Sony VPL-VW60 vs InFocus IN82


Μηνύματα
57
Reaction score
3
Re: Απάντηση: Re: Sony VPL-VW60 vs InFocus IN82

Μήπως σου βρίσκεται κανένας Z21000 πρόχειρος να κάνουμε το συγκριτικό της χρονιάς; :)
Μπααα.. μόνο ένας X1, αν σας ενδιαφέρει, ώστε να δούμε την πρόοδο της τεχνολογίας. "happy_1"
 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.645
Reaction score
9.219
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Sony VPL-VW60 vs InFocus IN82

Μπααα.. μόνο ένας X1, αν σας ενδιαφέρει, ώστε να δούμε την πρόοδο της τεχνολογίας. "happy_1"
Χμμμ, τώρα που το σκέφτομαι, καλό είναι και το σάμαλι... :happy_9:
 

Μηνύματα
1.122
Reaction score
0
Επειδη μαλλον δε θα μπορεσω να ερθω, καλυτερα καποιος να παρει τη θεση μου.

Κριμας θα χασω μεγαλη μαχη, αλλα τι να κανουμε...μπορει να περασω για κανενα 10λεπτο προς το τελος, αλλα τη θεση μου σιγουρα να την παρει καποιος αλλος να μη παει χαμενη.
 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.645
Reaction score
9.219
Απάντηση: Sony VPL-VW60 vs InFocus IN82

Οκ... Λοιπόν, το φωτογραφικό τημ αντιμετωπίζει μια μίνι-κρίση: η πολύ καλή φωτογραφική που είχε χρησιμοποιήσει ο spresv την προηγούμενη φορά και σκόπευε να δανειστεί και πάλι για αύριο, δεν είναι τελικά διαθέσιμη. Μια εναλλακτική λύση στην οποία ποντάριζε, δυστυχώς επίσης δεν απέδωσε, οπότε έχουμε μείνει με μείον μια μηχανή.
Δεδομένων και των λοιπών συνθηκών (προβολείς πολύ διαφορετικής τεχνολογίας και φωτεινότητας, εφαρμογή νέας μεθόδου φωτογράφησης για πρώτη φορά, υπερπληθυσμός που εμποδίζει τη μετακίνηση τριπόδου από τη μια μεριά στην άλλη), τα πράγματα είναι ζόρικα.
Πιστεύω ότι η δουλειά θα γίνει και πάλι, αλλά θα γινόταν ευκολότερα, καλύτερα και κυρίως ταχύτερα, εάν μπορούσε να βρεθεί μια δεύτερη μηχανή. Δε χρειάζεται να είναι κάποια πανάκριβη DSLR, πρέπει όμως να έχει χειροκίνητες ρυθμίσεις και δυνατότητα exposure auto-bracketing. Ακόμα και μερικές (καλές, όπως η Canon S80) pocket το κάνουν αυτό. Υπάρχει κάτι διαθέσιμο;<o:p></o:p>
 



Μηνύματα
186
Reaction score
0
Απάντηση: Sony VPL-VW60 vs InFocus IN82

Οκ... Λοιπόν, το φωτογραφικό τημ αντιμετωπίζει μια μίνι-κρίση: η πολύ καλή φωτογραφική που είχε χρησιμοποιήσει ο spresv την προηγούμενη φορά και σκόπευε να δανειστεί και πάλι για αύριο, δεν είναι τελικά διαθέσιμη. Μια εναλλακτική λύση στην οποία ποντάριζε, δυστυχώς επίσης δεν απέδωσε, οπότε έχουμε μείνει με μείον μια μηχανή.
Δεδομένων και των λοιπών συνθηκών (προβολείς πολύ διαφορετικής τεχνολογίας και φωτεινότητας, εφαρμογή νέας μεθόδου φωτογράφησης για πρώτη φορά, υπερπληθυσμός που εμποδίζει τη μετακίνηση τριπόδου από τη μια μεριά στην άλλη), τα πράγματα είναι ζόρικα.
Πιστεύω ότι η δουλειά θα γίνει και πάλι, αλλά θα γινόταν ευκολότερα, καλύτερα και κυρίως ταχύτερα, εάν μπορούσε να βρεθεί μια δεύτερη μηχανή. Δε χρειάζεται να είναι κάποια πανάκριβη DSLR, πρέπει όμως να έχει χειροκίνητες ρυθμίσεις και δυνατότητα exposure auto-bracketing. Ακόμα και μερικές (καλές, όπως η Canon S80) pocket το κάνουν αυτό. Υπάρχει κάτι διαθέσιμο;<o:p></o:p>

Παιδιά στη διάθεσή σας και η ταπεινή μου Sony W100 8.1 Mpixels με φακό Carl Zeiss και δυνατότητα χειροκίνητων ρυθμίσεων, εξοπλισμένη με memory stick 2 Gb και δυνατότητα αποθήκευσης περίπου 520 στάσεων των 8 ΜB. Θα την φέρω μαζί μου φορτισμένη και έτοιμη για οτιδήποτε μπορεί. Δεν γνωρίζω βέβαια άν έχει δυνατότητα exposure auto-bracketing! Το βρίσκουν οι πιο ειδικοί από εμένα επί τόπου. Και φυσικά αν χρειαστεί έρχομαι νωρίτερα για να την εξετάσει το φωτογραφικό τήμ και να την προσαρμόσει (αν αυτό είναι εφικτό) στις απαιτήσεις της φωτογράφησης.


Γιώργος Δενδρόπουλος.
 

