Sound bar

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Γεια σε όλους. Έχω ένα sound bar της LG το οποίο το αγόρασα μαζί με μια LG τηλεόραση. Ποτέ όμως - και αφού το σύνδεσα με την τηλεόραση - δεν κατάλαβα τον λόγω ύπαρξης καθώς διαφορά μεταξύ του ήχου της τηλεόρασης και sound bar δεν υπήρξε. Έχω κάνει κάτι λάθος και δεν έχω τον ήχο που θα περίμενα; Περιμένω τα φώτα σας.
 



Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Έχω κάνει κάτι λάθος και δεν έχω τον ήχο που θα περίμενα;
Mάλλον , γιατί όσο μάπα και να είναι η μπάρα της Lg, δεν μπορεί να παίζει το ίδιο με μια tv.
 


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.575
Reaction score
30.963
Πολυ μικρη και κυριως χωρις sub που κανει την διαφορα. Μια μικρη βελτιωση θα επρεπε να υπαρχει αλλα οχι τιποτα σπουδαιο .
 


Μηνύματα
4
Reaction score
0
Μάλιστα.
Σύνδεση με optical ε?
Ναι με optical. Δεν είμαι σίγουρος αλλά δεν νομίζω να έχει άλλη θύρα.
Πολυ μικρη και κυριως χωρις sub που κανει την διαφορα. Μια μικρη βελτιωση θα επρεπε να υπαρχει αλλα οχι τιποτα σπουδαιο .
Όπως το λες. Τίποτα σπουδαίο. Μάλλον πεταμένα λεφτά.
 


Μηνύματα
2
Reaction score
0
Αγόρασα από επώνυμο κατάστημα μα σκοπό να αναβαθμίσω τον ήχο της τηλεόρασης μου (55'' LG) μια ηχομπαρα JBL 2.1 DEEP BASS. Μετά από 12 μέρες ικανοποιητικής λειτουργίας ιδίως του subwoofer ένα πρωινό διαπιστώνω ότι το subwoofer είναι νεκρό.Μετα από επικοινωνία με το κατάστημα αγοράς και την αποστολή του στο εξουσιοδοτημένο service της Jbl στην Αθήνα παραλαμβάνοντας το επισκευασμένο subwoofer διαπιστώνω ότι έχει κατά το ήμισυ την απόδοση (ένταση, μεστοτητα, βαθύτητα ήχου) με την προτερη κατάσταση. Στις παρατηρήσεις επισκευής έγραφε αντικατάσταση amp pcb.Με ένα πρόχειρο ψάξιμο στο google βλέπω ότι πρόκειται για πλακέτα ενισχυτή ήχου ή κάτι τέτοιο παραπλήσιο.Αν γνωρίζει κάποιος ας με διαφωτίσει περί τίνος πρόκειται και που μπορεί να οφείλεται αυτή η διαφορά απόδοσης με την προτερη κατάσταση;Εν ολίγης τι μπορεί να παίχτηκε;Επισης αν μπορώ να απαιτησω αντικατάσταση του προϊόντος , του sub στην προκειμένη, από την στιγμή που δεν επιλύεται το πρόβλημα και μάλιστα μόλις 12 μέρες μετά την αγορά του
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.411
Reaction score
74.719
παραλαμβάνοντας το επισκευασμένο subwoofer διαπιστώνω ότι έχει κατά το ήμισυ την απόδοση (ένταση, μεστοτητα, βαθύτητα ήχου) με την προτερη κατάσταση
Ρυθμίσατε την ένταση του μπάσου ή/και του woofer απο το τηλεχειριστήριο;
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.318
Reaction score
93.889
Η μπάρα έχει ρύθμιση για 3 επίπεδα μπάσου. Τα δοκίμασες;
 

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Η μπάρα έχει ρύθμιση για 3 επίπεδα μπάσου. Τα δοκίμασες;
εννοείται φίλε.Δεν ξέρω αυτοί στο service μην τυχόν πειραξανε την απόδοση του μπάσου (έβγαζε πιο βαθύ και μεστό ήχο).Το ανταλλακτικό που αλλάξανε pcb amp τι ακριβώς είναι;
 

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Το ιδιο θεμα εχω και εγω με την δικια μου ηχομπαρα.
Την εχω παει τρεις φορες στο service και μου λενε πως εχουνε κανει τα απαραιτητα τεστ και λειτουργει μια χαρα, ο ηχος του μπασσου φυσικα ειναι πανω απο το μισο μειωμενος.
Το θεμα ειναι πως θα βγει ακρη τωρα και που οφειλεται το προβλημα γιατι βλεπω αντιμετωπιζουν πολυ το ιδιο θεμα.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.094
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top