Soundblaster X-Fi HD απόψεις

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Καλημερα και Χρόνια Πολλά

Έχω συνδέσει την παλιά Soundblaster Audigy 2 NX στο HTPC που είναι το κύριο μέσω απο το οποίο ακούω και βλέπω ψηφιακά αρχεία. Το HTPC έχει windows 10 και οι οδηγοί της NX για windows 7 δεν είναι ότι καλύτερο και κάνουν διάφορες διακοπές κατα καιρούς. Σκέφτομαι να την αλλάξω με την κάρτα του τίτλου. Τα χαρακτηριστικά της είναι αρκετα καλά για τα λεφτά της και θα ήθελα την γνώμη σας αν αξίζει για αγορά.

https://en.creative.com/p/sound-cards/sound-blaster-digital-music-premium-hd

Αναφέρω ότι ακούω μέσω του Fase Professional 3.51 και των TANNOY FUSION 2 συνδεδεμένα με διπλοκαλωδίωση.

Φιλικά Κωνσταντίνος
 



Μηνύματα
1.065
Reaction score
1.116
την έχω και θεωρώ πως είναι πολύ VFM οπότε την προτείνω. έπαιζε και σε αγγελία πρόσφατα..
 

Μηνύματα
13.641
Reaction score
6.606
Δεν ειναι κακη , περασε απο τα αυτια μου, αλλα εγω θα σου προτεινα ενα dac με burr brown 179x η με sabre ess 901/2/x
στα χρηματα που θελει να δωσει,μονο αυτο παιζει


και προφανως ειναι καλυτερη επιλογη.
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Καλησπέρα σε όλους

Επειδή στα χέρια μου έχω ένα raspberry pi 2 με το hifiberry dac+ το οποίο έχει burr brown chip οπότε θα ακούω μουσική από το αγαπημένο μου OSMC και μέσω HDMI ταινίες από το PC. Money wise και Quality wise καλύφθηκα.
Ο φίλος El Diablo με βοήθησε να ψάξω το chipset του dac+ και έτσι πήρα την απόφαση. Θέλω μόνο να το βάλω σε μια μεταλλική θήκη γιατί η ξύλινη που έχω για το raspberry είναι πολύ ελαφριά και επίφοβη για ζημιά.

Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές.

Φιλικά Κωνσταντίνος
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Για την ιστορία το chip που έχει το hifiberry dac+ είναι το Burr Brown PCM5102A.
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Καλησπερα

Δεν άντεξα και την αγόρασα από το Amazon. Δεν ξέρω πως ακούγονται άλλες κάρτες η usb dac αλλά η κάρτα απογείωσε τον ήχο στο HTPC. Εχω αρχίσει να μην πολύ πιστεύω τα reviews στο Internet. Αν δεν ακούσεις με τα ίδια τα αυτιά σου δεν γίνετε διαφορετικά. Εμένα μου ακούγεται πιο καλά και από το hifiberry στο raspberry.

Φιλικά Κωνσταντίνος
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.587
Μηνύματα
2.866.502
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top