Μηνύματα
2.632
Reaction score
1
Αν και βρεθηκε αντικαταστατης της D200, δεν νομιζω πως θα εβλαπτε μια spare, just in case...
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Λοιπον, μολις επιστρεψαμε απο τις ρυθμισεις οι οποιες κρατησαν αισιως...6 ωρες.
Θα ηθελα να ευχαριστησω ιδιαιτερα, τον καθενα για ξεχωριστο λογο αλλα και ολους μαζι διοτι προσθεσαν κατι στο τελικο αποτελεσμα οσων δουμε αυριο(σημερα). τους:

GTX
spresv
zoglair
Παναγιωτη Βογιατζακη
Κωστα Κεφαλα
Βαγγελη Λαμπρου

Ελπιζουμε σε ενα πολυ καλο συγκριτικο αυριο...
 

Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Re: Φοβερή βραδιά…

Εγώ πάλι θα ήθελα να ευχαριστήσω θερμά τους:
<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p> </o:p>
Γιώργο (GTX)<o:p></o:p>
Στράτο (spresv)<o:p></o:p>
Νίκο zoglair<o:p></o:p>
Ανδρέα Καφάτο
Κωστα Κεφάλα<o:p></o:p>
Βαγγελη Λάμπρου
<o:p> </o:p>
για έναν και απλό λόγο. Για το γεγονός ότι απόλαυσα κάθε δευτερόλεπτο αυτών των έξι ωρών!!! Η ομάδα «πέταγε κυριολεκτικά» σε χαμηλά ύψη, με υψηλότατα επίπεδα απόδοσης, αλλά με φοβερές στιγμές πηγαίου χιούμορ!!! :bravo:
<o:p> </o:p>
Πάντα τέτοια παιδιά, με τέτοιες απολαυστικές συναντήσεις, που απογειώνουν το χόμπι μας και που εξυψώνουν σε υψηλότατο επίπεδο το forum και τους ανθρώπους που συμμετέχουν σε αυτό… :cool_4:
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.337
Reaction score
28.176
Απάντηση: Re: Sony VPL-VW60 vs InFocus IN82

Αν και βρεθηκε αντικαταστατης της D200, δεν νομιζω πως θα εβλαπτε μια spare, just in case...
Δεν θα έβλαπταν και λίγα ελληνικά βρε αγγλομαθημένο.
Έπρεπε να γράψεις "spare, just in case" ; Γράψε "εφεδρική" να το καταλάβει κι ο Μάκης!
Έχει και ανθρώπους που δεν ξέρουν αγγλικά. Άντε μην αρχίσω τώρα.
 

GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Τί να πω???
ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΣ!!!! :bravo::bravo::bravo:

Πέρασα πολύ όμορφα χτες, σας ευχαριστώ και γω όλους με τη σειρά μου γιατί πραγματικά το καταευχαριστήθηκα, μακάρι να μπορούσα να κάτσω μαζί σας μέχρι το τέλος.

Πιστεύω έχουμε ανεβάσει τον πήχη πολύ ψηλά :cool_4:

Χθές νομίζω με τη συνολική προσπάθεια όλων μας βάλαμε τις βάσεις για ένα συγκριτικό σήμερα που θα είναι ίσως το πιο καλό από αυτά που έχουμε κάνει μέχρι τώρα - από κάθε άποψη!!! Σήμερα θα γίνουν πράγματα που δεν έχουμε ξανακάνει και σίγουρα όσοι παρευρεθούν θα το απολαύσουν :cool_1::cool_1::cool_1:


Κύριοι, τα καλύτερα έπονται... :cool_4::cool_4::cool_4:




ΥΓ. Επειδή έγραψα ότι θα γίνουν πράγματα που δεν έχουν ξαναγίνει, μη πάει το μυαλό σας ότι θα έχουμε ήχο έτσι....μη τρελαθούμε κιόλας :cool_11::cool_11::cool_11:
 


Μηνύματα
2.632
Reaction score
1
Λοιπον, εαν ο Βογιατζακης δεν πει σωστα το ονομα μου, θα του παρω το HD-DVD DVE πισω... Αντε, για να μην πω οτι υπηρχαν πατερνακια που αγνοουσε το σκοπο υπαρξης τους...
 

Μηνύματα
2.791
Reaction score
1
Για τον Παναγιώτη είσαι ο Στράτος, πάει και τελείωσε. Όσες φορές και να του πεις ότι δεν σε λένε Στράτο, δεν του αλλάζεις γνώμη...
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Για τον Παναγιώτη είσαι ο Στράτος, πάει και τελείωσε. Όσες φορές και να του πεις ότι δεν σε λένε Στράτο, δεν του αλλάζεις γνώμη...
Μπορει να του ερχεται στο μυαλο οταν τον βλεπει το......στρατα στρατουλα ...:cool_11::cool_11::cool_11:
 

Μηνύματα
2.632
Reaction score
1
Μπορει να του ερχεται στο μυαλο οταν τον βλεπει το......στρατα στρατουλα ...:cool_11::cool_11::cool_11:
Εσυ κατι θελεις απο μενα και δεν εισαι σε θεση να λες εξυπναδες :happy_9::happy_9::happy_5::happy_5:
 


Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Re: Ναι, καλά!...

Λοιπον, εαν ο Βογιατζακης δεν πει σωστα το ονομα μου, θα του παρω το HD-DVD DVE πισω... Αντε, για να μην πω οτι υπηρχαν πατερνακια που αγνοουσε το σκοπο υπαρξης τους...

Πιτσιρικά, άσε τα ψόφια, μόνο πάνω από το πτώμα μου θα μπορούσες να πάρεις πίσω το DVE HD-DVD!!! :mad_5:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.891
Μηνύματα
2.880.465
Members
37.960
Νεότερο μέλος
Paixtis25
Top