Ή θέασης κατά 90# νύχτα και όποτε προλαβαίνω κάνα απόγευμα . έχω δει την 90 Με HDR περιεχόμενο και είναι άκρως ενδιαφέρουσα θά ψάξω και την 85 νά κοιτάξω..
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.534
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top